Pardubický kraj

Dva pracovníky při opravě elektrického vedení zasáhl proud, oba jsou těžce zranění

Dva muže v pondělí u Řetové na Orlickoústecku zranil elektrický proud. Dostali zásah velmi vysokým napětím 35 kilovoltů a vrtulníky je musely převézt do dvou nemocnic. Obě zranění byla vážná, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

"Jeden člověk zůstal v bezvědomí a musel být na místě resuscitován. Naštěstí se jej kolegům podařilo stabilizovat a obnovit základní životní funkce. Následně byl transportován do Fakultní nemocnice Hradec Králové," uvedl Malý. Druhého muže s popáleninami převezla helikoptéra do nemocnice v Brně.

Oba muži byli zaměstnanci skupiny ČEZ. Podle mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárky Lapáčkové Beránkové pracovali na opravě vedení velmi vysokého napětí.

Zdroj: ČTK
12. 6. 2021 20:33

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zranění

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 11. 6. 2021 15:33

Na Pardubicku hořela drůbežárna s 8000 kuřaty, škoda je nejméně deset milionů

Škodu deset milionů korun způsobil podle odhadu požár drůbežárny s 8000 kuřaty v Holicích na Pardubicku. Požár vypukl ve čtvrtek večer, způsobil jej nejspíš ventilátor, kterému se zadřelo ložisko. Řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Firma Mach Drůbež, které haly patří, se k události nebude vyjadřovat. Hasiči odpoledne kolem 15:00 zásah ukončili.

Drůbežárna je ve Starých Holicích, místní části Holic. Hasiči dohašovali požár ještě v pátek ráno. Do odpoledne rozebírali konstrukci. Dopoledne vyšetřovatelé zjišťovali příčinu a škodu. Původní odhad škod činil 7,5 milionu.

"Za vznikem požáru je s největší pravděpodobností ventilátor, kterým se žene vzduch do haly. Ventilátoru se zřejmě zadřelo ložisko. Požár se šířil sendvičovými stěnami směrem na strop a střechu. Škoda bude s největší pravděpodobností vyčíslena na deset milionů korun," řekla Horáková.

Požár byl hlavně pod střešní konstrukcí. Do rána se ve třech čtvrtinách haly strop zřítil. Na místo byl přivolán statik, který až s denním světlem mohl rozhodnout, zda hasiči mohou vstoupit do objektu. Podle jeho rozhodnutí se hasiči mohli pohybovat maximálně do vzdálenosti 15 metrů od vchodu.

V hale bylo kolem 8000 kuřat. Hasiči vháněli do haly čerstvý vzduch pomocí přetlakové ventilace, čímž část kuřat zachránili. Podle České televize ale bude nutné usmrtit i přeživší drůbež. Jejich případnou likvidaci si zajistí firma sama.

Zdroj: ČTK
4. 5. 2021 18:02

Při požáru a výbuchu v bioplynové stanici na Svitavsku se zranili tři lidé

Při dnešním požáru bioplynové stanice v Dětřichově u Moravské Třebové explodovala jedna nádrž s plynem, zranili se tři lidé. Na místě je devět jednotek hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Jedna z nádrží explodovala a silná plastová plachta umístěná na poškozené nádrži se rozletěla zhruba do stometrové vzdálenosti. Při explozi se zranily tři osoby, které se buď nadýchaly jedovatých zplodin hoření, nebo se popálily," uvedla Horáková. Výbuch nastal před příjezdem hasičů, zranění jsou zaměstnanci zemědělské společnosti, která bioplynovou stanici provozuje.

Zdroj: ČTK
4. 4. 2021 19:37

Hledač s detektorem našel na okraji Pardubic starou munici, granáty i náboje

Hledač s detektorem kovů v neděli před polednem oznámil policii nález staré munice v okrajové části Pardubic. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik, který při prohledání lokality zajistil směs ručních granátů, dělostřelecké munice, zapalovačů a nábojů do pěchotních zbraní v celkovém počtu asi 50 kusů.

Protože by převoz k likvidaci nebyl bezpečný, rozhodl o odpálení nálezu na nejbližším možném místě. "Vybral bezpečné místo na poli a odpal provedl. Na nezbytně nutnou dobu jsme podle pravidel museli uzavřít okolí odpaliště, včetně silnice ze Sezemic na Rokytno a na Časy," řekla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Zbylou munici pyrotechnik odvezl na stálou trhací jámu do Ralska.

3. 2. 2021 17:45

Třetí ohnisko ptačí chřipky. Veterináři ji objevili v malochovu v Pardubickém kraji

Ptačí chřipka se rozšířila také do Pardubického kraje. Veterináři v malochovu v obci Ronov nad Doubravou na Chrudimsku potvrdili třetí ohnisko v ČR. Podobně jako u předchozích dvou ohnisek v jižních a středních Čechách se slepice nakazily od volně žijících kachen, řekl ve středu mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

V malochovu se původně nacházelo 46 kusů hrabavé drůbeže a osm kusů vodních ptáků. Chovatel nahlásil veterinářům úhyn jednoho kohouta a dvou slepic, další kusy v chovu už vykazovaly typické příznaky pro ptačí chřipku. Úhyny následně pokračovaly, do dnešního rána uhynulo celkem 15 kusů drůbeže. Zbývající ptáci v chovu budou usmrceni.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 27. 12. 2020 22:43

Část Česka zasáhl silný vítr, výstraha platí až do pondělního večera

Silný vítr zasáhl v neděli část Česka, především Vysočinu, Pardubický a Olomoucký kraj. Hasiči vyjížděli k desítkám událostí, odstraňovali popadané nebo vyvrácené stromy.

Dvě desítky výjezdů evidují kvůli silnému větru hasiči na Jesenicku, kde na několika místech spadly stromy na silnici či rozvody elektřiny. Nejhorší je situace v okolí Zlatých Hor, popadané stromy tam zatarasily silnici a zablokovaly dva autobusy. Na jeden automobil u Zlatých Hor spadl strom a poničil jej. 

Výstraha před velmi silným větrem platí až do pondělního večera pro severní část Vysočiny, především Žďársko a Havlíčkobrodsko, severní části Olomouckého kraje a v Pardubickém kraji pro Chrudimsko, Hlinecko, Vysokomýtsko a Litomyšlsko.

12. 12. 2020 11:19

Vlak usmrtil u Přelouče člověka. Na hlavním železničním koridoru stojí doprava

Na železničním koridoru mezi Přeloučí a Řečany nad Labem na Pardubicku srazil dnes kolem 9:30 vlak člověka a usmrtil jej. Expres RegioJet jel z Brna do Prahy. Kvůli nehodě se další spoje opožďují.

"Došlo ke střetu s osobou v prostoru veřejnosti nepřístupném na širé trati," řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Vlak EC 277 Metropolitan byl v úseku Kolín - Brno veden odklonem přes Havlíčkův Brod. Další spoje čekají na obnovení provozu v Přelouči nebo Kolíně či Řečanech.

Železniční nehoda se smrtelnými následky je dnes již druhá. V noci kolem 4:300 bylo nalezeno tělo mrtvého člověka na trati Praha Vysočany - odbočka Skály. Podle Drápala se zatím nepodařilo zjistit, který vlak jej srazil.

Zdroj: ČTK
30. 10. 2020 16:05

Při srážce kamionu s dodávkou na Pardubicku zemřeli čtyři lidé

Čtyři lidé zemřeli při autonehodě, která se stala v pátek odpoledne u Horních Ředic na Pardubicku. Na frekventované silnici I/35 se srazily kamion a dodávka, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Další dva účastníci nehody jsou těžce zraněni.

"Přes veškerou snahu se u čtyř lidí nepodařilo obnovit základní životní funkce. Dva pacienti jeli ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové," uvedl Malý.

Zdroj: ČTK
30. 9. 2020 13:37

Policie obvinila Rumuna z vraždy kojence v Přelouči

Policie obvinila osmadvacetiletého Rumuna žijícího v Přelouči z vraždy jeho dvouměsíčního syna. Tělo ukryl a s matkou dítěte chtěl odjet do ciziny. Státní zástupce podal návrh na uvalení vazby, muži hrozí 15 až 20 let vězení případně výjimečný trest, uvedla v tiskové zprávě mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Muž se přiznal, že chlapce v sobotu napadl opakovanými údery pěstmi a nezjištěným předmětem do hlavy. Údajně mu vadilo, že dítě stále plakalo, i když se o něj staral a dával mu pít. Matka dítěte podle něj v té době v místnosti spala opilá.

Druhý den ráno dvojice zjistila, že chlapec nežije, a rozhodla se tělo ukrýt a odjet mimo území republiky, aby se ukryli před policií. Tělo uložili do kufru do spodní části kočárku, při odchodu z domu vycpali dupačky chlapce a naaranžovali je do korbičky kočárku, aby vše vypadalo, že s ním jedou na procházku. Poté vše schovali do mokřadu. Násilnou smrt dítěte potvrdily i předběžné závěry provedené soudní pitvy.

Zdroj: ČTK
Pokračovat