Moravskoslezský kraj

V zatopeném lomu na Bruntálsku v neděli zemřel jednašedesátiletý potápěč

V zatopeném lomu ve Svobodných Heřmanicích na Bruntálsku v neděli odpoledne zemřel jednašedesátiletý potápěč. Jeho kolegové ho našli ve vodě bez známek života a záchranáři se ho marně pokoušeli oživit. Sdělil to mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Zdroj: ČTK
19. 8. 2021 14:49

Výbuch a požár na Bruntálsku způsobil nejspíš muž montující teplovodní potrubí

 Středeční výbuch a požár plynu ve Vrbně pod Pradědem na Bruntálsku způsobil asi muž montující teplovodní potrubí pomocí hořáku. V tiskové zprávě to dnes oznámil mluvčí krajské policie René Černohorský. Policisté nadále prověřují, zda se nejednalo o neúmyslný trestný čin. S požárem hasiči bojovali několik hodin a muselo být evakuováno přes 40 lidí.

Požár vznikl ve středu okolo 11:00 na Jiráskově ulici. "Pětapadesátiletý muž z Ostravy montoval za pomoci hořáku na propan-butan spojky teplovodního potrubí, přičemž s největší pravděpodobností dosud přesně nezjištěným způsobem poškodil zde instalovanou přívodní trubku plynového potrubí," popsal situaci Černohorský.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 29. 7. 2021 12:30

U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí při vzletu spadlo ultralehké letadlo, pilot je zraněný

U letiště ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku ve čtvrtek zřejmě při vzletu spadlo ultralehké letadlo. Byl v něm pouze pilot, muž ročníku 1955, který byl se zraněními transportován do nemocnice v Ostravě. Letadlo po nehodě vzplálo, řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o nehodě dozvěděla okolo 10:30. Letoun havaroval na volném prostranství v blízkosti letiště ve frýdlantské části Lubno.

Malé letadlo ve čtvrtek dopoledne spadlo také u Jablonné nedaleko Příbrami. Jeho pilot při neštěstí zahynul.

Zdroj: ČTK
24. 7. 2021 16:22

Spor o pozemky u Dukelských kasáren v Opavě skončí. Začne výstavba bytů

Spor spojený s prodejem areálu Dukelských kasáren v Opavě skončí. Firma, která neuspěla se svou nabídkou ve veřejné soutěži, navrhla opavskému magistrátu smír. Město na něj chce přistoupit. Výstavbě bytových domů na pozemcích, které v minulosti desetiletí využívala armáda, tam nebude nic bránit. 

"V září loňského roku zastupitelé schválili prodej části bývalých Dukelských kasáren. Město pak uzavřelo kupní smlouvu s firmou JTA exclusive Ostrava, která za pozemky nabídla 51 milionů a zavázala se, že na přibližně 3,8 hektaru postaví 16 bytových domů se zhruba 300 novými byty," uvedla. Neúspěšný zájemce, teplická společnost JTH Holding, se ale obrátila na soud, rozhodnutí zpochybnila a domáhala se zneplatnění smlouvy.

13. 7. 2021 9:40

Za brutální vraždu v Ostravě si muž odpyká 16 let, potvrdil soud

Za loňskou brutální vraždu šestapadesátileté ženy v ostravské části Zábřeh si Aleš Rek definitivně odpyká 16 let vězení. Rozsudek ostravského krajského soudu v úterý potvrdil olomoucký vrchní soud. Zamítl tak odvolání obžalovaného, který vraždu popíral. Rozsáhlá devastující vnitřní zranění oběti vysvětloval tím, že na ženu několikrát opilý upadl.

Vražda se stala loni 18. srpna v jednom z domů v Čujkovově ulici. Podle obžaloby Rek v úterý 18. srpna popíjel se svou známou, poté však došlo mezi oběma k incidentu. Muž při prvním výslechu přiznal, že ženu napadl pěstmi, po změně právní kvalifikace na vraždu se začal hájit tím, že na ženu zřejmě nechtěně upadl, když se ji snažil zvednout ze země.

Zdroj: ČTK
27. 6. 2021 10:08

Při nehodě na Opavsku se těžce zranili čtyři mladí muži

Čtyři mladí muži jedoucí osobním autem se v neděli ráno těžce zranili při dopravní nehodě na silnici I/57 v Neplachovicích na Opavsku. Vůz skončil převrácený na střeše mimo vozovku a cestující z něj museli vyprošťovat hasiči, sdělili mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl a mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková uvedla, že vůz značky Volvo přejel do protisměru a následně sjel do levého silničního příkopu. "Vozidlo narazilo do betonové zídky mostu a bylo vymrštěno vzhůru. Přeletělo přes Heraltický potok, kde narazilo do břehu potoka a zůstalo stát na střeše," popsala nehodu Jiroušková. Policie nařídila odebrat všem účastníkům nehody krev, aby se zjistilo, zda nebyli ovlivněni návykovými látkami.

Nehoda se stala přibližně v 03:40. Na místě zasahovaly čtyři pozemní posádky zdravotníků a vrtulník. Kozák uvedl, že hasiči museli z vozu vyprostit všechny čtyři cestující, přičemž dva z nich byli v bezvědomí.

"Devatenáctiletý a čtyřiadvacetiletý muž byli v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékaři u nich zjistili poranění mozku. Za pomocí vyprošťovacího rámu byli uloženi do vakuových matrací, lékaři jim museli zaintubovat dýchací cesty a připojit je k umělé plicní ventilaci," uvedl Humpl. Oba zranění byli transportováni do Fakultní nemocnice v Ostravě, jeden vrtulníkem, druhý sanitkou.

"Osmnáctiletý a o tři roky starší muž byli zraněni těžce," uvedl Humpl. S poraněním hlavy, hrudníku a nohou je záchranáři po poskytnutí neodkladné péče přepravili na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě, dodal.

Zdroj: ČTK
26. 6. 2021 18:50

Chlapeček vypadl v Bohumíně z prvního patra, v nemocnici zemřel

Chlapeček, jemuž ještě nebyly dva roky, vypadl v pátek z okna v prvním patře domu v Bohumíně na Karvinsku a utrpěl velmi vážná zranění, sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Podle informací ČTK později dítě v nemocnici zemřelo, policejní mluvčí to potvrdila.

Neštěstí se stalo po 15:00. Chlapeček zřejmě vylezl na židli u otevřeného okna. Okolnosti neštěstí policie vyšetřuje. "Dechová zkouška na alkohol byla u rodičů negativní," řekla Jiroušková.

Na místě zasahovala posádka rychlé zdravotnické pomoci z blízkého stanoviště i vrtulník z Ostravy. "První tým byl u pacienta během čtyř minut od přijetí výzvy k zásahu. Chlapec ve věku necelých dvou let utrpěl při pádu vážné poranění a jeho vědomí se zhoršovalo. Zasahující lékař proto musel provést intubaci dýchacích cest a převést dítě na přístrojem řízené dýchání," uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

Vrtulník transportoval dítě do nemocnice v Ostravě. Chlapec však přes veškerou snahu zdravotníků utrpěným zraněním podlehl.

Během posledních dvou dnů vypadly dvě děti také z oken domů v Plzeňském kraji. Dnes spadlo velmi malé dítě podle neoficiálních informací asi ze sedmimetrové výšky. Záchranáři dítě ošetřili a převezli do nemocnice. V pátek v Plzni vypadlo z okna asi v patnáctimetrové výšce zhruba desetiměsíční dítě. Jeho pád zbrzdil keř a dítěti se zřejmě nic vážnějšího nestalo.

Zdroj: ČTK
Pokračovat