Praha

8. 11. 2019 8:14

Při srážce s motorkářem v Praze zemřela chodkyně se psem

 Při srážce s motorkářem na Hořejším nábřeží v centru Prahy v pátek ráno zemřela chodkyně, její pes uhynul. Motorkář byl zraněn. Hořejší nábřeží bylo po nehodě uzavřeno. Nehoda se stala kolem 06:00. Bližší okolnosti srážky policisté zjišťují. Uzavřenou část Hořejšího nábřeží mohou řidiči objet ulicemi Vltavská, Svornosti a Lidická.

Aktualizováno 7. 11. 2019 22:38

Vlak v Praze usmrtil člověka, provoz byl obnoven po 3 hodinách

Na železniční trati mezi stanicemi Praha- Čakovice a Praha - Satalice srazil dnes večer vlak člověka, který na místě zemřel. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Kvůli nehodě zhruba tři hodiny nejezdily v tomto úseku trati do Turnova vlaky. Cestující mohli využít autobusy MHD nebo metro, vyplývá z informací na webu společnosti Ropid, která organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí.

Příměstská linka S34 jezdila jen mezi Masarykovým nádražím a Satalicemi. Náhradní dopravu zajišťovaly pravidelné linky 136 a 140 k metru linky B. Mezi Kbely a Českomoravskou mohli lidé využít také linku 375.

Mezi Satalicemi a Čakovicemi byla zavedena náhradní autobusová doprava. Některé vlaky jezdily odklonem, několik spojů bylo zrušeno, vyplývá z informací Českých drah. Srážka zastavila vlaky po 18:00, provoz byl obnoven ve 21:15.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 6. 11. 2019 10:00

Nehoda tramvaje a dvou aut zastavila na 40 minut provoz MHD na Smíchově

V Nádražní ulici v Praze 5 se ve středu ráno srazila tramvaj a dvě auta. Čtyři lidé, včetně řidičky tramvaje, byli při tom lehce zraněni a provoz tramvají a autobusů mezi smíchovským nádražím a Zlíchovem byl na 40 minut obousměrně zastaven. Na webu o tom informoval dopravní podnik.

Nehoda se stala kolem 7:30. "Posádky záchranné služby odvezly čtyři lidi s lehkými poraněními do pražských nemocnic," uvedla k nehodě mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Bližší informace o zraněných neměla, pouze to, že mezi nimi byla i řidička tramvaje.

Tramvaje a autobusy mezi smíchovským nádražím a Zlíchovem podle dopravního podniku nejezdily do 8:10, spoje nabírají zpoždění až 45 minut.

Aktualizováno 5. 11. 2019 10:25

Část pražské magistrály uzavřel nález podezřelého kufru, byl prázdný

Policie dopoledne uzavřela pražskou Wilsonovu ulici ve směru z Prahy 7 na Prahu 2 v horní části Václavského náměstí kvůli nálezu podezřelého zavazadla před Národním muzeem. Nalezený kufr však byl prázdný, zhruba po půl hodině tak začala auta po magistrále znovu jezdit. Podle fotografií, které policisté zveřejnili, leželo zavazadlo u památníku Jana Palacha. Na místě zasahoval dálkově ovládaný robot. Policistům asistovaly také dvě jednotky hasičů.

Pokračovat