Ústecký kraj

Aktualizováno 18. 2. 2020 17:57

Dálnice D8 u Ústí se po 13 hodinách otevřela, při nehodě dvou kamionů zemřel řidič

Dálnice D8 u Ústí nad Labem byla v úterý zhruba 13 hodin uzavřená kvůli nehodě dvou kamionů, při níž jeden z řidičů zemřel a druhý byl zraněn. Nehoda se stala kolem 4:00 ráno přibližně na 77. kilometru dálnice ve směru na Prahu. Provoz na dálnici byl plně obnoven až po 17. hodině.

31. 1. 2020 16:04

Majitel Hadích lázní v Teplicích se odvolal proti jejich prohlášení kulturní památkou

Majitel teplických Hadích lázní Jaroslav Třešňák podal odvolání proti prohlášení objektu za kulturní památku. Případem se proto bude zabývat rozkladová komise ministerstva kultury. Výsledkem jejího jednání bude doporučení pro ministra kultury, který je odvolacím orgánem. Mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová řekla, že komise by měla své doporučení předat ministrovi přibližně po 10. únoru.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek v prosinci zrušil rozhodnutí svého předchůdce Antonína Staňka, který krátce před svým odchodem z funkce odňal chátrající klasicistní stavbě v památkové zóně lázeňského města status kulturní památky.

Objekt patří podnikateli Jaroslavu Třešňákovi, který měl původně v plánu ho opravit a provozovat v něm lázně. Návrhy na rekonstrukci však odmítli památkáři, protože podle nich spočívají v praktickém zbourání budovy a stavbě nové. Staněk loni poslední hodiny v úřadu navzdory památkářům i rozkladové komisi vydal rozhodnutí, podle kterého Hadí lázně už nejsou kulturní památkou. Podle některých médií tak vyšel vstříc Třešňákovi, který patřil mezi největší sponzory druhé prezidentské kampaně Miloše Zemana, jinak také největšímu Staňkovu zastánci na politické scéně.

Zdroj: ČTK
25. 1. 2020 20:24

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

22. 1. 2020 14:46

Rozloučení s Kuberou bude 3. února, doplňovací volby do Senátu na konci března

Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční 3. února v poledne v Teplicích. Následně se odpoledne bude konat pietní shromáždění v pražském Rudolfinu. Pohřeb se uskuteční v rodinném kruhu. O organizaci posledního rozloučení jednali ve středu s Kuberovými blízkými předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil a vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka.

Doplňovací senátní volby na Teplicku se uskuteční 27. a 28. března. Termín voleb ve středu vyhlásil prezident Miloš Zeman, rozhodnutí ještě musí spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO). Podle zákona se doplňovací volby musí uskutečnit do 90 dnů od úmrtí senátora, tedy nejpozději v polovině dubna. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek Kuberova funkčního období, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024.

Zdroj: ČTK
20. 1. 2020 16:52

Soustrast k úmrtí Kubery mohou lidé vyjádřit v kondolenční knize v Senátu i v Teplicích

Lidé mohou soustrast k úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) vyjádřit zápisem do kondolenční knihy, která je umístěna v jedné z recepcí Valdštejnského paláce. Od úterního odpoledne do čtvrtka bude kondolenční kniha v hlavním sále paláce. Horní komora se chystá uspořádat také poslední rozloučení se svým předsedou. Jeho forma ani termín ale nebyly zatím stanoveny. 

Podepsat kondolenční knihu mohou lidé také v Teplicích, které Kubera 24 let vedl. Už odpoledne lidé pokládali svíčky u hlavní budovy magistrátu. Za vstupem do úřadu je stůl s květinami, Kuberovou fotografií a kondolenční knihou. Primátor Teplic Hynek Hanza (ODS) řekl, že bude iniciovat vznik trvalého pietního místa, které by Kuberu připomínalo.

16. 1. 2020 6:53

Hlavní tah z Prahy na Karlovy Vary zablokoval převrácený kamion. Policisté odklánění dopravu

U Lubence na Lounsku se ve čtvrtek brzo ráno převrátil kamion, který zablokoval hlavní silniční tah mezi Karlovými Vary a Prahou. Řidiči místem nehody v obou směrech neprojedou, policisté odklánějí dopravu ze silnice 6 na objízdné trasy. Na vyprošťování nákladního auta se podílejí i další složky integrovaného záchranného systému, vyplývá z informací na webu dopravniinfo.cz. Podle předběžných odhadů silničářů má omezení trvat do 11:00.

Z takzvané Jesenické křižovatky vede objížďka přes obce Očihov, Podbořany, Vroutek, Drahonice, Lubenec a dále na Karlovy Vary. Ve směru na Prahu je silnice uzavřena v Lubenci, odkud řidiči jezdí po stejné trase opačným směrem.

Zdroj: ČTK
9. 1. 2020 8:30

Na Litvínovsku se po třech letech objevila tularémie, platí zákaz odchytu zajíců

Po třech letech se v okolí Litvínova opět objevila tularémie. Infekční nemoc přenosnou i na člověka zjistili veterináři u jednoho uhynulého zajíce koncem loňského prosince v Chudeříně. Krajská veterinární správa proto vydala takzvané mimořádné opatření. Informoval o tom ve čtvrtek server iDnes.

V litvínovských částech Chudeřín, Šumná, Hamr, Lounice a v honitbách Podloučná, Křížatky a Přehrada platí po dobu tří měsíců zákaz odchytu zajíců. Výjimku mají jen kusy, které projevují příznaky nemoci. Takové naopak musejí myslivci ulovit a doručit k laboratornímu vyšetření, napsal server.

K nakažení člověka stačí i jen vdechnutí infikovaného prachu. Nákaza se u lidí může projevit horečkou, průjmem a zvětšením uzlin..

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 22. 12. 2019 18:02

Řidič na Děčínsku po sporu najel do skupiny lidí, jednoho zranil. Záměrně si je vybral

Čtyřiatřicetiletý muž středního věku najel v noci v Růžové na Děčínsku autem do skupiny šesti lidí. Jednoho z nich lehce zranil. Policie řidiče obvinila ze dvou trestných činů - z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu na více osobách a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu pět až 12 let vězení, informovala policejní mluvčí Alena Bartošová. 

Policisté řidiče zadrželi a zjistili, že byl pod vlivem alkoholu i drog. "Provedli u něj jak dechovou zkoušku na alkohol, tak na přítomnost návykových látek. Oba testy byly pozitivní," uvedla mluvčí.

Muž do lidí najel v neděli půl hodiny po půlnoci a nešlo o náhodně vybranou skupinu. "Bylo to předchozích neshodách," řekla Bartošová.

Zdroj: ČTK
Pokračovat