Moravskoslezský kraj

24. 10. 2020 10:52

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
8. 10. 2020 11:03

Policisté po střelbě v Lutyni zadrželi dva lidi, jednoho zranili

Dva lidi zadržela policie v souvislosti se středeční večerní střelbou v Dolní Lutyni na Karvinsku. Při zatýkání policisté použili služební zbraň. Čtyřiašedesátiletého muže zranili. Sousedé líčí incident jako přestřelku. Policisté zadrželi další zbraně a ohledávají místo činu.

"Ve večerních hodinách došlo v Dolní Lutyni na Karvinsku ke konfliktu několika osob, při kterém z dosud nezjištěných příčin došlo ke střelbě. Do pátrání po podezřelých byly nasazeny všechny složky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje včetně zásahové jednotky, speciální pořádkové jednotky, policejních psovodů," řekla řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Zdroj: ČTK
2. 9. 2020 7:44

Na D1 v Bohumíně přišel o život člověk, kterého srazilo auto

Na dálnici D1 v katastru Bohumína na Karvinsku dnes ráno přišel o život člověk, kterého srazilo auto. Průjezd dálnicí ve směru na Polsko je v místě nehody omezen. Řekla to policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podle mluvčí zatím není možné uvést, zda je usmrceným chodcem muž, nebo žena. "Policisté dokumentují a prověřují okolnosti nehody. Z hlediska dopravy upozorňuji, že průjezd místem je v této chvíli omezen, je neprůjezdný levý jízdní pruh. Kolony se prozatím netvoří," uvedla Štetínská. Vyzvala řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti i pokynů policistů, kteří na místě dopravu usměrňují.

Zdroj: ČTK
27. 8. 2020 14:27

Z pondělní vraždy ve Frýdku-Místku obvinili policisté dvaapadesátiletého muže

Policisté obvinili dvaapadesátiletého muže podezřelého z pondělní vraždy ve Frýdku-Místku. Soud bude navíc rozhodovat o jeho vzetí do vazby, řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

"Zadrženého muže vrchní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy a podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedla mluvčí. Podle policie zabíjel v pondělí kolem 17:15 v Pivovarské ulici. Mluvčí uvedla, že zaútočil na 39letého muže a způsobil mu zranění, kterému i přes pomoc zdravotníků a svědků na místě podlehl. Z místa pak útočník utekl.

Kriminalisté po pachateli pátrali. Dopadli jej ve středu odpoledne v Ostravě. Muž změnil mírně vzhled, při zatýkání nekladl žádný odpor. Informace o motivu, popřípadě dalších okolnostech činu, policie momentálně nechce s ohledem na stav vyšetřování sdělovat. Ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel už dříve ale řekl, že muž měl v minulosti problémy se zákonem a choval se agresivně.

Zdroj: ČTK
26. 8. 2020 12:14

Střelba v ostravské nemocnici byla rozšířenou sebevraždou, policie případ odložila

Střelba v budově polikliniky ostravské fakultní nemocnice byla podle výsledků vyšetřování rozšířenou sebevraždou. Dvaačtyřicetiletý střelec útočil s představou, že je nevyléčitelně nemocný a lékaři mu nechtějí pomoci. Rozhodl se zabít a nechtěl v tom být sám, řekl ve středu novinářům v Ostravě dozorující státní zástupce David Bartoš.

Policie v těchto dnech případ odložila, protože pachatel je mrtvý. Muž zabil loni v prosinci v nemocnici sedm lidí a další zranil. Pak zastřelil sebe.

Zdroj: ČTK
18. 8. 2020 12:29

Silné bouřky dnes zasáhnou Moravskoslezský kraj a Jesenicko

Silné bouřky s přívalovým deštěm a krupobitím v úterý zasáhnou Moravskoslezský kraj a Jesenicko v kraji Olomouckém. Hrozí rozvodnění hlavně menších vodních toků a zatopení sklepů či podjezdů. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Už v minulých dnech Česko opakovaně zasáhly bouře s kroupami.

Výstraha před bouřkami platí od úterních 11:00 do 20:00 pro celý Moravskoslezský kraj a také pro okres Jeseník v Olomouckém kraji. Meteorologové očekávají, že naprší až 40 milimetrů srážek, tedy 40 litrů na metr čtvereční. Kromě přívalového deště a krup si musí dát lidé pozor také na blesky.

Zdroj: ČTK
Pokračovat