Karlovarský kraj

22. 12. 2020 14:38

V Karlových Varech našel kolemjdoucí mrtvého novorozence, policie hledá svědky

Na břehu Ohře v Karlových Varech našel kolemjdoucí mrtvého novorozence. Stalo se to kolem 8. hodiny ráno poblíž cyklostezky u Chebského mostu. Necelé dva kilometry od tohoto místa je babybox v Karlovarské krajské nemocnici. 

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Vzhledem k tomu, že jde o úmrtí dítěte, nebude policie sdělovat bližší informace

Kriminalisté žádají případné svědky, kteří v místě nálezu viděli podezřele se chovající osoby, aby volali na telefonní linku 158. Informace je na lince možné poskytnout i anonymně. "Taktéž se obracíme na veřejnost s žádostí o jakékoliv informace k tomuto skutku. Pokud se ve vašem okolí nachází žena, která byla těhotná a po porodu u sebe dítě nemá, obraťte se taktéž na linku 158 či informace sdělte policistům na kterémkoliv obvodním oddělení," uvedl policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
11. 11. 2020 13:23

Za napadení ženy v Chebu dostane 17,5 roku vězení. Zřejmě útočil na objednávku

Recidivista Georgi Dimitrov si za to, že loni v létě napadl a oloupil ženu v Chebu, odpyká 17,5 roku ve vězení. Trest za pokus o vraždu muži v úrtý potvrdil pražský vrchní soud. Dimitrov ženu tloukl pravděpodobně klackem. Přestal až ve chvíli, kdy si myslel, že je mrtvá. U soud tvrdil, že ji nepřepadl kvůli tomu, aby ji oloupil. Dostal prý za její napadení zaplaceno. Zavraždit ji podle své výpovědi nechtěl.

"Obžalovaný zaútočil zákeřně, zezadu a velmi razantně. Navíc byl za podobné jednání již odsouzen," uvedl předseda senátu Jiří Lněnička. Odůvodnil tak, proč zamítl Dimitrovovo odvolání. Podle soudce trest není nepřiměřeně přísný. "Možnost nápravy je hodnocena vysloveně negativně," uvedl Lněnička. Soud muže zároveň na deset let vyhostil z České republiky.

Událost se odehrála loni 18. června ve večerních hodinách. Bulhar Dimitrov ženu nejprve sledoval, krátce před půlnocí na ni zaútočil. Silně ji uhodil tupým předmětem, pravděpodobně kusem dřeva, a snažil se jí sebrat batoh ze zad. Žena začala utíkat, cizinec ji však dohonil. Ještě několikrát ji udeřil a přestal až ve chvíli, kdy si sundala batoh, vyndala mobilní telefon a lehla si na zem. Předstírala, že je mrtvá. Dimitrov sebral ženě 12.000 korun, které si nesla v zavazadle na zaplacení chemoterapie.

Zdroj: ČTK
Pokračovat