Královéhradecký kraj

12. 2. 2020 9:45

Policie obvinila muže v případu pádu zdi na mladíka na Hradecku

Policie obvinila z usmrcení z nedbalosti muže, který byl zodpovědný za stavební práce ve sklepě domu v Třebechovicích pod Orebem, kde loni zemřel mladík. Šestapadesátiletému muži hrozí až osm let vězení. Případ se týká pádu cihlové zdi na mladíka při stavebních úpravách ve sklepě obytného domu. Muž narozený v roce 2001 pod sutinami zemřel.

"Muž, jako osoba zodpovědná za provádění stavebních prací, hrubě porušil zákony o bezpečnosti práce tím, že řádně nezajistil stěny výkopu, čímž došlo k sesuvu boční cihlové zdi. Ta zavalila mladého muže, který na místě zemřel," uvedla Iva Kormošová z hradecké policie. K obviněnému muži ani k jeho pracovnímu zařazení nic bližšího nesdělila.

Neštěstí se stalo v srpnu 2019 ve sklepě domu na rohu ulic Hradecká a Družstevní. Statika obytného domu narušena nebyla. Tělo vyprostili hasiči za pomoci těžké techniky po více než 12 hodinách.

Zdroj: ČTK
21. 12. 2019 14:16

Královéhradeckou ODS povede do krajských voleb senátor a bývalý policejní prezident Martin Červíček

Královéhradecká ODS bude na kandidátce pro krajské volby společně s hnutím STAN a Východočeši. Lídrem kandidátky je náměstek hejtmana Martin Červíček. Informoval o tom poslanec a trutnovský starosta Ivan Adamec, který se dnes po volbě stal opět krajským šéfem ODS.

12. 9. 2019 10:37

Řidič osobního auta zemřel po střetu s vlakem na Hradecku

Při střetu osobního auta s vlakem na přejezdu v Sověticích na Hradecku zemřel asi čtyřicetiletý řidič vozu. Ve vlaku cestovalo asi 20 lidí, nikomu z nich se nic nestalo. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou zřejmě celé dopoledne.

Zdroj: ČTK
Pokračovat