Kdo všechno hledá lék na koronavirus: Thajští doktoři hlásí, že vyléčili pacientku

Jana Václavíková Jana Václavíková
3. 2. 2020 13:38
Novému koronaviru s názvem 2019-nCov už v Číně podlehlo přes 300 lidí, dalších více než 17 tisíc je nakažených. Vědci proto pracují na vakcíně, která by šíření nemoci a vysoký počet úmrtí v budoucnu zastavila. Podívejte se, kdo všechno vakcínu vyvíjí a kdy by se novými protilátkami mohlo začít očkovat. Mezitím thajští doktoři zaznamenali úspěch v léčbě díky kombinaci léků na HIV a chřipku.
Thajský ministr zdravotnictví Anutin Charnvirakul před tiskovou konferencí o koronaviru.
Thajský ministr zdravotnictví Anutin Charnvirakul před tiskovou konferencí o koronaviru. | Foto: Reuters

Thajsko a první vyléčená pacientka

Thajští lékaři začali už před týdnem podávat nemocným pacientům kombinaci látek účinných v boji s HIV a AIDS a léků na chřipku. V neděli ohlásili úspěch. Stav jednasedmdesátileté pacientky, u níž byly symptomy velice vážné, se výrazně zlepšil. Když ji pak 48 hodin od podání léku otestovali, výsledek byl negativní.

V pondělí Thajsko oznámilo, že lékaři začali podávat tuto směs léků i druhému pacientovi. Opět nějakou dobu potrvá, než budou známé výsledky, řekl jeden z lékařů na tiskové konferenci.

Celkem je v Thajsku nakaženo koronavirem 19 lidí, píše americká stanice CNN.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tanzanská loď duchů dorazila do přístavu, bouře Dennis ji vyplavila na irské pobřeží

Bouře Dennis, se kterou se v minulých dnech potýkal severozápad Evropy, vyplavila na jižní pobřeží Irska v hrabství Cork loď bez posádky. Takzvaná loď duchů, která se původně plavila pod vlajkou Tanzanie, od září 2018 plula bezvládně Atlantikem, informoval list The Irish Times.

Nákladní plavidlo Alta dlouhé 77 metrů se bez posádky ocitlo, když bylo na cestě z Řecka na Haiti. Kvůli technické závadě se stalo neovladatelným a americká pobřežní stráž z něj musela po dvaceti dnech evakuovat deset námořníků. Tehdy se loď nacházela zhruba 2200 kilometrů jihovýchodně od Bermud.

Další zprávy