Olomoucký kraj

19. 3. 2020 10:42

Stavba Šantovka Tower nemůže být zahájena, soud přiznal odkladný účinek žaloby

Olomoucký krajský soud přiznal odkladný účinek žaloby vůči územnímu rozhodnutí pro stavbu kontroverzní výškové budovy Šantovka Tower v ochranném pásmu památkové rezervace v Olomouci. Nemůže být zatím zahájeno stavební řízení. Soud tak vyhověl bývalé ombudsmance Anně Šabatové, která v únoru podala žalobu na olomoucký magistrát. Jeho úředníci podle Šabatové porušili při rozhodování o Šantovce Tower několik zákonů. Informuje o tom Český rozhlas.

Odkladný účinek pro Šantovku Tower rozhlasu potvrdila soudkyně Zuzana Šnejdrlová. "Do skončení řízení před krajským soudem se pozastavují účinky napadeného rozhodnutí. Například nemůže být zahájeno stavební řízení," řekla soudkyně. Olomoucký magistrát už rozhodnutí soudu obdržel. "Vyjádření připravujeme s naší zastupující právní kanceláří," řekla mluvčí radnice Radka Štědrá.

Zdroj: ČTK
25. 1. 2020 12:50

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

23. 12. 2019 6:28

Na hlavním nádraží v Olomouci srazil člověka vlak. Provoz na trati je omezen, spoje mohou nabírat zpoždění.

Zdroj: ČTK
19. 12. 2019 15:36

Obyvatelé domu v Přerově se museli evakuovat kvůli nebezpečnému materiálu v jednom z bytů

V Přerově ve čtvrtek odpoledne evakuovali policisté obyvatele ze dvou vchodů domu v ulici Na Odpolední, a to kvůli uskladněnému nebezpečnému materiálu v jednom z bytů, v němž byli na domovní prohlídce. Jeho nájemník podle kriminalistů opakovaně vyhrožoval například zdravotníkům či úředníkům a dalším lidem v Přerově.

Z domu bylo evakuováno 11 lidí, šest z nich využilo hasičský autobus. Muž podezřelý z nedovoleného ozbrojování byl zadržen se souhlasem státního zástupce a je v rukou policistů. 

Zdroj: ČTK
Pokračovat