Liberecký kraj

27. 6. 2020 16:41

Na Českolipsku se utrhla část kolotoče se dvěma dětmi a mužem

Na Českolipsku se zřítila část kolotoče s labutěmi, spadla s devětadvacetiletým mužem a dvěma dětmi ve věku devět a 17 let. Příčiny pádu policie vyšetřuje, řekla v sobotu policejní mluvčí Ivana Baláková. Muž utrpěl středně těžká zranění, děti jsou v pořádku. Dospělého transportoval vrtulník do traumacentra liberecké nemocnice, upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev.

 

Zdroj: ČTK
20. 6. 2020 8:41

Horní úsek lanovky na Sněžku se kvůli silnému větru nerozjel

Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka o dvou úsecích, dolní Pec pod Sněžkou - Růžová hora a horní Růžová hora - Sněžka, může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Uvádí to web lanovky, kde je možné sledovat aktuální informace o jejím provozu. Pohyb po turistickém trase z Růžové hory na Sněžku je v úseku Růžová hora - Traverz komplikovaný kvůli opravě turistického chodníku.

Zdroj: ČTK
20. 6. 2020 6:26

Příjezd do Nového Boru zkomplikuje sanace skály nad silnicí

Příjezd do Nového Boru na Českolipsku zkomplikuje sanace narušené skály nad krajskou silnicí druhé třídy. Před třemi lety v březnu se ze skály uvolnilo několik balvanů a od té doby je tam silnice zúžená. Zajištění skály přijde na 1,5 milionu korun, práce tam začnou po neděli a potrvají celé prázdniny, řekl ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička.

Město sanaci vítá, zúžení silnice, která je frekventovanou příjezdovou komunikací od silnice I/9, komplikuje dopravu. Podle starosty Jaromíra Dvořáka (Starostové pro Liberecký kraj) usiluje radnice o zabezpečení nestabilní skály od 2012. Už tehdy spadlo na silnici několik kamenných bloků, nikomu se ale nic nestalo.

Zdroj: ČTK
14. 6. 2020 9:04

Na Českolipsku se v noci srazila tři auta, devět lidí je zraněných. Jeden z řidičů byl pod vlivem alkoholu

Hasiči u Jestřebí na Českolipsku v noci na neděli zasahovali u dopravní nehody tří vozidel, při které devět lidí utrpělo lehké zranění. Řekl to mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev, upřesnil tak předchozí informaci o deseti zraněných. Mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský sdělil, že mezi zraněnými bylo pět dětí. Řidič osobního auta měl v dechu 1,8 promile alkoholu, dodal policejní mluvčí.

Šest pacientů bylo převezeno do nemocnice v České Lípě, dva převezla záchranná služba do nemocnice v Liberci, uvedl Georgiev. Jeden pacient byl ošetřen na místě. "Jeden zraněný nám tam 'haproval', protože nejdřív chtěl do nemocnice odjet, ale potom zůstal na místě," vysvětlil změnu v počtu zraněných Georgiev.

Robovský uvedl, že se srazilo osobní auto s dodávkou a SUV. "Audi pravděpodobně předjíždělo terénní automobil s přívěsem na přepravu koní, se kterým se při předjížděcím manévru bočně střetlo. Následně Audi narazilo do protijedoucí dodávky, v níž cestovalo několik osob, od níž se odrazilo a skončilo v levém příkopu," řekl mluvčí.

Zdroj: ČTK
10. 1. 2020 14:54

Další části u zřícené zdi hospodářského dvora v Zákupech je nutné staticky zajistit

Staticky zajišťovat bude nutné další části u zřícené zdi severního křídla zchátralého zámeckého hospodářského dvora v Zákupech. Dnes to uvedl statik. Dvůr je národní kulturní památkou, část zdi se zřítila ve čtvrtek. Kastelán zámku Petr Weiss odhaduje, že zajištění bude hotovo během několika týdnů.

"Už se to domlouvá. Od počátku příštího týdne se tady budou střídat odborníci a bude se to připravovat," řekl Weiss. Kolik bude statické zajištění narušené části stát, zatím neví.

Hospodářský dvůr je jednou z nejohroženějších národních památek v Libereckém kraji. Vznikl ve druhé polovině 17. století. Část zdi o rozměrech deset krát šest metrů se zřítila ve čtvrtek ráno, nikomu se nic nestalo.

"Příčina je daná stavem památky, to znamená tou zchátralostí, zatékáním. Došlo k porušení svislých i vodorovných konstrukcí, a to vše vedlo destrukci," uvedl Weiss. Aby se do dvora nikdo nedostal, začalo se dnes s výstavbou provizorního plotu. Hotov by měl být do večera. "Obnovujeme plot, který tam už kolikrát byl a který nám vandalové a zloději ničili a odnesli," řekl kastelán.

16. 12. 2019 8:01

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
5. 12. 2019 16:33

Muž s mačetou přepadl benzinku v Liberci, policie po něm pátrá

Policie pátrá po lupiči, který ve středu před 17. hodinou přepadl prodejnu čerpací stanice v Liberci - Krásné Studánce a odnesl si peníze. Byl maskovaný a ozbrojený mačetou, nikoho nezranil. V případě dopadení mu hrozí až desetileté vězení.

Pokračovat