Liberecký kraj

15. 10. 2020 8:47

Čelní střet dvou aut u Cvikova na Českolipsku si vyžádal šest zraněných

Při čelním střetu dvou osobních aut u Cvikova na Českolipsku ve čtvrtek ráno utrpělo zranění šest lidí. Nehoda se stala na silnici I. třídy 13, která je kvůli tomu u odbočky na Svor uzavřená. Řekla to mluvčí policie Ivana Baláková. Objízdná trasa vede přes Rousínov nebo Sloup v Čechách. Policie odhaduje, že provoz v místě nehody bude omezen zhruba do 11:00.

Nehoda se stala okolo 6:00 na rovném úseku, na němž řidič vozu značky Peugeot předjížděl podle Balákové přes plnou čáru jiné vozidlo. "Nestačil se zařadit a čelně se střetl s protijedoucím mitsubishi," uvedla Baláková.

Zdroj: ČTK
13. 10. 2020 8:43

V Liberci hořelo v panelovém domě, evakuováno bylo 22 lidí

Hasiči v úterý nad ránem likvidovali požár v jednom ze 24 vchodů nejdelšího panelového domu v Liberci, přezdívaného Hokejka. Nikomu se nic nestalo, 22 lidí ale muselo být evakuováno. Příčina se zjišťuje," řekla mluvčí hasičů Lucie Hložková. Škoda je za 20 000 korun, zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek za 1,5 milionu korun.

K požáru ve dvakrát zalomeném jedenáctipodlažním domě o délce 380 metrů téměř s 600 byty vyjeli hasiči dnes po 2:00. "Došlo k požáru uskladněných věci v komoře jednoho z bytů panelového domu," uvedla Hložková.

Požár byl podle ní zlikvidován velmi rychle. "Přetlakovou ventilací hasiči odvětrali zakouřené prostory a obyvatelé se poté mohli vrátit do svých bytů," dodala mluvčí hasičů.

Zdroj: ČTK
9. 10. 2020 8:01

Výjimku nutnou pro obnovení těžby čediče na Tlustci soud zrušil

Krajský soud v Liberci zrušil rozhodnutí o udělení výjimky z ochrany zvlášť chráněných druhů rostlin a živočichů, která je potřeba k obnovení těžby čediče na Tlustci na Českolipsku. Úřady se tím budou muset znovu zabývat, vyplývá z rozsudku zveřejněném na justičním portálu. Rozhodnutí ministerstva životního prostředí a libereckého krajského úřadu soud zrušil pro vady řízení a vrátil k novému projednání. Proti jeho verdiktu lze podat do dvou týdnů kasační stížnost.

Tlustec patří k dominantám Českolipska, je asi dva kilometry od Brniště. Čedič se tam těžil od 70. let 20. století a patří k nejkvalitnějším v Česku. V roce 1994, kdy lom patřil dnes už zkrachovalé firmě Beron, ale začali lidé z okolí proti těžbě protestovat. Stěžovali si na prašnost, provoz aut, hluk a otřesy při odstřelech, které jim ničily domy. Těžbu čediče proto v roce 1998 zastavilo ministerstvo životního prostředí. Krátce obnovena byla v letech 2003 a 2004, od té doby se netěží.

Zdroj: ČTK
31. 8. 2020 8:58

Při srážce autobusu s osobním autem v Liberci se zranilo pět lidí

Při srážce autobusu s osobním autem v Liberci se v pondělí ráno zranilo pět lidí. Jeden utrpěl středně těžké zranění, ostatní lehká, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Nehoda se stala v Kunratické ulici, která kvůli tomu zůstane celé dopoledne uzavřená.

V Liberci od rána intenzivně prší, a tak to v pondělí není jediná nehoda, která zkomplikovala dopravu ve stotisícovém městě. Další autobus se srazil s osobním autem v Jizerské ulici, nehodu dvou osobních aut řeší policie také na křižovatce ulic Tanvaldské a Pivovarské. Obě se obešly bez zranění.

Zdroj: ČTK
22. 8. 2020 12:54

V nemocnici v Lomnici nad Popelkou hořela kotelna, devět lidí bylo evakuováno

V Lomnici nad Popelkou na Semilsku dnes dopoledne hořela kotelna v nemocnici pro dlouhodobě nemocné. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, devět lidí bylo evakuováno. Evakuovaní pacienti se budou moci vrátit do svých pokojů, požár se dál nerozšířil, řekl mluvčí krajských hasičů David Kořínek.

"V tuto chvíli se jednotky vracejí na základny. Požárem byla zasažena pouze místnost kotelny," uvedl mluvčí. Hasiči využili při zásahu vysokotlaký proud a po uhašení požáru odvětrali prostory pomocí přetlakové ventilace, dodal Kořínek.

Zdroj: ČTK
20. 7. 2020 6:33

Kvůli rekonstrukci silnice se auta z Liberce nedostanou na Ještěd

Kvůli rekonstrukci krajské silnice se ode dneška nedostanou auta z Liberce na Ještěd. Uzavřený je kvůli stavebním pracím tříkilometrový úsek z Horního Hanychova na Výpřež. Vrchol Ještědu je tak z Liberce dostupný jen pěšky nebo některou z lanovek, auta se tam dostanou jen z druhé strany Ještědského hřbetu od Křižan a Proseče pod Ještědem. Rekonstrukce přijde na 84 milionů korun a skončí až příští rok.

Zdroj: ČTK
27. 6. 2020 16:41

Na Českolipsku se utrhla část kolotoče se dvěma dětmi a mužem

Na Českolipsku se zřítila část kolotoče s labutěmi, spadla s devětadvacetiletým mužem a dvěma dětmi ve věku devět a 17 let. Příčiny pádu policie vyšetřuje, řekla v sobotu policejní mluvčí Ivana Baláková. Muž utrpěl středně těžká zranění, děti jsou v pořádku. Dospělého transportoval vrtulník do traumacentra liberecké nemocnice, upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev.

 

Zdroj: ČTK
20. 6. 2020 8:41

Horní úsek lanovky na Sněžku se kvůli silnému větru nerozjel

Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka o dvou úsecích, dolní Pec pod Sněžkou - Růžová hora a horní Růžová hora - Sněžka, může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Uvádí to web lanovky, kde je možné sledovat aktuální informace o jejím provozu. Pohyb po turistickém trase z Růžové hory na Sněžku je v úseku Růžová hora - Traverz komplikovaný kvůli opravě turistického chodníku.

Zdroj: ČTK
20. 6. 2020 6:26

Příjezd do Nového Boru zkomplikuje sanace skály nad silnicí

Příjezd do Nového Boru na Českolipsku zkomplikuje sanace narušené skály nad krajskou silnicí druhé třídy. Před třemi lety v březnu se ze skály uvolnilo několik balvanů a od té doby je tam silnice zúžená. Zajištění skály přijde na 1,5 milionu korun, práce tam začnou po neděli a potrvají celé prázdniny, řekl ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička.

Město sanaci vítá, zúžení silnice, která je frekventovanou příjezdovou komunikací od silnice I/9, komplikuje dopravu. Podle starosty Jaromíra Dvořáka (Starostové pro Liberecký kraj) usiluje radnice o zabezpečení nestabilní skály od 2012. Už tehdy spadlo na silnici několik kamenných bloků, nikomu se ale nic nestalo.

Zdroj: ČTK
14. 6. 2020 9:04

Na Českolipsku se v noci srazila tři auta, devět lidí je zraněných. Jeden z řidičů byl pod vlivem alkoholu

Hasiči u Jestřebí na Českolipsku v noci na neděli zasahovali u dopravní nehody tří vozidel, při které devět lidí utrpělo lehké zranění. Řekl to mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev, upřesnil tak předchozí informaci o deseti zraněných. Mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský sdělil, že mezi zraněnými bylo pět dětí. Řidič osobního auta měl v dechu 1,8 promile alkoholu, dodal policejní mluvčí.

Šest pacientů bylo převezeno do nemocnice v České Lípě, dva převezla záchranná služba do nemocnice v Liberci, uvedl Georgiev. Jeden pacient byl ošetřen na místě. "Jeden zraněný nám tam 'haproval', protože nejdřív chtěl do nemocnice odjet, ale potom zůstal na místě," vysvětlil změnu v počtu zraněných Georgiev.

Robovský uvedl, že se srazilo osobní auto s dodávkou a SUV. "Audi pravděpodobně předjíždělo terénní automobil s přívěsem na přepravu koní, se kterým se při předjížděcím manévru bočně střetlo. Následně Audi narazilo do protijedoucí dodávky, v níž cestovalo několik osob, od níž se odrazilo a skončilo v levém příkopu," řekl mluvčí.

Zdroj: ČTK
Pokračovat