Pardubický kraj

Policie obvinila Rumuna z vraždy kojence v Přelouči

Policie obvinila osmadvacetiletého Rumuna žijícího v Přelouči z vraždy jeho dvouměsíčního syna. Tělo ukryl a s matkou dítěte chtěl odjet do ciziny. Státní zástupce podal návrh na uvalení vazby, muži hrozí 15 až 20 let vězení případně výjimečný trest, uvedla v tiskové zprávě mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Muž se přiznal, že chlapce v sobotu napadl opakovanými údery pěstmi a nezjištěným předmětem do hlavy. Údajně mu vadilo, že dítě stále plakalo, i když se o něj staral a dával mu pít. Matka dítěte podle něj v té době v místnosti spala opilá.

Druhý den ráno dvojice zjistila, že chlapec nežije, a rozhodla se tělo ukrýt a odjet mimo území republiky, aby se ukryli před policií. Tělo uložili do kufru do spodní části kočárku, při odchodu z domu vycpali dupačky chlapce a naaranžovali je do korbičky kočárku, aby vše vypadalo, že s ním jedou na procházku. Poté vše schovali do mokřadu. Násilnou smrt dítěte potvrdily i předběžné závěry provedené soudní pitvy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 26. 9. 2020 13:15

Při nehodě dvou vozidel na Chrudimsku se zranilo osm lidí, mezi nimi i děti

Při čelním střetu dvou vozidel v Nasavrkách na Chrudimsku na silnici I/17 se v sobotu dopoledne zranilo osm lidí včetně dětí. Zraněné záchranáři odvezli do nemocnice. Řekla to mluvčí policie Lenka Vilímková.

Vůz Citroën jel od Chrudimi, od Trhové Kamenice vozidlo BMW, které začalo předjíždět. Vozy se následně v blízkosti čerpací stanice čelně střetly. V každém voze cestovali čtyři lidé, podle informací policie v BMW byly dvě děti.

Zdroj: ČTK
27. 8. 2020 8:05

Za požárem panelového domu v České Třebové stojí ledabylost stavařů v 80. letech

Okresní soud v Ústí nad Orlicí ve středu osvobodil řemeslníka, který podle obžaloby zavinil loňský požár panelového domu v České Třebové. Ukázalo se, že oheň vznikl také kvůli ledabylosti dělníků, kteří stavbu domu v 80. letech minulého století neprovedli poctivě, napsala regionální MF Dnes.

Náprava škod už přesáhla 40 milionů korun. Požár vypukl loni 3. června. Začalo hořet při pokládání lepenky. Řemeslník uvedl, že střechu prohlédl, udělal sondy a nezjistil nic nestandardního. Nevěděl, že dělníci v 80. letech nezalili kapsy určené pro háky betonem, ale hořlavým pěnovým polystyrenem a stopy po tom zakryli.

Když pak muž na střeše se svým pomocníkem pokládal lepenku, polystyren se zahřál, prokapal do foukané izolace uvnitř a ta začala hořet. Za obecné ohrožení z nedbalosti mu hrozilo až pět let vězení. "Klient nemohl vidět, že v kapsách atiky je schovaný polystyren," řekl obhájce Michal Švec.

Byty po hasičském zásahu poničila voda, která protekla až do přízemí. Lidé se museli odstěhovat, trvalo několik měsíců, než byly dokončené opravy a obyvatelé se mohli vrátit.

Zdroj: ČTK
Pokračovat