Praha

21. 5. 2020 22:59

Kvůli havárii vody na pražském Žižkově byla omezena doprava

Kvůli rozsáhlé havárii vodovodního řadu na Olšanském náměstí na pražském Žižkově byla dnes večer uzavřena Prokopova ulice. Autobusy MHD podle webu dopravního podniku jezdí odklonem. Radnice Prahy 3 na facebooku uvedla, že se propadl kus vozovny před hotelem Olšanka a na vozovce je velké množství vody.

V oblasti pravděpodobně nebude přerušena dodávka vody, vodovodní řad se podle městské části podaří opravit zřejmě v pátek. "Ulice Prokopova je uzavřena, došlo ke škodám na vozovce, doprava v okolí je omezena," informovali zástupci radnice.

Společnost Ropid organizující veřejnou dopravu v Praze na twitteru uvedla, že cestující mohou do zastávky Olšanské náměstí využít pravidelné tramvajové linky od zastávky Flora, Ohrada nebo Želivského.

Zdroj: ČTK
21. 5. 2020 19:22

Sportoviště SK Prosek v Praze se zatím zastavovat nebude

Územní plán na místě současného sportoviště SK Prosek, které se nachází na Praze 9 a v Letňanech, se zatím měnit nebude. Zástupci Prahy a městských částí budou hledat řešení, jak na Proseku zachovat sport. Dnes to schválili zastupitelé hlavního města.

Změna územního plánu je nutná pro možnou výstavbu bytových domů na části sportovního areálu. Částečnou výstavbu podporuje vedení sportoviště SK Prosek, mnozí občané městských částí, na jejichž území areál leží, proti plánu výstavby podepsali petici. Ta čítá asi 3000 podpisů.

Zdroj: ČTK
14. 5. 2020 19:48

Propad na Letenské pláni v Praze zřejmě způsobila stará jímka

Středeční asi třiceticentimetrový propad zeminy na pražské Letenské pláni zřejmě způsobila jímka, která tam v minulosti vznikla při stavbě. Magistrát místo již ve středu zabezpečil a v pátek bude pokračovat v odkrývání celého půdorysu jímky. Město ve čtvrtek nechalo provést orientační průzkum georadarem, výsledky zatím nejsou.

"V jímce se nachází nesourodý materiál, ve kterém se zadržovala voda, což pravděpodobně způsobilo jeho pokles. Vzhledem k tomu, že se jedná o bývalé zařízení staveniště, budeme věc řešit se společností Metrostav," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Dodal, že nyní bude nutné odkrýt celý půdorys jímky, aby bylo možné ji zajistit proti dalším propadům.

Propad se nachází na ploše zhruba čtyři krát dva metry naproti stadionu Sparty. Informace o události dostala policie ve středu kolem 13:45. Odpoledne magistrát zprávu předal dispečinku tunelového komplexu Blanka, dispečinku Technické správy komunikací (TSK) a firmě Satra, která se o komplex Blanka stará. Pod Letenskou plání jsou vedle Bubenečského tunelu také podzemní garáže.

Zdroj: ČTK
13. 5. 2020 14:58

Na Letné se nad tunelem Blanka propadla země. Praha zjišťuje, co se stalo

V Praze na Letenské pláni se ve středu odpoledne propadla země. Otvor má rozměry zhruba čtyři krát dva metry, hluboký je půl metru. Nachází se mimo komunikaci, na volné ploše naproti stadionu fotbalové Sparty. Místo hlídá policie, řekla její mluvčí Lucie Drábková. Doprava v místě omezena není.

Magistrát zjišťuje, co se stalo. Informaci předal dispečinku Technické správy komunikací a firmě Satra, která se stará o tunelový komplex Blanka, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Pod letenskou plání v místě před stadionem prochází Bubenečský tunel a jsou tam i podzemní garáže. Podle policejní mluvčí je důvodem propadu zřejmě sesednutí a odplavení zeminy způsobené silnými dešti v předchozích dnech a s tunelem nijak nesouvisí. 

Zdroj: ČTK , Domácí
Pokračovat