Jihomoravský kraj

Na Brněnsku shořela průmyslová hala, škoda dosáhne možná až desítek milionů

Interiér průmyslové haly shořel dnes v Holasicích na Brněnsku. Požár dostali hasiči pod kontrolu za tři a půl hodiny, do večera ale halu rozebírali, aby zlikvidovali skrytá ohniska. Rozebírání bude pokračovat, vyšetřování může trvat i několik dnů. Nikdo nebyl zraněn, škoda bude v milionech, možná v desítkách milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči se o požáru dozvěděli v 6:15 a v 9:47 jej dostali pod kontrolu. V objektu zhruba 20 krát 40 metrů byla dřevovýroba a lakovna. "Shořel kompletně celý interiér, střední část stropu se propadla," řekl mluvčí.

16. 1. 2020 15:35

Muž na Břeclavsku skočil do přehrady, aby utekl policejní hlídce. Pravděpodobně se utopil

Policie na novomlýnských nádržích na Břeclavsku pátrá po muži, který před policejní hlídkou skočil do vody. Na místě jsou potápěči. Muž pravděpodobně utonul. "Zatím se ho nepodařilo najít," uvedl mluvčí policejní mluvčí Petr Zámečník. Z jakého důvodu muž prchal před policejní hlídkou, policisté vyšetřují.

16. 1. 2020 8:31

Za loupeže seniorů a vraždu na Blanensku a Brněnsku potvrdil Ústavní soud 18 let vězení

Simon Baier a Jozef Minár si s konečnou platností odpykají 18 let vězení za loupeže u seniorů na Blanensku a Brněnsku. Ústavní soud odmítl jejich stížnosti. 

Podle pravomocného verdiktu se Baier a Minár podíleli na dvou násilných útocích, jeden skončil vraždou. Nejpřísněji potrestaný Michal Cvan, který si má odpykat 23 let, se na Ústavní soud neobrátil. Oba útoky se odehrály na konci roku 2015. Muži nejprve přepadli třiašedesátiletého muže v Lysicích na Blanensku, jehož dům si dopředu vytipovali. Muže okradli o cenné věci a nechali ho svázaného.

O několik týdnů později si lupiči vyhlédli a okradli devadesátiletého muže v Ivančicích. S kuklami na hlavách, s pistolí a elektrikářskými páskami vnikli do jeho domu. Když volal o pomoc, svázali ho a bili, nakonec udusili. 

Zdroj: ČTK
8. 1. 2020 14:54

Srážka mikulášských saní s osmiletou dívkou na Břeclavsku je podle policie přestupek

Policie ukončila vyšetřování incidentu ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku ze začátku prosince, kdy se splašili koně táhnoucí saně s Mikulášem, čertem a anděly a srazili osmiletou dívku. Věc bude řešit správní orgán pro podezření ze spáchání přestupku.

Incident se stal 4. prosince vpodvečer na akci Zpívání u vánočního stromu. Mikuláš s osádkou na ni přijel na saních taženými koňmi. "Přestože byla silnice uzavřena a žádná vozidla místem neprojížděla, koňské spřežení se splašilo. Koně totiž vylekal ohňostroj, který se u vánočního stromu pořádal," uvedla tehdy mluvčí policie Kamila Haraštová.

Vozka se sice snažil koně ukočírovat, spřežení ale zachytilo dívku, která vešla do silnice. Dívenka podle policie nevnímala situaci, protože telefonovala. "Můžeme mluvit o velkém štěstí, že saně dívku pouze srazily na zem, ale nepřejely ji," uvedla Haraštová. Holčičku si po nehodě převzali rodiče, nemusela ani nikam na ošetření.

"Vyšetřování už bylo ukončeno, věc jsme prošetřili, zdokumentovali a k dalšímu šetření předali správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku. Oznamovali jsme pořadatele slavnosti, a to je obec Velké Bílovice, a to pro podezření, že porušila podmínky, které jsou potřebné pro konání podobných kulturních akcí," uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

17. 12. 2019 12:45

Policie v domě ve Vyškově našla 19 zbraní včetně samopalů, muž skončil ve vazbě

Policie minulý týden v rodinném domě ve Vyškově našla 19 zbraní včetně samopalů, zadržela padesátiletého muže a obvinila ho z nedovoleného ozbrojování. Je ve vazbě, u soudu mu hrozí až osmiletý trest. 

Známý dotyčného muže policii ke konci minulého týdne oznámil, že muž je ve špatném psychickém stavu, že má doma zbraně a že by mohl být schopný je při zákroku policie použít. Na místo tak v pátek 13. prosince vyrazila zásahová jednotka i s vyjednavačem. Muže v domě zadržela. "Našla 19 zbraní, z toho dva samopaly, několik revolverů, plynových pistolí. Také asi 900 nábojů," uvedl ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 9. 12. 2019 13:53

V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali policisté 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik i chemická laboratoř hasičů. 

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška měli o muže obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. 

22. 11. 2019 13:24

Brněnský podnikatel Kalášek, obviněný v kauze kolem zmanipulovaných tendrů na radnici Brno-střed, byl propuštěn z vazby. Informovala Česká televize.

14. 11. 2019 7:43

U Břeclavi se srazil autobus s dvěma auty, šest lidí utrpělo lehká zranění

Při nehodě autobusu, dodávky s návěsem a osobního auta u Břeclavi se ve čtvrtek před 6:00 zranilo lehce šest lidí. Pět z nich byli cestující z linkového autobusu. Silnice I/55 je v místě nehody uzavřená, policisté dopravu hned za sjezdem z dálnice D2 odklánějí na Ladnou. Kolony tam zatím nejsou.

"Dodávka vezla na návěsu domácí bazén. Náklad se rozkmital a dodávka bokem narazila do linkového autobusu, který jel v protisměru od Břeclavi na Hodonín. Do návěsu dodávky pak následně narazil ještě osobní automobil," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zdroj: ČTK
Pokračovat