Diskuse k přenosu: Případ nakaženého taxikáře je zlomový. Nedohledali jsme, jak se nakazil, řekl Babiš

Případ nakaženého taxikáře je zlomový. Nedohledali jsme, jak se nakazil, řekl Babiš Vývoj událostí kolem šíření nákazy novým typem koronaviru sleduje Aktuálně.cz v on-line reportáži.

Diskuze byla uzavřena. Na příspěvky není možné reagovat ani je zadávat.

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Platnost řidičských průkazů se kvůli frontám prodlouží

Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil dnes úřad. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.

Opatření, na kterém se resort dopravy dohodl s ministerstvem vnitra, platí pro řidičské průkazy a průkazy profesní způsobilosti řidiče. "Za předpokladu, že uplynula doba platnosti dokladů v době trvání nouzového stavu, se hledí na tyto doklady jako na platné, respektive držitelé těchto dokladů nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, v přestupkovém řízení postihováni," stojí v metodickém stanovisku ministerstva dopravy, které dnes dostaly jednotlivé úřady.

Další zprávy