Karlovarský kraj

10. 10. 2020 14:43

U Karlových Varů havarovalo pět aut, silnice I/6 je uzavřena

U Karlových Varů se na silnici I/6 srazilo pět osobních aut. Hromadná nehoda se zraněními se stala v serpentinách u golfu nad městem. Policie silnici I/6 v místě nehody uzavřela a dopravu odklání, informoval dnes krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na místě nehody nyní zasahují složky záchranného systému. Policie odklání dopravu přes Olšová Vrata, Pilu Novou Kounici a Bochov, doplnil mluvčí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 19. 8. 2020 11:43

Bývalého policistu zprostil soud po 12 letech obžaloby z vraždy, výpověď utajeného svědka ho nepřesvědčila

Krajský soud v Plzni zprostil bývalého policistu Martina Novotného a jeho známého Aleše Šeptáka obžaloby z brutální vraždy z roku 2008. Soud jako velmi nevěrohodnou a nedostačující pro odsouzení označil výpověď utajeného svědka, která byla základním kamenem obžaloby. Navíc podle soudu judikatura dovozuje, že výpověď utajeného svědka nemůže být výhradním či převážným podkladem pro rozhodnutí o vině. Verdikt není pravomocný, žalobce se proti němu odvolal.

Podle státního zástupce jednačtyřicetiletý Novotný a šestačtyřicetiletý Šepták v listopadu 2008 odvezli na odlehlé místo u přehrady Bílý Halštrov u Aše šestadvacetiletého muže a zbili ho. Když se nemohl kvůli zlomené stehenní kosti a značné opilosti bránit ani utéct, přivázali ho za opasek na lano a více než dva kilometry ho smýkali za osobním autem, které řídil Šepták, tvrdí státní zástupce. Nakonec podle něj nechali muže ležet u silnice u bývalé textilky. Muž na místě zemřel. Za vraždu spáchanou zvlášť trýznivým způsobem hrozil obžalovaným výjimečný trest, tedy až doživotí. Novotný i Šepták od začátku tvrdili, že s vraždou nemají nic společného.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 29. 7. 2020 12:22

Sokolovská uhelná ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny

Společnost Sokolovská uhelná a. s. (SUAS) ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny ve Vřesové. Firma nenašla společné řešení s vládou, které by umožnilo plynárnu dál provozovat. Až tisícovka zaměstnanců, kteří by tak mohla přijít o práci, ale má šanci na pomoc ze strany státu v rámci zmírnění dopadů útlumu uhelné těžby, informovala SUAS dnes v tiskové zprávě. K tomu ale bude ještě nutná novelizace zákona.

V Karlovarském kraji se kvůli dopadům epidemie koronaviru na lázeňství a cestovní ruch opět prudce zvedla nezaměstnanost. Propouštění ze Sokolovské uhelné by mohl znamenat významný přírůstek počtu lidí bez práce.

Zdroj: ČTK
8. 7. 2020 14:19

České dráhy odškodní účastníky nehody u Perninku i pozůstalé po dvou obětech

České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu škody účastníkům nehody u Perninku na Karlovarsku i pozůstalým po dvou obětech. České dráhy provozují oba osobní vlaky, které se na trati v úterý čelně srazily. Při nehodě dva lidé zemřeli, devět bylo těžce a středně těžce zraněno. Podle Drážní inspekce jeden z vlaků nepočkal na křižování ve stanici Pernink.

"Prosíme všechny přímé účastníky této události a rodinné příslušníky obětí, aby nás kontaktovali na e-mailu [email protected], abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim. České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu hmotných škod," uvedla mluvčí společnosti Vanda Rajnochová. Dodala, že pravidla odškodnění upravuje platná legislativa a výše je závislá na závažnosti zdravotní újmy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2020 16:21

Státní zástupce obžaloval 27 lidí v kauze rozdělování dotací z ROP Severozápad

Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo v případu ROP Severozápad obžalobu na 27 lidí. Viní je hlavně z ovlivňování rozdělování evropských dotací. Podle obžaloby bylo 22 z obviněných členy organizované zločinecké skupiny. Server Seznam Zprávy uvedl, že před soudem stanou politici včetně dvou bývalých hejtmanů, úředníci a vlivní podnikatelé.

Případ se týká rozdělování evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Obžalobu podal státní zástupce v pátek. "Převážně pro trestnou činnost spočívající v sofistikovaném ovlivňování hodnotícího procesu výběru projektů soutěžících o dotace Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad a doprovodnou trestnou činnost," sdělil žalobce Tomáš Minx.

Zdroj: ČTK
1. 2. 2020 8:23

U Mariánských Lázní nabouralo auto do pilíře mostu, dva muži zemřeli

Dva muži dnes po páté hodině ráno zahynuli u Mariánských Lázní při nárazu osobního auta do pilíře mostu. Silnice II/230 za obcí Vlkovice je nyní v obou směrech uzavřená.

Po nárazu auta zahynul řidič a jeho spolujezdec. Muži byli ve věku 23 a 26 let, řekl mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes. Na místě nyní probíhá vyšetřování nehody, které podle mluvčího policie potrvá přibližně do 10:00. Policie dopravu odklání směrem na Mariánské Lázně.

Zdroj: ČTK
30. 12. 2019 12:11

Žokej Josef Váňa (ANO) se stal radním Karlovarského kraje pro sport

Radním Karlovarského kraje pro sport se stal žokej Josef Váňa (ANO). V radě nahradí nedávno zesnulou Danielu Seifertovou (ANO), která měla na starosti kulturu a památkovou péči. Váňu do funkce uvedla končící hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Radní pro sport je takzvaná uvolněná funkce, což znamená, že ji Váňa bude vykonávat na plný úvazek a brát za ni plný plat.

Váňa řekl, že nabídka od hejtmanky na vstup do krajské rady vyvolala v rodině velkou polemiku. Velkou část řízení stáje ale předal synovi, a je tak spíš už poradcem. "Ale pravda, nedovedu si představit, jak mě budou bolet záda, když nebudu moci pár dní jezdit na koni. Abych pravdu řekl, ani nevím, jak to bude časově náročné pro mě tato práce, sedět tady v kanceláři. Já jsem nikdy nebyl kancelářská krysa a radši budu někde pracovat v terénu, než abych seděl za stole, to jsem nikdy neuměl. Tak uvidím, jak do toho vklouznu," uvedl sedmašedesátiletý dostihový jezdec, chovatel a trenér.

21. 12. 2019 8:57

Policie v noci zadržela dvacetiletého mladíka, který je podezřelý z napadení v Aši

Police v Karlovarském kraji v noci vypátrala a zadržela dvacetiletého mladíka, který je podezřelý ze spáchání pátečního násilného trestného činu v Aši. "Nyní je v policejní cele, jsou s ním prováděny úkony trestního řízení," řekla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle dostupných neoficiálních informací mladý muž napadl sekerou doručovatele pošty a jeho přítelkyni. Oba utrpěli vážná zranění. Starosta Aše Dalibor Blažek v pátek řekl, že podle jeho informací chtěl útočník převzít zásilku pro známého, a když mu ji poštovní doručovatelé nevydali, napadl je sekerou.

Zraněné ve vážném stavu na místě ošetřila záchranná služba a převezla je do plzeňské fakultní nemocnice, uvedl v pátek mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes.

Zdroj: ČTK
Pokračovat