Zahraničí

před 1 hodinou

Rada bezpečnosti zamítla obě rezoluce, které vyzývaly k příměří v syrské provincii Idlíb

Rada bezpečnosti OSN zamítla obě rezoluce, které vyzývaly k příměří v syrské provincii Idlíb. Státy se neshodly ohledně výjimky pro útoky na teroristy.

před 8 hodinami

Podezřelý z vraždy německého politika se zřejmě pokusil zabít i iráckého azylanta, bodl ho nožem do zad

Německé státní zastupitelství začalo vyšetřovat hlavního podezřelého v případu vraždy politika vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Waltera Lübckeho také z pokusu o zabití iráckého žadatele o azyl. S odvoláním na prokuraturu o tom informovala agentura DPA.

Stephan E., který od června sedí ve vyšetřovací vazbě, je podezřelý, že se v lednu 2016 v obci Lohfelden u Kasselu pokusil zabít iráckého žadatele o azyl. Muže údajně bodl nožem do zad a způsobil mu těžká zranění. Německo v té době čelilo přívalu tisíců uprchlíků a proti politice "otevřených dveří" kancléřky Angely Merkelové se zvedala vlna kritiky.

před 14 hodinami

Při sebevražedném atentátu v Afghánistánu zemřelo dvacet lidí. Exploze vážně poničila nemocnici

Nejméně 20 lidí zemřelo ve čtvrtek při sebevražedném atentátu v afghánském městě Kalát, které je správním střediskem provincie Zábul na jihu země. Dalších přibližně 90 lidí utrpělo zranění, informuje agentura AP s odvoláním na místní úřady. K útoku se přihlásilo militantní hnutí Tálibán. Při explozi nákladního auta s výbušninami byla vážně poničena kalátská nemocnice. Podle Tálibánu byla cílem útoku budova patřící vládní zpravodajské službě. Agentura AP připomíná, že Afghánistán zažívá útoky ze strany Tálibánu od krachu mírových jednání se Spojenými státy téměř každý den.

Pokračovat