Středočeský kraj

Aktualizováno 26. 3. 2021 9:42

Dálnici D1 mezi mezi Hvězdonicemi a Mirošovicemi uzavřela ráno nehoda několika aut

Na dálnici D1 mezi Hvězdonicemi na Benešovsku a Mirošovicemi u Prahy v pátek ráno bourala čtyři auta. Nehoda se stala v zúžení v opravovaném úseku, nikdo nebyl zraněn, řekli mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel a policie Barbora Schneeweissová.

Událost byla hlášena po 8:00 na 26. kilometru ve směru na Prahu. Podle Gabriela havarovala dodávka a tři osobní auta.

"Není to nic dramatického, ale dramaticky to komplikuje dopravu v tom místě, protože je to úsek, který je rekonstruovaný. Směr na Prahu se ucpal, řidiči tam budou mít problémy," dodal mluvčí.

Dálnice již je v zúžení průjezdná, havarovaná auta jsou odstavena mimo dálnici. Řidiči ale musejí počítat s kolonami.

Aktualizováno 2. 1. 2021 11:26

V Kutné Hoře hořela ubytovna, jeden člověk zemřel

V Kutné Hoře v pátek večer hořela ubytovna. Jeden člověk zemřel, další čtyři lidé včetně hasiče se zranili. V budově bylo kolem 40 lidí, z toho zhruba polovinu evakuovali hasiči. Příčinu vzniku ohně zjišťuje vyšetřovatel požárů. Škoda je odhadnuta na deset milionů korun. 

Hasiči na místo v kutnohorské části Sedlec vyjížděli po 22:30. Oheň zasáhl střechu a byty v horním podlaží, proto se někteří obyvatelé nemohli dostat bez pomoci hasičů a techniky ven. Hasiči pro lidi zajistili evakuační autobus, poté byli převezeni do náhradního ubytování.

Zdroj: ČTK
21. 12. 2020 18:43

Jermanová je v dozorčích radách benešovské a příbramské nemocnice

Představenstva a dozorčí rady středočeských nemocnic mají po nedávné změně ve vedení kraje nové složení. Prostor v těchto orgánech dostala i opozice, například bývalá hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) usedne v dozorčích radách benešovské a příbramské nemocnice. Valné hromady nemocnic změny projednaly minulý týden ve čtvrtek.

V kraji nyní vládne koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení. V dosavadních orgánech nemocnic byla řada lidí spojených se stranami bývalé koalice, tedy ANO a ČSSD, jež kraj v minulém období řídily s podporou komunistů. ANO je nyní v opozici a ČSSD i KSČM se do zastupitelstva nedostaly.

Zdroj: ČTK
6. 12. 2020 13:44

V kladenské nemocnici se zastřelil šestaosmdesátiletý pacient

Na infekčním oddělení kladenské nemocnice se dnes zastřelil šestaosmdesátiletý pacient, nikdo další nebyl zraněn. Senior použil legálně drženou zbraň, s největší pravděpodobností šlo o sebevraždu, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté dostali hlášení o případu hodinu před polednem. Muž byl podle Richterové v Kladně hospitalizován. "Cizí zavinění bylo předběžně vyloučeno, veškeré okolnosti jsou předmětem dalšího šetření," uvedla mluvčí. V případu byla nařízena soudní pitva.

Podle některých médií šlo o pacienta pozitivního na covid-19, Richterová k tomu ale neměla informace. "Více budeme vědět až z výsledků pitvy," dodala.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 19. 11. 2020 22:07

V Kralupech nad Vltavou zasáhl rozsáhlý požár skladovací halu, oheň už je pod kontrolou

Skladovací halu společnosti Nowaco v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku dnes kolem 14:00 zachvátil rozsáhlý požár. Až krátce před 21:30 se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu. Hasit budou ale na místě ještě minimálně do pátečního rána, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Zraněn nebyl při požáru nikdo.

Oheň zasáhl celou budovu včetně střechy. Hustý černý dým byl vidět zdaleka. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý poplachový stupeň, později ho kvůli velkému rozsahu požáru zvýšili na třetí ze čtyř možných. Silnice před skladem je uzavřena.

Středočeským hasičům v rámci mezikrajské výpomoci přijeli s likvidací požáru pomoci i pražští hasiči s výškovou technikou. Poté, co večer dostali hasiči požár pod kontrolu, sníží nyní velitel zásahu poplachový stupeň na druhý a část zasahujících hasičů se vrátí na základny.

Podle starosty města Marka Czechmanna (za STAN) neunikly žádné nebezpečné látky. "Občanům však nyní doporučujeme, aby nevětrali," informoval obyvatele Kralup starosta.

Zdroj: ČTK
11. 11. 2020 20:49

Dálnici D1 na Benešovsku uzavřela nehoda dvou kamionů

Na dálnici D1 na Benešovsku se ve středu večer srazily dva kamiony, policie má zprávy o dvou zraněných. Směr na Brno je neprůjezdný, řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nehoda se stala před 20:00 na 73. kilometru ve směru na Brno. Jeden kamion narazil do druhého zezadu. Před místem nehody se vytvořila kolona. "Dálnice bude uzavřená minimálně hodinu," uvedla Schindlová před 20:30.

Zdroj: ČTK
10. 11. 2020 16:44

Jermanová chce být jen řadovou členkou kontrolního výboru, o vedení už neusiluje

Končící středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) chce být řadovou členkou kontrolního výboru. Původně chtěla být jeho předsedkyní, po vlně kritiky se ale rozhodla na funkci nekandidovat. Kdo z ANO ji nahradí, má být známo tento týden.

Její pravděpodobná nástupkyně ve funkci hejtmanky Petra Pecková (STAN) předpokládá, že se zvolením Jermanové do symbolicky odměňované funkce nebude mít nikdo problém. Poukázala na to, že končící hejtmanka je legitimně zvolenou zastupitelkou. Jermanová má od svého hnutí nominaci i do výboru regionální rady.

Placená funkce v čele kontrolního výboru podle nepsaných dohod náleží opozici, která na předsedkyni nejdříve navrhla Jermanovou. Zástupci budoucí koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj to kritizovali a upozorňovali na to, že končící hejtmanka nemusí být zvolena. Jermanová poté oznámila, že na funkci nebude kandidovat.

Zdroj: ČTK
Pokračovat