Regiony

11. 11. 2019 13:56

Stav jednoho zraněného z Explosie se zlepšil, je při vědomí a spontánně dýchá

V státním podniku Explosia v Pardubicích se 1. listopadu vzňal a explodoval střelný prach, čtyři lidé byli vážně zraněni, jeden z nich 2. listopadu zemřel. Dva popálení leží ve Fakultní nemocnic Královské Vinohrady v Praze, další ve Fakultní nemocnici Brno.

"Jeden z pacientů už je při vědomí a spontánně dýchá, druhý je stále ještě v umělém spánku," řekla mluvčí vinohradské nemocnice Tereza Romanová. Brněnská nemocnice informace o stavu zraněného z Explosie s ohledem na ochranu osobních údajů neposkytuje.

Požár vypukl v pátek v 07:20 v budově, kde se suší střelný prach. Poté následovala takzvaná deflagrace, menší forma výbuchu doprovázená tlakovou vlnou. Místo, kde exploze nastala, je zničené. Provozu společnosti ani výroby střelného prachu se exploze výrazně nedotkla.

8. 11. 2019 8:14

Při srážce s motorkářem v Praze zemřela chodkyně se psem

 Při srážce s motorkářem na Hořejším nábřeží v centru Prahy v pátek ráno zemřela chodkyně, její pes uhynul. Motorkář byl zraněn. Hořejší nábřeží bylo po nehodě uzavřeno. Nehoda se stala kolem 06:00. Bližší okolnosti srážky policisté zjišťují. Uzavřenou část Hořejšího nábřeží mohou řidiči objet ulicemi Vltavská, Svornosti a Lidická.

Aktualizováno 7. 11. 2019 22:38

Vlak v Praze usmrtil člověka, provoz byl obnoven po 3 hodinách

Na železniční trati mezi stanicemi Praha- Čakovice a Praha - Satalice srazil dnes večer vlak člověka, který na místě zemřel. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Kvůli nehodě zhruba tři hodiny nejezdily v tomto úseku trati do Turnova vlaky. Cestující mohli využít autobusy MHD nebo metro, vyplývá z informací na webu společnosti Ropid, která organizuje veřejnou dopravu v hlavním městě a okolí.

Příměstská linka S34 jezdila jen mezi Masarykovým nádražím a Satalicemi. Náhradní dopravu zajišťovaly pravidelné linky 136 a 140 k metru linky B. Mezi Kbely a Českomoravskou mohli lidé využít také linku 375.

Mezi Satalicemi a Čakovicemi byla zavedena náhradní autobusová doprava. Některé vlaky jezdily odklonem, několik spojů bylo zrušeno, vyplývá z informací Českých drah. Srážka zastavila vlaky po 18:00, provoz byl obnoven ve 21:15.

Zdroj: ČTK
Pokračovat