Středočeský kraj

2. 12. 2019 20:10

Tři mělničtí zastupitelé opustili ANO, vadí jim politika vedení

Tři mělničtí zastupitelé Zbyněk Šnajdr, Stanislav Melichar a Martina Semelková opustili hnutí ANO, za něž kandidovali v loňských komunálních volbách. V prohlášení na Facebooku a na webu Mělnicko.cz uvedli, že nesouhlasí s politikou současného vedení. Zastupiteli zůstávají. Hnutí ANO je v Mělníku v opozici.

Zdroj: ČTK
24. 11. 2019 8:32

Na Kutnohorsku hořel stroj na těžbu dřeva, škoda byla vyčíslena na čtyři miliony korun

U Onomyšle na Kutnohorsku shořel v sobotu stroj na těžbu dřeva, škoda je čtyři miliony korun. Příčinou vzniku ohně byla technická závada, informovala mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

"Vzhledem k tomu, že se událost nacházela uprostřed lesa, bylo nutné natáhnout přibližně 300 metrů dopravního vedení, protože nebylo možné s technikou zajet až na místo," uvedla mluvčí. Hořela kabina harvestoru, což je stroj, který při těžbě dříví kácí, odvětvuje, rozřezává a ukládá strom. Pod kontrolou měli hasiči oheň přibližně hodinu po nahlášení.

"Požár zasáhl pouze kabinu stroje a nerozšířil se na lesní porost," doplnila Fliegerová. Do nedělního rána na místo požáru dohlíželi dobrovolní hasiči.

Zdroj: ČTK
22. 11. 2019 18:59

U Slaného se srazilo auto s dodávkou, sedm lidí se lehce zranilo

U Slaného na silnici číslo 7 v pátek pozdě odpoledne nabouralo auto a dodávka. Lehce se zranilo sedm lidí, mezi nimi jedno dítě. Dopravu policisté řídí kyvadlově, řekli policejní mluvčí Zdeněk Chalupa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Vozy havarovaly po 17:00 u sjezdu na Smečno. "Záchranná služba po nezbytném ošetření na místě přepravila šest zraněných do kladenské nemocnice a jednoho do slánské nemocnice," uvedla mluvčí záchranky. Většinou se podle ní jednalo o lehčí zranění například ruky či brady.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 18. 10. 2019 18:20

D10 uzavřela u M. Boleslavi autonehoda, zatím není plně průjezdná

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet auta uvízlá v koloně. Policisté uvolnili pro řidiče pravý jízdní pruh také mezi 19:00 a 20:00 a totéž mají v plánu od 22:00 do 23:00. Poté bude dálnice opět neprůjezdná. Jak dlouho uzávěra potrvá, není známo. Podle Novákové je potřeba odtěžit kontaminovanou zeminu a opravit poškozená svodidla.

10. 10. 2019 14:43

Památník Karla Čapka povede místo Seidlové spisovatel a publicista Vacek

Památník Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku povede spisovatel a publicista Zdeněk Vacek. O jeho jmenování ředitelem s účinností od ledna příštího roku dnes rozhodli středočeští radní. Jmenování předchozí ředitelky Alice Seidlové, která je snachou krajského radního pro školství, pobouřilo kulturní spolky. Seidlová po vlně kritiky rezignovala.

Vacek se věnuje dlouhodobě propagaci života a díla Karla Čapka, Olgy Scheinpflugové a Ferdinanda Peroutky. Téměř deset let je členem Společnosti bratří Čapků a spolupracuje s Památníkem Karla Čapka.

Do výběrového řízení se přihlásilo pět lidí, k osobnímu pohovoru se dostavili čtyři. Výběrová komise doporučila radě kraje uchazeče, jehož koncepce rozvoje památníku získala největší bodové ohodnocení.

Pokračovat