Ústecký kraj

Veterináři v Ústeckém kraji odhalili 300 kilogramů nevhodně převáženého masa a krevet

Veterináři z Ústeckého kraje odhalili ve spolupráci s celníky poblíž Jirkova dodávku, ve které bylo skoro 311 kg zmraženého masa a krevet přepravovaných za nevhodných teplot. Přepravce potravin navíc nebyl registrovaný. Teď mu hrozí až desetimilionová pokuta, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Většinou se však uděluje řádově nižší pokuta.

"Veterinární inspektoři zjistili, že dodávka, která nebyla vybavena chladicím ani mrazicím zařízením, přepravovala celkem 310,6 kg potravin živočišného původu. Jednalo se především o 288 kg zmraženého soleného kuřecího masa, dále pak o 12,6 kg mraženého kachního masa a o 10 kg mražených krevet. Veškeré uvedené potraviny byly převáženy při nevyhovujících teplotách," popsal Vorlíček. Veterinární inspektoři veškeré potraviny znehodnotili obarvením a přikázali jejich odstranění v asanačním podniku.

Zdroj: ČTK
21. 5. 2020 8:44

Tragická nehoda uzavřela hlavní silnici z Ústí nad Labem do Děčína

V Ústí nad Labem srazil automobil ve čtvrtek ráno člověka, který zemřel. Kvůli tragické nehodě je uzavřena hlavní silnice I/62 z Ústí nad Labem do Děčína. Řidiči musí využít objízdné trasy. Řekla to mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Nehoda se stala kolem 3:30. Člověka srazila dodávka. Na místě jsou vyšetřovatelé kriminální policie. Nákladní automobily mohou využít silnici I/13 a osobní vozy mohou jet přes ústeckou čtvrť Mojžíř nebo Velké Březno po druhé straně Labe.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 18. 2. 2020 17:57

Dálnice D8 u Ústí se po 13 hodinách otevřela, při nehodě dvou kamionů zemřel řidič

Dálnice D8 u Ústí nad Labem byla v úterý zhruba 13 hodin uzavřená kvůli nehodě dvou kamionů, při níž jeden z řidičů zemřel a druhý byl zraněn. Nehoda se stala kolem 4:00 ráno přibližně na 77. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Provoz na dálnici byl plně obnoven až po 17. hodině.

Pokračovat