Ústecký kraj

Kamion do teplické firmy přivezl vedle zboží i čtyři ukryté migranty z Afghánistánu

V kamionu, který do teplické firmy přivezl objednané zboží z Afghánistánu, se ukrývali čtyři muži a jeden mladistvý cizí státní příslušnosti. Nalezli je zaměstnanci společnosti. Cizinci vypověděli, že za pomoci převaděče nastoupili do návěsu kamionu v Rumunsku. Řidič nevěděl, že veze cizince, uvedla v tiskové zprávě mluvčí regionální policie Šárka Poláčková.

"Když se zaměstnanec s řidičem chystali vyložit náklad a řidič chtěl otevřít nákladový prostor pomocí bezpečnostního lanka, to se utrhlo. Po otevření nákladového prostoru uvnitř uviděli pohyb osob, proto ihned nákladový prostor zavřeli a přivolali Policii ČR," doplnila Poláčková.

Přivolaná cizinecká policie zjistila, že jde o občany Afghánistánu bez jakýchkoliv dokladů. Všichni jsou vedeni jako žadatelé o azyl v Rumunsku. Ze dvou osob, které uvedly, že jsou mladistvé, potvrdilo lékařské vyšetření nízký věk u jedné.

Mladistvý cizinec bude předán orgánu péče o dítě a soud rozhodne o jeho umístění. Ostatní čtyři cizinci byli podle mluvčí převezeni do záchytného zařízení pro cizince v Balkové v Plzni a budou předáni do Rumunska na základě Dublinské úmluvy.

Zdroj: ČTK
10. 6. 2021 8:20

Aktivistky obsadily rypadla na Teplicku a Chomutovsku, požadují konec těžby

Skupina aktivistek ve čtvrtek brzy ráno obsadila dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a Nástup-Tušimice na Chomutovsku. Uvedly, že žádají rychlý a spravedlivý konec uhlí. Podle jejich vyjádření každým dnem, kdy se uhlí těží, uniká příležitost lidem v uhelných regionech zajistit důstojnou budoucnost. Severočeské doly, kterým velkostroje patří, musely na obsazených strojích zastavit práce, řekl mluvčí společnosti Lukáš Kopecký.

"S každým dalším dnem vypouštíme do atmosféry stále více skleníkových plynů, které budou klima ohřívat po mnoho desetiletí," uvedly aktivistky.

Policie je na místě a situaci monitoruje, řekl Kopecký. Podle něj aktivistky obsadily stroje těžící písky a jíly. "Rypadla jsou na prvním řezu, jsou v podstatě nejblíž nebo nejvýš v dole," doplnil mluvčí. Dodal, že kromě policie ohlásila společnost obsazení rypadel i Českému báňskému úřadu.

Zdroj: ČTK
5. 5. 2021 12:43

V Unipetrolu se našla munice, policie uzavřela silnici mezi Mostem a Litvínovem

Policie uzavřela silnici I/27 mezi Mostem a Litvínovem kvůli nálezu zatím nezjištěné munice v objektu Orlen Unipetrolu. Odklání dopravu a evakuuje osoby, uvedla policie na svém Twitteru.

"Zatím tam operují pyrotechnici," řekla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Nález munice zřejmě nahlásil někdo ze zaměstnanců chemického závodu. Před dvěma lety se na Litvínovsku našla nevybuchlá americká letecká puma při výkopových pracích. O její zneškodnění, které trvalo zhruba dvě hodiny, se tehdy postarali pyrotechnici, evakuace nebyla nutná.

Zdroj: ČTK
28. 3. 2021 10:23

TOP 09 v Ústeckém kraji zvolila nové vedení, předsedou zůstal Michal Kučera

TOP 09 v Ústeckém kraji zvolila v sobotu večer nové vedení. Post předsedy krajské organizace už podruhé obhájil Michal Kučera. V on-line hlasování ho volilo 30 ze 41 delegátů krajské organizace. Krajskými místopředsedy se podle tiskové zprávy stali Pavel Janda, Jana Jirušková a Tomáš Tesař.

Zdroj: ČTK
17. 3. 2021 21:40

Ústecký hejtman Schiller nechá prověřit smlouvy Krajské zdravotní

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) nechá prověřit smlouvy Krajské zdravotní (KZ) uzavřené po 16. listopadu, kdy bylo zvoleno nové představenstvo společnosti. Ta v kraji spravuje pět nemocnic. Koaliční ODS požadovala prověření smluv rádců ANO na krajském úřadě. Smlouvy chce hejtman zveřejnit, což požadoval STAN. Schiller ale řekl, že nezveřejní smlouvu své poradkyně Vladislavy Marschallové, ani její údajně fiktivní smlouvu s KZ na poradenství, protože smlouvu prověřuje policie. 

Na údajnou nestandardní smlouvu s Marschallovou na poradenství upozornil po svém odvolání 10. března bývalý předseda představenstva společnosti Jindřich Zetek. Své odvolání dal do souvislosti právě se skutečností, že na smlouvu upozornil. Marschallová po domluvě s hejtmanem skončí jako jeho poradkyně a rezignovala i jako krajská místopředsedkyně ANO, oznámil Schiller. Za Zetkovým odvoláním však podle hejtmana stálo dlouhodobé neplnění zadaných úkolů. 

Představenstvo Krajské zdravotní, jejímž jediným akcionářem je Ústecký kraj, minulý týden odvolalo ředitele Aleše Chodackého, rada kraje vzápětí odvolala Zetka. Podle Zetka Chodacký uzavřel nestandardní smlouvu s Marschallovou, podle níž měla dostávat 130 000 korun měsíčně za poradenství. V pátek Zetek  řekl, že na Chodackého a Marschallovou podal trestní oznámení. Hejtman ale uvedl, že inkriminovanou smlouvu s Marschallovou uzavřel Zetek. "To už bude teď slovo proti slovu," řekl.

Hejtman řekl, že se shodl na prověření všech smluv s KZ uzavřených zejména během působení Zetka s koalicí, ve které jsou mimo hnutí ANO Spojenci pro kraj a ODS, která ráno oznámila, že požaduje prověření smluv poradců ANO. Uvedl, že smlouvy krajských poradců zveřejní. "Jediný, kdo odmítl zveřejnit svou smlouvu, je paní Marschallová, a to na radu svého právníka," uvedl hejtman. "Smlouvy, které jsou uzavřeny na krajském úřadě asi není potřeba prověřovat, protože ty jsou tady uloženy a jsou podloženy výkazy prací," řekl hejtman.

Zdroj: ČTK
4. 1. 2021 13:55

Ústecký hejtman Schiller (ANO) se vzdal poslaneckého mandátu

Nový hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) se vzdal ke konci loňského roku poslaneckého mandátu. Rezignaci projedná ve středu sněmovní mandátový a imunitní výbor, řekl jeho předseda Stanislav Grospič (KSČM). Schillera nahradí v dolní komoře patrně jeho kolegyně z hnutí Jaroslava Puntová.

Schiller stanul v čele Ústeckého kraje v polovině listopadu. Nahradil Oldřicha Bubeníčka (KSČM), který vedl kraj osm let. Schiller už po volbě zastupiteli ohlásil, že na funkci poslance ke konci prosince rezignuje.

Zdroj: ČTK
Pokračovat