Středočeský kraj

29. 5. 2021 14:12

Při nehodě na Kolínsku zemřel řidič, další čtyři cestující jsou zranění

Při dopravní nehodě u Českého Brodu na Kolínsku v sobotu zemřel jeden muž, čtyři lidé jsou zranění, řekly policejní mluvčí Michaela Richterová a mluvčí středočeské záchranné služby Petra Homolová.

Vůz havaroval před 13:00, cestovali v něm mladí lidé kolem dvaceti let věku a jeden nezletilý, který se zranil lehce. Nehodu ani přes desítky minut trvající resuscitaci nepřežil řidič. "Přes veškerou snahu všech posádek na místě svým zraněním podlehl," uvedla Homolová.

Vrtulník přepravil do pražské nemocnice Vinohrady vážně zraněného muže s těžkým poraněním hlavy. "Pražská letecká záchranná služba přepravila velmi vážně zraněnou ženu napojenou na umělou plicní ventilaci do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích," dodala Homolová. Další ženu se středně těžkými zraněními převezla sanitka do kolínské nemocnice.

Příčinu a okolnosti nehody budou podle Richterové vyšetřovat kolínští kriminalisté.

Zdroj: ČTK
28. 5. 2021 12:11

Na balkoně panelového domu v Kladně se ozvala exploze. Rozbila skleněnou výplň a zranila 50letého muže. Co vybuchlo, zatím není známo.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 26. 3. 2021 9:42

Dálnici D1 mezi mezi Hvězdonicemi a Mirošovicemi uzavřela ráno nehoda několika aut

Na dálnici D1 mezi Hvězdonicemi na Benešovsku a Mirošovicemi u Prahy v pátek ráno bourala čtyři auta. Nehoda se stala v zúžení v opravovaném úseku, nikdo nebyl zraněn, řekli mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a policie Barbora Schneeweissová.

Událost byla hlášena po 8:00 na 26. kilometru ve směru na Prahu. Podle Gabriela havarovala dodávka a tři osobní auta.

"Není to nic dramatického, ale dramaticky to komplikuje dopravu v tom místě, protože je to úsek, který je rekonstruovaný. Směr na Prahu se ucpal, řidiči tam budou mít problémy," dodal mluvčí.

Dálnice již je v zúžení průjezdná, havarovaná auta jsou odstavena mimo dálnici. Řidiči ale musejí počítat s kolonami.

Aktualizováno 2. 1. 2021 11:26

V Kutné Hoře hořela ubytovna, jeden člověk zemřel

V Kutné Hoře v pátek večer hořela ubytovna. Jeden člověk zemřel, další čtyři lidé včetně hasiče se zranili. V budově bylo kolem 40 lidí, z toho zhruba polovinu evakuovali hasiči. Příčinu vzniku ohně zjišťuje vyšetřovatel požárů. Škoda je odhadnuta na deset milionů korun. 

Hasiči na místo v kutnohorské části Sedlec vyjížděli po 22:30. Oheň zasáhl střechu a byty v horním podlaží, proto se někteří obyvatelé nemohli dostat bez pomoci hasičů a techniky ven. Hasiči pro lidi zajistili evakuační autobus, poté byli převezeni do náhradního ubytování.

Zdroj: ČTK
21. 12. 2020 18:43

Jermanová je v dozorčích radách benešovské a příbramské nemocnice

Představenstva a dozorčí rady středočeských nemocnic mají po nedávné změně ve vedení kraje nové složení. Prostor v těchto orgánech dostala i opozice, například bývalá hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) usedne v dozorčích radách benešovské a příbramské nemocnice. Valné hromady nemocnic změny projednaly minulý týden ve čtvrtek.

V kraji nyní vládne koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení. V dosavadních orgánech nemocnic byla řada lidí spojených se stranami bývalé koalice, tedy ANO a ČSSD, jež kraj v minulém období řídily s podporou komunistů. ANO je nyní v opozici a ČSSD i KSČM se do zastupitelstva nedostaly.

Zdroj: ČTK
6. 12. 2020 13:44

V kladenské nemocnici se zastřelil šestaosmdesátiletý pacient

Na infekčním oddělení kladenské nemocnice se dnes zastřelil šestaosmdesátiletý pacient, nikdo další nebyl zraněn. Senior použil legálně drženou zbraň, s největší pravděpodobností šlo o sebevraždu, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté dostali hlášení o případu hodinu před polednem. Muž byl podle Richterové v Kladně hospitalizován. "Cizí zavinění bylo předběžně vyloučeno, veškeré okolnosti jsou předmětem dalšího šetření," uvedla mluvčí. V případu byla nařízena soudní pitva.

Podle některých médií šlo o pacienta pozitivního na covid-19, Richterová k tomu ale neměla informace. "Více budeme vědět až z výsledků pitvy," dodala.

Zdroj: ČTK
Pokračovat