Plzeňský kraj

19. 6. 2021 7:35

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
7. 6. 2021 15:40

Celníci při kontrole tržnic na jihozápadě Česka zajistili padělky za 25 milionů

Celníci při kontrole tržnic na jihozápadě Čech a na Děčínsku minulý týden zajistili přes 6200 padělků zboží známých značek, jehož hodnota by u originálů dosáhla téměř 25 milionů korun. Mezi zabaveným zbožím byly textilní výrobky, hračky, parfémy, kabelky, obuv nebo mobilní příslušenství. Nejvíce, kolem 2800 kusů, ho celníci zajistili v Jihočeském kraji. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí celníků Hana Prudičová.

Celníci při akci s krycím názvem Rybník kontrolovali minulý pátek prodejní místa v tržnicích v Hřensku na Děčínsku, Lipový Dvůr v Aši, ve Svaté Kateřině na Tachovsku, ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku a Strážném na Prachaticku. Akce se účastnilo přes 110 celníků, kteří měli k dispozici i několik služebních psů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 10. 3. 2021 22:37

Záchranáři evakuovali třípatrový dům v Plzni, tři lidé se po výbuchu kotle nadýchali zplodin

Požár ve třípatrovém domě v Kollárově ulici nedaleko centra Plzně si ve středu vyžádal evakuaci asi 13 lidí. Podle prvotních informací kolem 19:00 vybuchl kotel v jednom z bytů a začalo hořet. Záchranáři na místě ošetřili čtyři policisty, kteří se nadýchali zplodin. Jednoho převezla sanitka do fakultní nemocnice. Ošetření potřeboval i jeden z evakuovaných, sdělila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Požár nebyl velký, zasáhl jen byt, kde vznikl. Částečně se ho podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů, kteří ho dohasili. Příčinou byla zřejmě porucha na plynovém kotli, řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

"Naštěstí nikdo neutrpěl vážné zranění. Prohlédli jsme celý objekt, ten je už odvětraný," řekl Poncar. Obyvatelé bytů se podle něj mohou vrátit.

Na místě byly všechny záchranné složky, policie zavřela ulici, řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová. Řídicí důstojník hasičů Aleš Bucifal řekl, že příčinou byl zřejmě výbuch plynového kotle, přesně to ale určí až vyšetřování. Na místo dorazili kromě hasičů a policistů i zástupci plynárenské společnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 17. 9. 2020 23:26

Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem opuštěného areálu v Plzni

Hasiči z celé Plzně bojovali od 19:30 s rozsáhlým požárem opuštěného areálu v Přeštické ulici nedaleko zimního stadionu. Vyhlásili čtvrtý, nejvyšší stupeň požárního poplachu. Nasazeno bylo 18 hasičských jednotek. Požár zasáhl plochu zhruba 3000 metrů čtverečných. Zastavil provoz na železniční trati na Klatovy, neboť areál je těsně vedle kolejí, řekl mluvčí hasičského záchranného sboru Petr Poncar. Podle webu Českých drah byl provoz v 22:22 obnoven.

Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová řekla, že záchranáři na místě zatím neevidují nikoho zraněného. Potvrdil to i Poncar.

Podle fotoreportéra ČTK oheň zasáhl jeden z objektů v areálu. Nízkou stavbu plameny zcela pohltily, z ohně létaly žhavé jiskry a uhlíky. Objekt se po čase zřítil. Hasiči nasadili do boje s požárem výškovou techniku. Práci jim komplikovaly potíže se selháním hydrantů, museli proto zavést dálkovou dopravu vody cisternami. Škodu hasiči předběžně odhadli na 1,5 milionu korun, uchráněné hodnoty vyčíslili částkou 40 milionů.

Asi půlhektarový areál zahrnující i několikaposchoďový objekt někdejších skladů potravin je jedno z nejproblematičtějších a nejrizikovějších míst v Plzni, řekl letos v únoru ČTK městský radní pro bezpečnosti Martin Zrzavecký (ČSSD). Problémový dům v minulosti obývaly desítky bezdomovců a narkomanů. Často tam zasahovala policie, několikrát tam hořelo. Při jednom požáru už dříve jeden člověk zemřel. "Je to poměrně hojně bezdomovci navštěvovaná stavba, kde zasahujeme několikrát do roka, dá se říci téměř jednou měsíčně, jednou za dva měsíce" řekl Poncar.

Areál je podle únorového vyjádření majitelů předmětem rozvodového sporu, který se táhne 20 let. Bývalí manželé se nemohou dohodnout na rozdělení majetku ani na jeho využití.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 26. 8. 2020 7:37

U Plzně se srazil autobus s nákladním autem, na místě je jeden mrtvý a tři zranění

U Plzně se ve středu ráno srazil autobus s nákladní autem. Jeden člověk zemřel, další tři lidé byli převezeni do nemocnice. Policie to uvedla na svém Twitteru. Silnice I/26 z Plzně je zavřená, řidiči nemohou využít ani nájezd na D5 směr Rozvadov. Policisté plánují objízdné trasy.

Nehoda se stala u Vejprnic. "Podle úplně prvních informací nákladní auto stálo. Vyšetřování ale teprve probíhá," řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Zdroj: ČTK
Pokračovat