Kdo všechno hledá lék na koronavirus: Thajští doktoři hlásí, že vyléčili pacientku

Jana Václavíková Jana Václavíková
3. 2. 2020 13:38
Novému koronaviru s názvem 2019-nCov už v Číně podlehlo přes 300 lidí, dalších více než 17 tisíc je nakažených. Vědci proto pracují na vakcíně, která by šíření nemoci a vysoký počet úmrtí v budoucnu zastavila. Podívejte se, kdo všechno vakcínu vyvíjí a kdy by se novými protilátkami mohlo začít očkovat. Mezitím thajští doktoři zaznamenali úspěch v léčbě díky kombinaci léků na HIV a chřipku.
Thajský ministr zdravotnictví Anutin Charnvirakul před tiskovou konferencí o koronaviru.
Thajský ministr zdravotnictví Anutin Charnvirakul před tiskovou konferencí o koronaviru. | Foto: Reuters

Thajsko a první vyléčená pacientka

Thajští lékaři začali už před týdnem podávat nemocným pacientům kombinaci látek účinných v boji s HIV a AIDS a léků na chřipku. V neděli ohlásili úspěch. Stav jednasedmdesátileté pacientky, u níž byly symptomy velice vážné, se výrazně zlepšil. Když ji pak 48 hodin od podání léku otestovali, výsledek byl negativní.

V pondělí Thajsko oznámilo, že lékaři začali podávat tuto směs léků i druhému pacientovi. Opět nějakou dobu potrvá, než budou známé výsledky, řekl jeden z lékařů na tiskové konferenci.

Celkem je v Thajsku nakaženo koronavirem 19 lidí, píše americká stanice CNN.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministři zahraničí zemí EU vyzvali k zastavení bojů mezi Izraelem a Palestinci. Společné prohlášení kritické k Izraeli však nepodpořilo Maďarsko

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pražská burza v úterý uzavřela nejvýš od léta 2011

Pražská burza je nejsilnější za posledních téměř deset let. Index PX dnes uzavřel na 1143,3 bodu, což je jeho nejvyšší závěrečná hodnota od 3. srpna 2011. Vzhůru mu pomohly především akcie bank a energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Ze 13 hlavních titulů, které ovlivňují hodnotu indexu PX, dnes šest uzavřelo obchodování se ziskem. Nejvýrazněji zdražily akcie banky Moneta, o téměř 2,5 procenta. Dařilo se také cenným papírům bankovní skupiny Erste a Komerční banky.

Mimo finanční sektor si nejvýrazněji polepšily akcie ČEZ. Jejich cena stoupla o 1,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy