29. 11. 2022 13:00

Tři zastřelení v Praze byli muž, žena a jejích dítě, šlo o dvojnásobnou vraždu a sebevraždu

Tři mrtví, které policie nalezla v sobotu u pražské cyklostezky mezi Čakovicemi a Letňany, byli podle kriminalistů čtyřiatřicetiletý muž, jeho o dva roky mladší družka a jejich dvouletý syn. Prozatímní zjištění vyšetřovatelů nasvědčují tomu, že se na místě stala dvojnásobná vražda a následná sebevražda. Policisté to v úterý uvedli na twitteru.

"Čin byl spáchán legálně drženou střelnou zbraní," doplnila policie. Případem se zabývá pražské oddělení vražd. "S ohledem na pozůstalé rodiny a vzhledem k citlivosti celého případu nebudeme poskytovat žádné další informace," sdělil v úterý pražský policejní mluvčí Richard Hrdina.

Do konce října se v Česku podle policejních statistik stalo 136 vražd, což je o 31 více než za celý loňský rok. I nadále převažují vraždy motivované osobními vztahy.

Zdroj: ČTK
26. 11. 2022 16:12

Na pražské Letné demonstrují stovky lidí proti vládě

Proti vládě Petry Fialy demonstrují dnes na pražské Letné vyšší stovky lidí. Přinesli si s sebou vlajky nebo hesla proti kabinetu Petra Fialy (ODS) či Spojeným státům americkým.

Na akci, kterou pořádá spolek Národní rada obnovy, demonstrují za nízké ceny energií a potravin nebo za snížení inflace. Demonstrace začala po 14:00, podle zpravodaje v té době na Letné byly řádově stovky lidí, jejich počet postupně rostl. Stovky demonstrantů jsou na Letné i podle aktuálního vyjádření policejního mluvčího Jana Daňka.

"Jsme tady proto, abychom udělili vysvědčení Petru Fialovi a jeho vládě na konkrétních věcech," řekl jeden z řečníků Vladimír Štěpán. Společně s dalšími řečníky na demonstraci předložil požadavky na vládu. Vedle odvolání vlády, vedení ČEZ a Energetického regulačního úřadu chtějí snížení cen elektřiny na 100 euro za megawatthodinu, prodávat českou elektřinu pouze v České republice a na burzu posílat pouze její přebytky nebo odkoupení podzemních zásobníků plynu. Kritizovali také ceny potravin, podporu Ukrajině, Evropskou unii nebo NATO.

Zdroj: ČTK
14. 11. 2022 16:39

Aliance Pirátů a Prahy sobě trvá, jednání v Praze povedou nadále společně

Pražští Piráti a Praha sobě setrvávají v Alianci stability, která bude i nadále vyjednávat o magistrátní koalici společně, sdělila mluvčí pražských Pirátů Martina Vacková s odkazem na páteční rozhodnutí pirátského zastupitelského klubu. V úterý dopoledne se mají setkat předsedové klubů Pirátů, Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a STAN kvůli dalšímu jednání o koalici na vládním půdorysu, Spolu stále odmítá jednat s Prahou sobě.

Předseda klubu Pirátů Daniel Mazur po páteční schůzce s kolegy ze Spolu a STAN uvedl, že pirátský zastupitelský klub bude o otázce dalšího postupu hlasovat v nejbližším týdnu. Stalo se tak už ten samý den. "Jsme pevnou součástí Aliance stability. Vyzýváme vyjednavače z ostatních stran, aby to respektovali, stejně jako Aliance respektuje koalici stran v rámci Spolu. Vzájemný respekt je základem férové spolupráce," citovala dnes Vacková usnesení klubu.

Dodala, že Aliance stability nabídla Spolu ústupek v podobě nabídky, podle které by Spolu mělo pět radních včetně primátora, pět by měla Aliance a jednoho STAN. Spolu ji odmítlo s tím, že nevidí důvod do koalice Spolu, Pirátů a STAN na vládním půdorysu zapojovat Prahu sobě.

Zdroj: ČTK
2. 11. 2022 10:06

Kvůli postřelení školáka v Praze policie obvinila 67letého muže

Kriminalisté z oddělení vražd zahájili trestní stíhání 67letého muže, který je podezřelý z postřelení 13letého chlapce v Praze 9. "Muž se k činu přiznal, spolupracuje a byla mu odebrána zbraň, kterou střílel. Stíhání je vedeno na svobodě," uvedla policie. Muž s policií spolupracuje. Za trestný čin ublížení na zdraví mu hrozí až pět let vězení. 

Případ se stal v úterý v parku ve Slévačské ulici na rozhraní Hloubětína a Kyjí. Podle svědků zřejmě někdo střílel na skupinu dětí vzduchovkou, zraněný chlapec zůstal při vědomí, nebyl v ohrožení života. Policisté na místě nalezli několik zbraní, které zajistil pyrotechnik, a zadrželi dva muže. Jednoho z nich později propustili, protože u něj nezjistili žádné protiprávní jednání.

Zdroj: ČTK
Pokračovat