Zlínský kraj

6. 2. 2020 13:08

Arriva čelí již třetí pokutě. Zlínskému kraji musí za chaos ve vlakové dopravě zaplatit 690 tisíc

Zlínský kraj vyměřil společnosti Arriva vlaky za potíže v železniční dopravě pokutu 690 tisíc korun, informoval po jednání se zástupci společnosti hejtmanův náměstek Pavel Botek (KDU-ČSL). Důvodem je porušení vzájemné smlouvy. Firma měla potíže s dodržováním jízdních řádů, několik týdnů v jejích vlacích nefungoval odbavovací systém pro prodej jízdenek cestujícím. 

Firma Arriva vlaky zajišťuje od loňského 15. prosince veřejnou dopravu na několika tratích ve Zlínském kraji. Na základě smluv se Zlínským krajem obsluhuje spoje z Rožnova pod Radhoštěm do Bylnice, ze Vsetína do Velkých Karlovic, mezi stanicemi Staré Město u Uherského Hradiště a Bylnice a Uherským Brodem a Luhačovicemi. Loni uzavřená smlouva s Arriva vlaky platí na deset let. Na dalších tratích v regionu nadále jezdí České dráhy.

Pokutu Arrivě vyměřil v lednu také Liberecký kraj, a to 815 tisíc korun. Dalších 670 tisíc korun bude muset Arriva zaplatit na příkaz ministerstva dopravy za nedostatky ve svých vlacích, informovaly Hospodářské noviny.

Zdroj: ČTK
14. 1. 2020 15:13

ČSSD v Zubří je proti vyloučení svého předsedy, který pomohl Čunkovi ke schválení stavby nemocnice

Místní organizace ČSSD v Zubří na Vsetínsku v pondělí jednohlasně nedoporučila vyloučení svého předsedy Lubomíra Vaculína ze strany. Vaculín je také krajským zastupitelem a starostou Zubří.

Vaculín svým hlasem v krajském zastupitelstvu loni pomohl ke schválení stavby nové krajské nemocnice ve Zlíně, kterou prosazoval hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Opoziční sociální demokraté to dlouho kritizovali, chtěli nejdříve posoudit možnost rekonstruovat a dostavět nynější areál zlínské nemocnice. Krajské předsednictvo ČSSD Zlínského kraje po zasedání zastupitelstva vyzvalo Vaculína, aby odstoupil ze všech stranických funkcí a vzdal se mandátu krajského zastupitele. Navrhlo také zrušení jeho členství v ČSSD.

Zdroj: ČTK
Pokračovat