25. 9. 2022 19:18

Po střetu dvou aut je neprůjezdná silnice v Plané u Budějovic. Nehoda má šest zraněných

Po čelním střetu je nyní neprůjezdná silnice I/3 v Plané u Českých Budějovic. Při nehodě se zranilo šest lidí a policie odklání dopravu. Potvrdil to krajský policejní mluvčí Milan Bajcura. Jde o hlavní tah na Krumlov a k hranicím s Rakouskem.

Policie řešila dnes i další nehody. Starší řidič osobního auta se odpoledne srazil na železničním přejezdu v Blatné na Strakonicku s vlakem. Muž je těžce zraněný. Policie také dnes zasahovala u nehody poblíž Vyššího Brodu na Českokrumlovsku, kde řidič osobního vozu čelně narazil do stromu a tři lidé se těžce zranili.

6. 4. 2022 8:25

Při dopravní nehodě u rybníka Staňkov zahynuli tři lidé

Při dopravní nehodě u rybníka Staňkov poblíž stejnojmenné obce na Jindřichohradecku zahynuli tři muži. Všichni cestovali v jednom osobním autě, které narazilo do stromu. Tragická nehoda se stala v úterý večer před 20:00. Řidič jel zřejmě příliš rychle, informovala dnes policie na svém webu.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, ale všichni tři muži zemřeli hned po nehodě. Jde o jednu z nejtragičtějších nehod na jihu Čech za poslední léta.

"První, kdo na místě pomáhali, byli svědci. Na místo tragédie je přivedla obrovská rána. Podle pokynů dispečinku zdravotnické záchranné služby se pokoušeli resuscitovat posádku vozidla, bohužel neúspěšně," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Okolnosti nehody vyšetřují kriminalisté.

Zdroj: ČTK
17. 7. 2021 13:52

Táborská zoo odchytila dva zubry, kteří před týdnem unikli poničeným plotem

Táborská zoologická zahrada odchytila dva zubry, kteří před týdnem z areálu unikli, když spadlé stromy poničily plot areálu. Obě zvířata jsou v pořádku. Sdělil to mluvčí táborské zoologické zahrady Filip Sušanka. Před týdnem uteklo ze zoo sedm zubrů, pět z nich se podařilo po pár hodinách zahnat zpět. 

Venku se obě zvířata neustále pohybovala v bezprostředním okolí zahrady, nejdál se dostala samice, která se zatoulala až 1,5 kilometru od areálu. Pracovníci zoo jejich pohyb celou dobu sledovali.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 13. 7. 2021 9:26

U Orlické nádrže hořelo sedm karavanů, nikdo se nezranil

 V kempu Radava u Orlické nádrže v noci hořelo 11 karavanů a jeden obytný vůz, na místě zasahovali policisté i hasiči. Nikdo se při požáru nezranil. Oheň zasáhl i les na ploše 70 krát 70 metrů. Policie bude příčiny požáru vyšetřovat, výše škody zatím není známa. Sdělily to písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová a na webu o tom informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Policie místo hlídá. "Až to bude bezpečné, půjdeme dopoledne na místo i se psy, kvůli ohledání. Žádná zranění nejsou. Naštěstí v (karavanech) nebyli lidé, odjeli před tím," řekla policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
7. 6. 2021 15:40

Celníci při kontrole tržnic na jihozápadě Česka zajistili padělky za 25 milionů

Celníci při kontrole tržnic na jihozápadě Čech a na Děčínsku minulý týden zajistili přes 6200 padělků zboží známých značek, jehož hodnota by u originálů dosáhla téměř 25 milionů korun. Mezi zabaveným zbožím byly textilní výrobky, hračky, parfémy, kabelky, obuv nebo mobilní příslušenství. Nejvíce, kolem 2800 kusů, ho celníci zajistili v Jihočeském kraji. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí celníků Hana Prudičová.

Celníci při akci s krycím názvem Rybník kontrolovali minulý pátek prodejní místa v tržnicích v Hřensku na Děčínsku, Lipový Dvůr v Aši, ve Svaté Kateřině na Tachovsku, ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku a Strážném na Prachaticku. Akce se účastnilo přes 110 celníků, kteří měli k dispozici i několik služebních psů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat