Královéhradecký kraj

5. 5. 2020 10:47

Soud poslal devatenáctiletou dívku za vraždu novorozence na 16 let do vězení

Krajský soud v Hradci Králové v úterý poslal devatenáctiletou ženu za vraždu novorozence na 16 let do vězení. Hrozilo jí až 20 let nebo trest výjimečný. Rozsudek není pravomocný, státní zástupkyně i obhájce si ponechali lhůtu na odvolání, sdělili zástupci krajského soudu. Obžalovaná své novorozené dítě usmrtila krátce po porodu loni 3. června v bytě v jedné obci na Jičínsku.

"Obžalovaná před soudem odmítla vypovídat," řekl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek. Žena se ve své výpovědi na policii doznala.

Mladá žena porodila dítě v bytě na WC, vraždu plánovala asi týden, vyplynulo z obžaloby. Obžalované bylo tehdy 18 let. Policie se o případu dozvěděla od lékařů, které přivolala matka obžalované.

Zdroj: ČTK
12. 2. 2020 9:45

Policie obvinila muže v případu pádu zdi na mladíka na Hradecku

Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti muže, který byl zodpovědný za stavební práce ve sklepě domu v Třebechovicích pod Orebem, kde loni zemřel mladík. Šestapadesátiletému muži hrozí až osm let vězení. Případ se týká pádu cihlové zdi na mladíka při stavebních úpravách ve sklepě obytného domu. Muž narozený v roce 2001 pod sutinami zemřel.

"Muž, jako osoba zodpovědná za provádění stavebních prací, hrubě porušil zákony o bezpečnosti práce tím, že řádně nezajistil stěny výkopu, čímž došlo k sesuvu boční cihlové zdi. Ta zavalila mladého muže, který na místě zemřel," uvedla Iva Kormošová z hradecké policie. K obviněnému muži ani k jeho pracovnímu zařazení nic bližšího nesdělila.

Neštěstí se stalo v srpnu 2019 ve sklepě domu na rohu ulic Hradecká a Družstevní. Statika obytného domu narušena nebyla. Tělo vyprostili hasiči za pomoci těžké techniky po více než 12 hodinách.

Zdroj: ČTK
21. 12. 2019 14:16

Královéhradeckou ODS povede do krajských voleb senátor a bývalý policejní prezident Martin Červíček

Královéhradecká ODS bude na kandidátce pro krajské volby společně s hnutím STAN a Východočeši. Lídrem kandidátky je náměstek hejtmana Martin Červíček. Informoval o tom poslanec a trutnovský starosta Ivan Adamec, který se dnes po volbě stal opět krajským šéfem ODS.

Pokračovat