Karlovarský kraj

U Mariánských Lázní nabouralo auto do pilíře mostu, dva muži zemřeli

Dva muži dnes po páté hodině ráno zahynuli u Mariánských Lázní při nárazu osobního auta do pilíře mostu. Silnice II/230 za obcí Vlkovice je nyní v obou směrech uzavřená.

Po nárazu auta zahynul řidič a jeho spolujezdec. Muži byli ve věku 23 a 26 let, řekl mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes. Na místě nyní probíhá vyšetřování nehody, které podle mluvčího policie potrvá přibližně do 10:00. Policie dopravu odklání směrem na Mariánské Lázně.

Zdroj: ČTK
30. 12. 2019 12:11

Žokej Josef Váňa (ANO) se stal radním Karlovarského kraje pro sport

Radním Karlovarského kraje pro sport se stal žokej Josef Váňa (ANO). V radě nahradí nedávno zesnulou Danielu Seifertovou (ANO), která měla na starosti kulturu a památkovou péči. Váňu do funkce uvedla končící hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Radní pro sport je takzvaná uvolněná funkce, což znamená, že ji Váňa bude vykonávat na plný úvazek a brát za ni plný plat.

Váňa řekl, že nabídka od hejtmanky na vstup do krajské rady vyvolala v rodině velkou polemiku. Velkou část řízení stáje ale předal synovi, a je tak spíš už poradcem. "Ale pravda, nedovedu si představit, jak mě budou bolet záda, když nebudu moci pár dní jezdit na koni. Abych pravdu řekl, ani nevím, jak to bude časově náročné pro mě tato práce, sedět tady v kanceláři. Já jsem nikdy nebyl kancelářská krysa a radši budu někde pracovat v terénu, než abych seděl za stole, to jsem nikdy neuměl. Tak uvidím, jak do toho vklouznu," uvedl sedmašedesátiletý dostihový jezdec, chovatel a trenér.

21. 12. 2019 8:57

Policie v noci zadržela dvacetiletého mladíka, který je podezřelý z napadení v Aši

Police v Karlovarském kraji v noci vypátrala a zadržela dvacetiletého mladíka, který je podezřelý ze spáchání pátečního násilného trestného činu v Aši. "Nyní je v policejní cele, jsou s ním prováděny úkony trestního řízení," řekla policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Podle dostupných neoficiálních informací mladý muž napadl sekerou doručovatele pošty a jeho přítelkyni. Oba utrpěli vážná zranění. Starosta Aše Dalibor Blažek v pátek řekl, že podle jeho informací chtěl útočník převzít zásilku pro známého, a když mu ji poštovní doručovatelé nevydali, napadl je sekerou.

Zraněné ve vážném stavu na místě ošetřila záchranná služba a převezla je do plzeňské fakultní nemocnice, uvedl v pátek mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes.

Zdroj: ČTK
5. 12. 2019 13:58

Za vraždu bezdomovce v Chebu půjde Vietnamec na 17 let do vězení

Sedmnácti lety vězení potrestal ve čtvrtek Krajský soud v Plzni letošní brutální vraždu pětapadesátiletého bezdomovce v Chebu. Odsoudil za ní sedmadvacetiletého Vietnamce Quoc Thang Hoanga. Trest si má odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou, soud mu také uložil vyhoštění z České republiky na dobu neurčitou.

Podle soudu Hoang 10. března v pasáži hypermarketu v Chebu muže po předchozí rozepři uhodil pěstí. Když spadl na zem, kopal ho do hlavy a dupal mu na obličej. V útoku na bezvládného muže pokračoval, dokud ho neodtáhla ostraha. Napadený utrpěl mnohonásobné zlomeniny v obličeji, lebeční klenby a spodiny lebeční, těžká poranění mozku a další zranění, jimž po pěti dnech v plzeňské nemocnici podlehl.

Zdroj: ČTK
28. 11. 2019 10:13

Policie zadržela gang obchodníků s drogami, pervitin vyváželi v hasicích přístrojích

Národní protidrogová centrála zadržela skupinu 12 lidí, která vyráběla drogy v řádech desítek kilogramů a obchodovala s nimi. Pervitin a marihuana vyrobené a zobchodované touto skupinou představovaly významný zdroj pro pokrytí poptávky zejména v Karlovarském kraji a v Durynsku a Bavorsku. Drogy vyváželi v hasicích přístrojích. Čtyři ze zadržených lidí policie obvinila, hrozí jim 12 let vězení.

V čele skupiny, kterou tvořili převážně Češi, stáli dva hlavní organizátoři s trestní minulostí. V Karlovarském kraji si skupina pronajímala domy, kde během jednoho cyklu dokázala vyrobit až šest kilogramů pervitinu. Při domovních prohlídkách policie zajistila mimo jiné přes devět milionů korun a zbraně.

Zdroj: ČTK
4. 10. 2019 11:30

Vildumetzová koncem roku skončí jako hejtmanka Karlovarského kraje, je těhotná

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) se do konce roku vzdá funkce hejtmanky Karlovarského kraje. Důvodem je těhotenství šestačtyřicetileté političky. Podle serveru Deník.cz se Mračková Vildumetzová vzdá i vedení Asociace krajů a zůstane pouze poslankyní. "Rozhodla jsem se, že nejpozději do konce roku předám funkci hejtmanky. V čele našeho kraje musí stát někdo, kdo se mu může věnovat 24 hodin denně," oznámila hejtmanka na svém Facebooku. Vildumetzová se vedení kraje chtěla vzdát už loni v únoru. Volby v roce 2017 ji totiž vynesly do sněmovny a širší vedení ANO tehdy své hejtmany, kteří se stali zároveň poslanci, vyzvalo, aby si vybrali jednu z funkcí. Později si to rozmyslela, hlavně proto, že byla 11 hlasy zvolena předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, což označila za pozici významnou a prestižní.

Pokračovat