Regiony

včera

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
včera

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
22. 11. 2020 11:37

Jeden člověk zemřel v sobotu při požáru domku na Znojemsku

Jeden člověk zemřel v sobotu při požáru v Mikulovicích na Znojemsku. Oheň v rodinném domku spontánně uhasnul, takže na místo ani nevyjížděly hasičské jednotky. Mrtvého obyvatele domu našel soused, řekl ČTK mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Přesnou příčinou a okolnostmi úmrtí se zabývají vyšetřovatelé policie i hasičů. Zatím podle mluvčího policie nic nenasvědčuje cizímu zavinění. Materiální škoda činí asi 3000 korun, uvedl Příkaský.

Aktualizováno 19. 11. 2020 22:07

V Kralupech nad Vltavou zasáhl rozsáhlý požár skladovací halu, oheň už je pod kontrolou

Skladovací halu společnosti Nowaco v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku dnes kolem 14:00 zachvátil rozsáhlý požár. Až krátce před 21:30 se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu. Hasit budou ale na místě ještě minimálně do pátečního rána, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Zraněn nebyl při požáru nikdo.

Oheň zasáhl celou budovu včetně střechy. Hustý černý dým byl vidět zdaleka. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý poplachový stupeň, později ho kvůli velkému rozsahu požáru zvýšili na třetí ze čtyř možných. Silnice před skladem je uzavřena.

Středočeským hasičům v rámci mezikrajské výpomoci přijeli s likvidací požáru pomoci i pražští hasiči s výškovou technikou. Poté, co večer dostali hasiči požár pod kontrolu, sníží nyní velitel zásahu poplachový stupeň na druhý a část zasahujících hasičů se vrátí na základny.

Podle starosty města Marka Czechmanna (za STAN) neunikly žádné nebezpečné látky. "Občanům však nyní doporučujeme, aby nevětrali," informoval obyvatele Kralup starosta.

Zdroj: ČTK
17. 11. 2020 20:35

Policie našla v Orlíku tělo potápěče, který se v neděli nevynořil

Policejní potápěči dnes ve vodní nádrži Orlík na Písecku našli tělo čtyřiačtyřicetiletého muže z Příbramska, který v neděli nevyplaval z ponoru. Potápěl se ještě s jedním mužem, jemuž se však při vynořování ztratil. Ve zprávě na policejním webu o nálezu těla informovala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Potápěči našli tělo v Orlíku dnes po 15. hodině. "Po jeho vytažení na hladinu a následném ohledání a ztotožnění policisté potvrdili, že se jedná o muže, po kterém pátrají od nedělního odpoledne," uvedla mluvčí.

Muži se v neděli potápěli poblíž obce Orlík nad Vltavou na Písecku do hloubky 30 metrů. Muž, který se vynořil na hladinu sám, zavolal na linku 158. Do pátrání po pohřešovaném se zapojili i potápěči hasičů a policisté z poříčního oddělení policie Slapy.

Pokračovat