Plzeňský kraj

Muž se snažil z řeky zachránit svého psa, sám při tom utonul

Čtyřiasedmdesátiletý muž utonul dnes v Plzní na jezu řeky Úslavy poblíž armádní střelnice v Lobzích. Pokoušel se z vody zachránit svého psa, který se sám nemohl dostat z vody, řekla dnes mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Událostí se zabývají i policisté.

Neštěstí se stalo kolem poledne. Muže z řeky vytáhli svědci. Pokoušeli se o jeho záchranu s pomocí a radami operátora tísňové linky. "Resuscitaci si po příjezdu převzali záchranáři. Přes veškerou snahu našich záchranářů se muži již nepovedlo obnovit životní funkce," dodala Svobodová.

Zdroj: ČTK
1. 2. 2020 15:34

Po vydatném dešti bude na Sušicku a Klatovsku od večera povodňová bdělost

Kvůli vydatným srážkám na Šumavě mohou v noci stoupat hladiny řek v povodí horní Otavy. Na Sušicku a Klatovsku v Plzeňském kraji proto meteorologové vyhlásili od sobotních 18:00 do odvolání povodňovou bdělost. V neděli se situace na řekách sice uklidí, v noci a v pondělí se ale čeká další vlna vytrvalého a vydatného deště. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu. Pravděpodobnost, že v noci překročí šumavské řeky Vydra a Křemelná první stupeň povodňové aktivity, odhadli meteorologové na 20 procent.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 17. 1. 2020 10:17

V bývalé mlékárně ve Stříbře unikla kyselina dusičná, mimo areál se nedostala

V areálu bývalé mlékárny ve Stříbře na Tachovsku unikla v pátek před 5:00 z poškozené nádrže kyselina dusičná. Podle dostupných informací jí bylo asi 600 litrů. Z objektu strojovny se kyselina nedostala. Hasičům se už podařilo vyteklou žíravinu dostat do záchytné jímky a částečně ji neutralizovat pomocí sody Žádné zranění není hlášeno, hasiči ale z preventivních důvodů evakuovali 11 administrativních pracovníků.

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči ze Stříbra, Tachova, Nýřan a Plzně a chemická jednotka z Třemošné. Pracovali v ochranných oblecích a s dýchací technikou. Na místě vybudovali dekontaminační stanoviště a uzavřeli areál firmy.

"Nyní si další postup už zajistí firma, které technologie patří. Hasiči ještě odvětrávají celý objekt a laboratoř Třemošná měří případné koncentrace. Nyní se zjišťuje, kdy bude možné pustit zaměstnance zpět do firmy a obnovit provoz," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

14. 1. 2020 23:07

V Ejpovickém tunelu hořel vlak, hasiči evakuovali 35 cestujících

V železničním Ejpovickém tunelu poblíž Plzně hořel v úterý večer vlak. Událost se stala zhruba v polovině tubusu ve směru od Plzně na Prahu a obešla se bez vážnějších zranění. Hasiči evakuovali pěšky ven z tunelu druhým, nezasaženým tubusem 35 cestujících. 

Zdroj: ČTK
25. 12. 2019 10:17

Kvůli požáru v bytě v Plzni museli hasiči evakuovali 25 lidí

Pětadvacet lidí museli ve středu dopoledne evakuovat hasiči kvůli požáru bytového domu v ulici U Boleveckého rybníka. V jednom z bytů začalo hořet na kuchyňské lince, požár se pak rozšířil do bytu, sdělil ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Na místě zasahují tři jednotky hasičů. Pro evakuované obyvatele domu, který je značně zakouřený, hasiči přistavili autobus, dodal mluvčí.

4. 11. 2019 20:21

Policie odložila případ 12 přejetých selat u Klatov. Zvířata podle kriminalistů vběhla traktoru do cesty

Klatovská policie odložila případ, kterým se zabývala od konce července. Osmapadesátiletý traktorista na řepkovém poli u Mochtína na Klatovsku tehdy traktorem přejel a usmrtil 12 selat divokých prasat. Policie případ pověřovala pro podezření z týrání zvířat, věc odložila, neboť nezjistila, že by muž selata zabil úmyslně. Podle policie se jednalo o náhodu. 

Policie v létě dostala oznámení, že cizinec při řízení traktoru najíždí na selata, kterým nebylo víc než čtyři měsíce, schválně. Policisté si vyžádali vyjádření soudního znalce z oboru zemědělství. Z něj vyplynulo, že traktorem by nebylo možné selata pobíhající po poli dostihnout a záměrně přejet.

"Při sklizni řepky vběhlo do jízdní dráhy jedoucí techniky samovolně stádo divokých prasat, které tvořilo několik bachyní a desítky selat," popsala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Pokračovat