Praha

Aktualizováno 13. 1. 2020 8:48

Na Pražském okruhu se směrem k letišti jezdí kvůli nehodě kamionu jen odstavným pruhem

Na 16. kilometru Pražského okruhu poblíž Slivence havaroval po 07:00 kamion. Směrem k letišti je průjezdný pouze odstavný pruh, uvedla. Dopravu v místě nehody řídí policie.

Z kamionu vypadl za jízdy kontejner. "Návěs kamionu je na boku a blokuje dva jízdní pruhy," uvedli pražští hasiči na svém twitteru. Při nehodě se podle Siřišťové zranila řidička osobního vozu. "Dechové zkoušky byly negativní," dodala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Kvůli tvořícím se kolonám na Pražském okruhu byl zastaven provoz v tunelech Cholupice a Lochkov. Policisté se také chystají omezit provoz na 16. kilometru okruhu ve směru k dálnic D1, aby bylo možné přečerpat naftu z nádrží havarovaného kamionu.

Zdroj: ČTK
12. 1. 2020 16:14

Policie chytila dva celostátně hledané muže, kteří v Praze přepadali čerpací stanice. K činům se přiznali

Kriminalisté zadrželi v sobotu dva muže, kteří údajně spáchali v Praze od poloviny prosince šest loupežných přepadení, při kterých mimo jiné vyloupili čtyři čerpací stanice. Zadržení muži jsou cizinci ve věku 35 a 37 let, kteří byli v celostátním pátrání. Oba se k loupežím přiznali. Hrozí jim až deset let vězení. 

Muži podle policie přepadli benzinové stanice ve Strakonické, Radlické, Veselské a Malešické ulici. Při přepadení v Malešické ulici v Praze 3 chtěli také ukrást vozidlo, jeho majitelka se ale ubránila. "Při druhém pokusu ve vedlejší ulici donutili vystoupit řidiče vozidla a odjeli z místa," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Při domovní prohlídce policisté našli některé uloupené věci, zbraň, kterou lupiči používali při přepadeních, taser, nože a slzotvorný sprej. "Oba muži byli v minulém roce na území České republiky několikrát řešeni za majetkovou trestnou činnost," podotkla mluvčí. Starší z dvojice byl už v minulosti odsouzen v Lotyšsku k jedenáctiletému trestu za sérií loupeží. 

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 10. 1. 2020 18:49

Kvůli požáru auta byl v Praze na hodinu uzavřen Bubenečský tunel

Kvůli požáru auta byl dnes vpodvečer zhruba na hodinu obousměrně přerušený provoz v Bubenečském tunelu v Praze. Řidičům se znovu otevřel kolem 18:15, informovala policie na twitteru.

K menšímu požáru v motorové části osobního auta vyjely dvě jednotky hasičů. Po uhašení plamenů vůz ještě zkontrolovali termokamerou. Kouř z požáru odvětrala tunelová ventilace.

Tříkilometrový Bubenečský tunel je součástí tunelového komplexu Blanka. Za Letnou na něj navazuje Dejvický tunel a pak Brusnický tunel. Tunelový komplex byl zprovozněn v září 2015 a projede jím denně víc než 70 000 aut.

Zdroj: ČTK
Pokračovat