Jihomoravský kraj

včera

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
2. 10. 2019 15:10

Senior na Brněnsku vjel do protisměru a střetl se s dodávkou, na místě zemřel

Třiasedmdesátiletý řidič vjel ve středu odpoledne s osobním vozem u Veverské Bítýšky na Brněnsku do protisměru, kde se střetl s dodávkou. Na místě zemřel. Druhý řidič je lehce zraněný. Silnice je v místě nehody uzavřená. Nehoda se stala krátce po 13:00 na silnici 386. "Řidič vjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, nehodu vyšetřujeme," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Doplnil, že druhý, osmašedesátiletý řidič, utrpěl jen lehké poranění.

28. 9. 2019 17:48

Řidič pod vlivem drog vjel na Znojemsku na chodník, usmrtil tu chodce

V Grešlovém Mýtu na Znojemsku dnes odpoledne zemřel chodec poté, co ho na chodníku srazilo projíždějící osobní auto. Jeho řidič měl pozitivní orientační test na drogy, řekl ČTK mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb. Proč sjel řidič ze silnice na chodník a jak jel rychle, je podle něj zatím předmětem vyšetřování.

Nehoda se stala na hlavní silnici mezi Jihlavou a Znojmem. Řidičovi bylo podle policistů 46 let, chodci 63. Místo je s opatrností průjezdné.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 24. 9. 2019 19:35

Dálnici D1 na Prahu ochromila nehoda kamionu, na místě je 11 kilometrů dlouhá kolona

Dálnici D1 kolem Brna na celé dopoledne v obou směrech uzavřely nehody několika kamionů. Kolony dosahovaly délky více než 11 kilometrů. Ráno se na 173. kilometru ve směru na Prahu převrátil kamion, kolem 16:00 se začalo jezdit jedním pruhem a po 19:00 bylo místo zcela zprůjezdněné. Na dálnici se dopoledne srazily ještě na 190. kilometru ve směru na Brno tři nákladní vozy, policisté obnovili provoz po dvou hodinách. Nehody byly bez zranění, uvedl mluvčí policie Pavel Šváb, ochromily ale dopravu na D1. Kamion na 173. kilometru se převrátil před 8:00, policisté dopravu mezi 168. a 178. kilometrem celé dopoledne odkláněli na souběžnou silnici druhé třídy. Kamion leží mimo vozovku, je ale třeba přeložit náklad a nákladní vůz odtáhnout. Kolem 14:00 kolona podle dálničních informačních tabulí dosahovala kolem pěti kilometrů. Dopravní web odhadoval plné zprovoznění dálnice kolem 17:00.

20. 9. 2019 10:35

Bývalý politik ANO Švachula obviněný z korupce zůstává ve vazbě

Hlavní postava korupční kauzy na radnici Brna-středu a bývalý člen hnutí ANO Jiří Švachula dál zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom ve čtvrtek v neveřejném jednání Krajský soud v Brně, informoval Seznam. Švachula je ve vazbě od začátku března, soudy mají obavu, že by mohl uprchnout. Policie výši úplatků v kauze zatím vyčíslila na více než 17 milionů korun.

Aktualizováno 12. 9. 2019 7:50

Auto na D2 srazilo chodce, na místě zemřel. Dálnice byla uzavřená přes dvě hodiny

Osobní auto ve čtvrtek ráno po 4:00 srazilo na dálnici D2 nedaleko Podivína chodce, který na místě zemřel. Dálnice byla ve směru z Brna na Břeclav uzavřená, policisté dopravu odkláněli na 41. kilometru u Podivína. Po 6:30 se pro auta otevřel pravý jízdní pruh, vyšetřování na místě ale pokračovalo. "Nehodu nám ohlásili krátce po čtvrté ráno, od půl páté do půl sedmé byla kvůli vyšetřování nehody dálnice uzavřená," uvedla mluvčí policistů Kamila Haraštová. Policisté museli mimo jiné zjišťovat i totožnost mrtvého.

Zdroj: ČTK
Pokračovat