Zlínský kraj

1. 9. 2021 7:54

Na pěti místech Zlínského kraje platil ráno první stupeň povodňové aktivity

Vytrvalý déšť zvedl hladiny mnoha vodních toků ve Zlínském kraji. První stupeň povodňové aktivity značící bdělost platil ve středu ráno na pěti místech na Vsetínsku. Nad jeho spodní hranicí se držela Rožnovská Bečva v Horní Bečvě, Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí, Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích a také říčka Bystřička nad stejnojmennou přehradou. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: ČTK
18. 8. 2021 14:37

Obce v okolí Vrbětic, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli rozdělit 700 milionů korun. Senát zákon schválil

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za následky výbuchů munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění ve výši téměř 700 milionů korun. Zákon, který s tím počítá, dnes schválil Senát. Nyní ho dostane k podpisu prezident Miloš Zeman, který ho již dříve podpořil. Podpořila ho i vláda. Pro zákon ve středu v Senátu hlasovalo 58 ze 61 přítomných senátorů, proti nehlasoval žádný z nich.

Zákon počítá kvůli omezením po výbuchu dvou muničních skladů s odškodněním, které by bylo rozděleno mezi Zlínský kraj, Bohuslavice nad Vláří, Haluzice, Lipovou, Vlachovice a Slavičín a jeho obyvatele. Návrh podepsali poslanci napříč stranami v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) a předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO).

Zdroj: ČTK
20. 6. 2021 17:58

Požár výrobny paintballových kuliček v Kroměříži způsobil škodu čtyři miliony korun

Škodu bezmála čtyři miliony korun způsobil dnes požár přízemního přístřešku v průmyslovém areálu v Kroměříži, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky a kontejnery s lihem. Okolnosti vzniku požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie, sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

U požáru podle Javoříkové zasahovalo osm jednotek hasičů. "Požár zasáhl objekt, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky i kontejnery s lihem. Další ohledání požářiště se uskuteční v pondělní dopoledne," uvedla Javoříková. Plameny zničily uskladněný materiál a poničily také budovu přístřešku.

24. 5. 2021 7:30

V Napajedlech na Zlínsku hoří sklad, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

Hasiči likvidují od noci v Napajedlech na Zlínsku požár skladu. Na místě zasahuje šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s cisternami a výškovou technikou, vyhlášený je druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. Žádné zranění není hlášeno, řekl dnes ráno mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

K požáru vyjížděli hasiči přibližně v 02:30, krátce po 03:15 se jim jej podařilo dostat pod kontrolu. "Na místě ještě zasahujeme. Jedná se o požár skladu. V době našeho příjezdu už byl ve třetí fázi, to znamená kompletně zasažen požárem. My jsme se zaměřili na požární ochranu vedlejšího objektu. Ten byl uchráněn," uvedl po 07:00 mluvčí.

Podle informací zveřejněných na facebookové stránce napajedelských hasičů hoří v rekreačním areálu Pahrbek. Platí druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných.

Zdroj: ČTK
13. 4. 2021 12:54

Na horách na východě Česka může do pátku napadnout až 25 centimetrů sněhu za den

Na horách ve východní polovině Česka bude sněžit i v následujících dvou dnech. V polohách nad 800 metrů nad mořem v Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji napadne ve středu a ve čtvrtek až 25 centimetrů sněhu za den, informoval v úterý Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Již dříve uvedl, že sněhové přeháňky budou na Moravě a ve Slezsku po celý dnešek, a to i v nižších polohách. Vzhledem k tomu tam lze podle meteorologů předpokládat komplikace v dopravě.

Meteorologové uvedli, že v polohách nad 600 metrů nad mořem ve východní polovině země dnes napadne pět až 15 centimetrů sněhu a v dalších dvou dnech nad 800 metrů nad mořem deset až 25 centimetrů sněhu za den. Upozornění před novým sněhem na středu a čtvrtek platí zejména pro vyšší polohy v okresech Jeseník, Šumperk, Zábřeh, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Klobouky, Vsetín, Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov a Třinec.

Zdroj: ČTK
11. 4. 2021 20:35

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár lesního porostu po pálení klestí u Nezdenic

Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem lesního porostu po pálení klestí u obce Nezdenice na Uherskohradišťsku. Oheň zasáhl plochu 400 metrů délky a 200 metrů šířky, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Zasahovalo osm jednotek. Hasiči ve Zlínském kraji dnes také odstraňovali několik následků silného větru, nejdříve zejména na Vsetínsku, poté také na Zlínsku.

8. 2. 2021 13:24

Radní Zlínského kraje zrušili zakázku na projektanta nemocnice, o stavbě budou dále jednat

Radní Zlínského kraje v pondělí zrušili veřejnou zakázku na projektanta krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Novou nemocnici prosazoval bývalý hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), nové vedení kraje ale už dříve projekt kritizovalo a uložilo krajskému úřadu, aby nachystal materiál ke zrušení výběrového řízení. O samotném investičním záměru na novou krajskou nemocnici se bude dále jednat, uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

"Zrušením této veřejné zakázky ušetříme finanční prostředky na projekční práce ve výši 350 milionů korun bez DPH, které můžeme využít na jiné potřebné projekty a investice v našich čtyřech stávajících nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně. O samotném investičním záměru na novou krajskou nemocnici budeme dále jednat," uvedl Holiš. "O zrušení zakázky na projektanta jsme rozhodli po zvážení všech okolností a shodě Rady Zlínského kraje. Podrobně budeme o této záležitosti informovat na čtvrteční tiskové konferenci," řekl hejtman.

Zastupitelé stavbu nové nemocnice v minulém volebním období schválili, kraj pro ni vykoupil pozemky a připravil smlouvu s vítězem veřejné zakázky na projektanta, kterou však Čunek nepodepsal. Nové vedení kraje již po volbách avizovalo, že chce výběrové řízení zrušit, zrušením investičního záměru by se mělo podle programu zabývat zastupitelstvo za týden.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 5. 2. 2021 17:10

Srážka nákladních vlaků na Zlínsku zastavila dopravu na koridoru

Srážka dvou nákladních vlaků na Zlínsku zastavila v noci na pátek dopravu na jednom z hlavních tuzemských železničních koridorů. Provoz mezi Tlumačovem a Otrokovicemi je přerušený, jezdí náhradní autobusy. Dva vozy jednoho z vlaků vykolejily, při srážce nikdo neutrpěl zranění, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Dopoledne začaly odklízecí práce, Správa železnic odhadla opětovné zprovoznění trati na neděli.

Nehoda na trati 330 spojující Přerov s Břeclaví se stala okolo 1:30. Projíždějící nákladní vlak narazil do zadní části stojícího nákladního vlaku, jehož dva párové vozy následně vykolejily. Stojící souprava přepravovala osobní auta, jeden z vlaku vypadl. Podle mluvčí Správy železnic Nely Friebové se událost stala v době plánované výluky, kdy bylo vypnuto traťové i staniční zabezpečovací zařízení. 

Škody na místě mimořádné události byly podle Drápala vyčísleny na 31,1 milionu korun. Na nákladu stojícího vlaku, tedy přepravovaných osobních automobilech, je škoda 20 milionů korun, na vlacích 11 milionů korun a na trati 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Pokračovat