Praha

25. 10. 2020 8:26

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující mohou využít metro.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 15. 10. 2020 18:24

Antimonopolní úřad zrušil zakázku na geotechnický dozor při stavbě metra D

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil soutěž pražského dopravního podniku na komplexní geotechnický monitoring při stavbě metra D v úseku mezi stanicemi Pankrác a Olbrachtova. Upozornil na to server Seznam Zprávy a potvrdil to mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné, lze proti němu podat rozklad. Na stavbu metra D podle šéfa odboru komunikace dopravního podniku Daniela Šabíka nemá vliv.

Předpokládaná cena zakázky byla přibližně 890 milionů korun. Důvodem zrušení zakázky bylo uvedení konkrétní značky výrobku v zadávacích podmínkách. "Zadavatel stanovil technické podmínky prostřednictvím přímých odkazů na využití radarových snímků TerraSAR-X, aniž by to bylo odůvodněno předmětem veřejné zakázky a aniž by stanovení technických podmínek nemohlo být bez použití odkazu na tyto konkrétní radarové snímky dostatečně přesné nebo srozumitelné," řekl Švanda.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 12. 10. 2020 15:58

V pražské Libni, Holešovicích, Dejvicích, Břevnově a na Bílé Hoře nejezdily tramvaje. Provoz narušil výpadek elektřiny

Porucha rozvodny v pražských Holešovicích dnes odpoledne zapříčinila výpadek elektrického proudu na území Prahy 6 a 7. Lidé byli bez elektrického proudu zhruba půl hodiny. Dodávka energie je již obnovena, řekl mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec. Kolik lidí výpadek postihl, neuvedl.

K závadě na rozvodně došlo v pondělí v 14:21. "Velmi rychle jsme se snažili zajistit dodávku elektrické energie z ostatních směrů, což se podařilo a 14:51 byla obnovena," řekl mluvčí.

Příčina poruchy zatím není jasná. Zaměstnanci Pražské energetiky ji v současné době zjišťují. Výpadek elektřiny způsobil podle internetové stránky dopravního podniku zpožďování tramvajové linky číslo 1. Tramvaje tak měly problémy v pražské Libni, Holešovicích, Dejvicích, Břevnově a na Bílé Hoře.

Zdroj: Domácí , ČTK
5. 10. 2020 7:45

V pražských Strašnicích v pondělí začnou platit parkovací zóny

V pražských Strašnicích v pondělí začnou platit parkovací zóny. Magistrát je spustí na žádost radnice městské části, která plánuje placené parkování zavést na celém území. Ve Vršovicích a části Vinohrad, která spadá pod Prahu 10, byl systém zón spuštěn 24. srpna a v Malešicích je to v plánu 2. listopadu. Za první auto lidé stejně jako v zónách ve zbytku Prahy zaplatí 1200 korun ročně, druhé vyjde na 7000 korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 2. 10. 2020 7:37

Rychlík pod Vyšehradem usmrtil muže, nehoda na hodinu a půl zastavila dopravu

Pod pražským Vyšehradem dnes brzy ráno rychlík srazil a usmrtil muže. Nehoda zastavila dopravu, vlaky mezi hlavním nádražím a Smíchovem nejezdily víc než hodinu a půl, vyplývá z webu Českých drah.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala kolem 05:20. Člověka srazil rychlík jedoucí z Prahy do Klatov. "Podle informací, které mám, byla osoba usmrcena," řekl mluvčí. Mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová dodala, že obětí srážky je muž. "Věc vyšetřujeme," doplnila.

České dráhy původně předpokládaly zastavení provozu v místě nehody do 08:30, rychlíky měly místo nehody objíždět přes stanici Praha-Krč. Cestující mohli na trase mezi hlavním nádražím a Smíchovem využít metro nebo tramvaj číslo 5. Kolem 07:00 byl ale podle dopravce provoz obnoven sníženou rychlostí.

Zdroj: ČTK
26. 9. 2020 14:27

Na poštu v pražské Krči přišel muž s granátem, pracovnice mu ve strachu dala několik tisíc korun

S granátem přišel loupit na poštu v pražské Krči v pátek dopoledne neznámý muž. Když mu pracovnice na přepážce vydala několik tisíc korun, odešel. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc s hledáním lupiče i veřejnost. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pachatel přišel na poštu v ulici Na Strži v pátek před 10:00. Vzal si pořadové číslo a počkal, až na něj přijde řada. Ženě na přepážce pak předložil text s výhrůžkou a žádostí o vydání peněz. "Zároveň poštovní pracovnici ukázal granát, který držel v ruce, a naznačoval jeho odjištění. Žena mu ve strachu o život vydala několik tisíc korun a muž z místa odešel," popsal situaci Daněk.

Policisté na webu zveřejnili záznamy z kamer na poště, které lupiče zachytily. Muž měl na hlavě čepici a na obličeji roušku, ale policisté přesto doufají, že by někdo mohl lupiče identifikovat.

Zdroj: ČTK
26. 9. 2020 7:56

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

24. 9. 2020 12:21

Nemocnice v Bohnicích dostala pokutu 600 000 za chyby v pěti zakázkách

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potrestal pokutou 600 000 korun Psychiatrickou nemocnici v Bohnicích za chyby v pěti veřejných zakázkách zadaných v letech 2017 a 2018. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněného na internetových stránkách úřadu. Pokuta je pravomocná.

Úřad se na základě podnětu zabýval hned pěti veřejnými zakázkami, které nemocnice vyhlásila od ledna 2017 do listopadu 2018. Šlo o zakázky na rámcovou smlouvu na tiskařské výrobky, na dodávky dezinfekčních prostředků, na úklidové služby, dokumentaci k výstavbě nového pavilonu i na laboratorní služby.

Zdroj: ČTK
Pokračovat