regiony

Na Pelhřimovsku se srazil nákladní vlak s autem, řidička nehodu nepřežila

Nehoda na železničním přejezdu v obci Sojníč na Pelhřimovsku ve středu na šest hodin zastavila provoz na trati Havlíčkův Brod - Veselí nad Lužnicí. Při srážce nákladního vlaku s osobním autem zemřela sedmašedesátiletá řidička auta, uvedla mluvčí policie Stanislava Rázlová. Nehodou vznikla materiální škoda asi 220 000 korun. Provoz v úseku Horní Cerekev - Počátky-Žirovnice byl obnoven ve 14:30.

Nehoda se stala krátce před 8:30 na železničním přejezdu chráněném pouze výstražnými kříži, uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místě se mimo jiné zjišťovaly rozhledové poměry, které měla řidička mít, podle Drápala byly vyhovující. "Škody byly celkově vyčísleny na 220.000 korun s tím, že 100.000 je na osobním autě," řekl Drápal. Žena v autě cestovala sama.

České dráhy zavedly po nehodě v úseku mezi Horní Cerekví a stanicí Počátky-Žirovnice náhradní autobusovou dopravu.

Zdroj: ČTK
Prasklé potrubí zastavilo nejvytíženější trať v Praze. Tramvaje nepojedou do soboty

Prasklé potrubí zastavilo nejvytíženější trať v Praze. Tramvaje nepojedou do soboty

Uzavřen je úsek mezi zastávkami I. P. Pavlova a Karlovo náměstí. Linky 4, 6, 10, 16, 22, 24 jezdí po odklonových trasách.
Po vydatných deštích stoupají hladiny řek, hlavně na jihu Čech a Moravy

Po vydatných deštích stoupají hladiny řek, hlavně na jihu Čech a Moravy

Druhého povodňového stupně dosáhla Křetínka na Blanensku. Na několika dalších tocích, hlavně na jihu Česka, platí první stupeň.
Premiér Babiš podle šéfa žalobců dál ovládá Agrofert, správní žalobu ale nepodal

Premiér Babiš podle šéfa žalobců dál ovládá Agrofert, správní žalobu ale nepodal

Pavel Zeman své rozhodnutí minulý měsíc zdůvodnil tím, že neshledal závažný veřejný zájem pro podání žaloby.
Koronavirus v rodině pražského strážníka špatně zhodnotili lékaři, píše ministerstvo

Koronavirus v rodině pražského strážníka špatně zhodnotili lékaři, píše ministerstvo

Středočeská krajská hygienická stanice odmítá, že by udělala chybu.

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK

Tři desítky dětí na táboře na Novojičínsku ošetřili kvůli zažívacím obtížím záchranáři, případ řeší hygiena

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Řekl to mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací ČTK pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

"Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici," uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. "Na místě zasahovalo pět posádek," dodal. Lékaři ošetřili 33 lidí.

Zdroj: ČTK
Dívka, která šířila nákazu v klubu Techtle Mechtle, je terčem nenávistných reakcí

Dívka, která šířila nákazu v klubu Techtle Mechtle, je terčem nenávistných reakcí

Uvedla, že o nemoci předem nevěděla, při návštěvě klubu se cítila dobře a netuší, kde se mohla sama nakazit.
Radní z Vrchlabí rozhoduje o zakázce, kterou dostala jeho firma. Rovná soutěž, tvrdí

Radní z Vrchlabí rozhoduje o zakázce, kterou dostala jeho firma. Rovná soutěž, tvrdí

"Jsem stoprocentně přesvědčen, že to bylo rovné soutěžení a že jsme městu pomohli ve snížení ceny," řekl v ČT Bedřich Hanousek.

Nehoda a požár auta na hodinu uzavřely Brusnický tunel směr Troja

Nehoda a následný požár osobního auta dnes v podvečer zhruba na hodinu uzavřely Brusnický tunel v Praze ve směru na Troju. Nehoda se obešla bez zranění. Řidiči místo v době uzavírky objížděli nebo čekali v koloně. Příčinu nehody policie vyšetřuje, řekl ČTK policejní mluvčí Jan Daněk.

Nehoda se stala kolem 17:30. K požáru vyjelo několik jednotek pražských hasičů, kteří jej dostali pod kontrolu kolem 18:20, vyplývá z jejich informací na twitteru. Krátce poté byl tunel podle Daňka opět otevřen pro dopravu.

Na ohlášenou taneční party na Lounsku se sjely stovky lidí, místní si stěžují na hluk

Na ohlášenou taneční party na Lounsku se sjely stovky lidí, místní si stěžují na hluk

Akce na soukromém pozemku začala už v pátek, zatím se na ni podle odhadu policie sjelo kolem 600 lidí.

Policie našla v Hostivařské přehradě v Praze tělo hledaného cizince

Pražská policie v sobotu našla v Hostivařské přehradě tělo 29letého cizince, kterého hledala od poloviny týdne, kdy si tam šel zaplavat. Jeho zmizení pod hladinou oznámili svědci na linku 158. Příčinu úmrtí muže určí pitva, řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Potápěči podle něj pátrali po muži několik dnů na základě oznámení na linku 158, že pod hladinou přehrady zmizel člověk. Tělo našli zhruba sto metrů od břehu, doplnil mluvčí.

Zdroj: ČTK

Na Frýdecko-Místecku zemřel ráno po srážce s autem 62letý cyklista

Muž podlehl těžkým zraněním ještě na místě nehody, sdělil policejní mluvčí René Černohorský. "Pětadvacetiletý muž z Frýdecko-Místecka řídil osobní motorové vozidlo, přičemž podle dosavadního prošetřování a prověřování mu měl bezprostředně do jízdní dráhy vjet místní dvaašedesátiletý muž na svém jízdním kole. Po střetu přepadl cyklista přes přední karosérii automobilu a čelní sklo na vozovku a při tomto utrpěl zranění těžkého charakteru," uvedl Černohorský. 

U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva, která má objasnit, zda nebyl pod vlivem alkoholu či drog. Škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun. Policie uvítá jakékoliv svědectví k dopravní nehodě, zajímá ji hlavně způsob jízdy cyklisty i řidiče osobního automobilu před střetem. Svědci se mohou i anonymně obrátit na tísňovou linku 158.

Zdroj: ČTK
Ministerstvo školství navrhne upravit v zákoně jména tří brněnských vysokých škol

Ministerstvo školství navrhne upravit v zákoně jména tří brněnských vysokých škol

Důvodem je zkrácení názvu i rozhodnutí o změně jména samotných škol.

U Lipové na Chebsku srazil vlak člověka, doprava je přerušená

Na trati mezi Lipovou a Chebem v sobotu před 8:00 ráno usmrtil vlak člověka v kolejišti. Nehodu vyšetřují na místě policisté, doprava na trati byla přerušena a vlaky dočasně nahradily autobusy. Provoz byl podle webu Českých drah obnoven v 11:35.

"Došlo ke střetu osoby s vlakem. Na místě nehody jsou v současné době chebští kriminalisté, kteří zjišťují okolnosti a příčiny tragické události," sdělila krajská policejní mluvčí Eva Valtová. Podle informací šlo pravděpodobně o sebevraždu.

Zdroj: ČTK

U Stochova havarovala dvě osobní auta, dva lidí jsou těžce zranění

U Stochova na Kladensku se dnes v podvečer čelně srazila dvě osobní auta, dva lidé utrpěli těžká zranění. Nehoda se stala při předjíždění přes plnou čáru, řekla ČTK policejní mluvčí Petra Potočná. Podle prvotních zpráv bylo zraněných šest a bourala tři auta, to se ale nepotvrdilo.

Pětadvacetiletý řidič Škody Octavie podle mluvčí předjížděl v úseku, kde by předjíždět neměl, a čelně narazil do protijedoucího vozu Audi. V něm cestovali pětadvacetiletý řidič se stejně starou spolujezdkyní. Řidič octavie a spolujezdkyně z audi utrpěli těžká zranění, druhý z šoférů z nehody vyvázl bez zranění.

Příčinu a okolnosti srážky policisté dál vyšetřují.

Potápěči našli tělo muže utonulého hlučínské štěrkovně. K neštěstí došlo na šlapadle

Policejní potápěči dnes v podvečer našli ve štěrkovně v Hlučíně na Opavsku tělo třicetiletého muže, po němž pátrali od čtvrtka. Tělo bylo v hloubce přibližně pěti metrů, nedaleko ostrova ve středu vodní plochy. U utonulého bude zřejmě nařízená soudní pitva. ČTK to řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Devětatřicetiletý muž ve čtvrtek krátce před 18:00 oznámil na tísňovou linku, že pohřešuje kamaráda z Ostravy. Muži si okolo 17:30 vypůjčili v Kozmicích na Opavsku šlapadlo a vydali se na něm k ostrovu, který je uprostřed vodní plochy a je od břehu vzdálený přibližně 200 metrů.

"Z přesně nezjištěných příčin třicetiletý muž ze šlapadla spadl do vody, chvíli se držel nad hladinou a mával rukama, následně se však podle slov oznamovatele potopil a již nevyplaval," uvedl Černohorský.

Starší kamarád začal volat o pomoc a na místo ze břehu dorazili vodní záchranáři, kteří začali propátrávat hladinu jezera. Následně dorazili i další policisté. Večer byla pátrací akce přerušena a pokračovala znovu od dnešního rána. Utonulý byl nalezen okolo 18:20.

Návštěvnost pražských památek se propadla na polovinu, čeští turisté ale přibývají

Návštěvnost pražských památek se propadla na polovinu, čeští turisté ale přibývají

Počet návštěvníků během léta leckde stoupá, loňským číslům se ale nevyrovná.
Klíště s encefalitidou hygienici v Praze žádné nenašli. Nakažených lidí ale přibylo

Klíště s encefalitidou hygienici v Praze žádné nenašli. Nakažených lidí ale přibylo

Kolik zachycených klíšťat je infikováno lymskou boreliózou, bude známo asi na konci srpna.
Pokračovat