Praha

21. 5. 2020 22:59

Kvůli havárii vody na pražském Žižkově byla omezena doprava

Kvůli rozsáhlé havárii vodovodního řadu na Olšanském náměstí na pražském Žižkově byla dnes večer uzavřena Prokopova ulice. Autobusy MHD podle webu dopravního podniku jezdí odklonem. Radnice Prahy 3 na facebooku uvedla, že se propadl kus vozovny před hotelem Olšanka a na vozovce je velké množství vody.

V oblasti pravděpodobně nebude přerušena dodávka vody, vodovodní řad se podle městské části podaří opravit zřejmě v pátek. "Ulice Prokopova je uzavřena, došlo ke škodám na vozovce, doprava v okolí je omezena," informovali zástupci radnice.

Společnost Ropid organizující veřejnou dopravu v Praze na twitteru uvedla, že cestující mohou do zastávky Olšanské náměstí využít pravidelné tramvajové linky od zastávky Flora, Ohrada nebo Želivského.

Zdroj: ČTK
21. 5. 2020 19:22

Sportoviště SK Prosek v Praze se zatím zastavovat nebude

Územní plán na místě současného sportoviště SK Prosek, které se nachází na Praze 9 a v Letňanech, se zatím měnit nebude. Zástupci Prahy a městských částí budou hledat řešení, jak na Proseku zachovat sport. Dnes to schválili zastupitelé hlavního města.

Změna územního plánu je nutná pro možnou výstavbu bytových domů na části sportovního areálu. Částečnou výstavbu podporuje vedení sportoviště SK Prosek, mnozí občané městských částí, na jejichž území areál leží, proti plánu výstavby podepsali petici. Ta čítá asi 3000 podpisů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat