Karlovarský kraj

22. 12. 2020 14:38

V Karlových Varech našel kolemjdoucí mrtvého novorozence, policie hledá svědky

Na břehu Ohře v Karlových Varech našel kolemjdoucí mrtvého novorozence. Stalo se to kolem 8. hodiny ráno poblíž cyklostezky u Chebského mostu. Necelé dva kilometry od tohoto místa je babybox v Karlovarské krajské nemocnici. 

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Vzhledem k tomu, že jde o úmrtí dítěte, nebude policie sdělovat bližší informace

Kriminalisté žádají případné svědky, kteří v místě nálezu viděli podezřele se chovající osoby, aby volali na telefonní linku 158. Informace je na lince možné poskytnout i anonymně. "Taktéž se obracíme na veřejnost s žádostí o jakékoliv informace k tomuto skutku. Pokud se ve vašem okolí nachází žena, která byla těhotná a po porodu u sebe dítě nemá, obraťte se taktéž na linku 158 či informace sdělte policistům na kterémkoliv obvodním oddělení," uvedl policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
11. 11. 2020 13:23

Za napadení ženy v Chebu dostane 17,5 roku vězení. Zřejmě útočil na objednávku

Recidivista Georgi Dimitrov si za to, že loni v létě napadl a oloupil ženu v Chebu, odpyká 17,5 roku ve vězení. Trest za pokus o vraždu muži v úrtý potvrdil pražský vrchní soud. Dimitrov ženu tloukl pravděpodobně klackem. Přestal až ve chvíli, kdy si myslel, že je mrtvá. U soud tvrdil, že ji nepřepadl kvůli tomu, aby ji oloupil. Dostal prý za její napadení zaplaceno. Zavraždit ji podle své výpovědi nechtěl.

"Obžalovaný zaútočil zákeřně, zezadu a velmi razantně. Navíc byl za podobné jednání již odsouzen," uvedl předseda senátu Jiří Lněnička. Odůvodnil tak, proč zamítl Dimitrovovo odvolání. Podle soudce trest není nepřiměřeně přísný. "Možnost nápravy je hodnocena vysloveně negativně," uvedl Lněnička. Soud muže zároveň na deset let vyhostil z České republiky.

Událost se odehrála loni 18. června ve večerních hodinách. Bulhar Dimitrov ženu nejprve sledoval, krátce před půlnocí na ni zaútočil. Silně ji uhodil tupým předmětem, pravděpodobně kusem dřeva, a snažil se jí sebrat batoh ze zad. Žena začala utíkat, cizinec ji však dohonil. Ještě několikrát ji udeřil a přestal až ve chvíli, kdy si sundala batoh, vyndala mobilní telefon a lehla si na zem. Předstírala, že je mrtvá. Dimitrov sebral ženě 12.000 korun, které si nesla v zavazadle na zaplacení chemoterapie.

Zdroj: ČTK
10. 10. 2020 14:43

U Karlových Varů havarovalo pět aut, silnice I/6 je uzavřena

U Karlových Varů se na silnici I/6 srazilo pět osobních aut. Hromadná nehoda se zraněními se stala v serpentinách u golfu nad městem. Policie silnici I/6 v místě nehody uzavřela a dopravu odklání, informoval dnes krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na místě nehody nyní zasahují složky záchranného systému. Policie odklání dopravu přes Olšová Vrata, Pilu Novou Kounici a Bochov, doplnil mluvčí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 19. 8. 2020 11:43

Bývalého policistu zprostil soud po 12 letech obžaloby z vraždy, výpověď utajeného svědka ho nepřesvědčila

Krajský soud v Plzni zprostil bývalého policistu Martina Novotného a jeho známého Aleše Šeptáka obžaloby z brutální vraždy z roku 2008. Soud jako velmi nevěrohodnou a nedostačující pro odsouzení označil výpověď utajeného svědka, která byla základním kamenem obžaloby. Navíc podle soudu judikatura dovozuje, že výpověď utajeného svědka nemůže být výhradním či převážným podkladem pro rozhodnutí o vině. Verdikt není pravomocný, žalobce se proti němu odvolal.

Podle státního zástupce jednačtyřicetiletý Novotný a šestačtyřicetiletý Šepták v listopadu 2008 odvezli na odlehlé místo u přehrady Bílý Halštrov u Aše šestadvacetiletého muže a zbili ho. Když se nemohl kvůli zlomené stehenní kosti a značné opilosti bránit ani utéct, přivázali ho za opasek na lano a více než dva kilometry ho smýkali za osobním autem, které řídil Šepták, tvrdí státní zástupce. Nakonec podle něj nechali muže ležet u silnice u bývalé textilky. Muž na místě zemřel. Za vraždu spáchanou zvlášť trýznivým způsobem hrozil obžalovaným výjimečný trest, tedy až doživotí. Novotný i Šepták od začátku tvrdili, že s vraždou nemají nic společného.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 29. 7. 2020 12:22

Sokolovská uhelná ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny

Společnost Sokolovská uhelná a. s. (SUAS) ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny ve Vřesové. Firma nenašla společné řešení s vládou, které by umožnilo plynárnu dál provozovat. Až tisícovka zaměstnanců, kteří by tak mohla přijít o práci, ale má šanci na pomoc ze strany státu v rámci zmírnění dopadů útlumu uhelné těžby, informovala SUAS dnes v tiskové zprávě. K tomu ale bude ještě nutná novelizace zákona.

V Karlovarském kraji se kvůli dopadům epidemie koronaviru na lázeňství a cestovní ruch opět prudce zvedla nezaměstnanost. Propouštění ze Sokolovské uhelné by mohl znamenat významný přírůstek počtu lidí bez práce.

Zdroj: ČTK
8. 7. 2020 14:19

České dráhy odškodní účastníky nehody u Perninku i pozůstalé po dvou obětech

České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu škody účastníkům nehody u Perninku na Karlovarsku i pozůstalým po dvou obětech. České dráhy provozují oba osobní vlaky, které se na trati v úterý čelně srazily. Při nehodě dva lidé zemřeli, devět bylo těžce a středně těžce zraněno. Podle Drážní inspekce jeden z vlaků nepočkal na křižování ve stanici Pernink.

"Prosíme všechny přímé účastníky této události a rodinné příslušníky obětí, aby nás kontaktovali na e-mailu [email protected], abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim. České dráhy jsou připraveny co nejrychleji vyplatit odškodnění i náhradu hmotných škod," uvedla mluvčí společnosti Vanda Rajnochová. Dodala, že pravidla odškodnění upravuje platná legislativa a výše je závislá na závažnosti zdravotní újmy.

Zdroj: ČTK
Pokračovat