Regiony

22. 3. 2020 10:24

Policisté hledají dívku, utekla z ústavu na Praze s tříměsíční dcerou. Mohla by se vydat do Liberce

Policisté hledají patnáctiletou dívku, která utekla během noci i se svou tříměsíční dcerou z diagnostického ústavu v Praze 4. Hledaná Lucie Maderová má vazby na Liberec a mohla by tam cestovat, sdělil dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dívka je asi 160 centimetrů vysoká, má štíhlou postavu a světlé vlasy po ramena, modré oči. Oblečená je zřejmě do růžové bundy a světlemodrých kalhot. Nemá s sebou kočárek, upozornili policisté. 

Lidé mohou případné poznatky k hledané dívce sdělit na linku 158.

Zdroj: Domácí
21. 3. 2020 8:31

Oheň zachváil dřevozpracující provoz na Olomoucku. Škoda je v milionech

Škodu za více než osm milionů korun způsobil noční požár provozu na zpracování dřeva v obci Suchonice na Olomoucku. Plameny zachvátily velkou plochu a zničily desítky tun uskladněné dřevní hmoty i část technologie. Na místě zasahují desítky hasičů. Při požáru zatím nebyl nikdo zraněn, příčina se bude vyšetřovat. Uvedl to mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Požár v provozu na výrobu dřevní štěpky v Suchonicích byl hasičům nahlášen krátce po druhé hodině. Plameny zasáhly plochu zhruba 50 krát 20 metrů a desítky tun materiálu. Hořel i štěpkovací stroj.

Zásah hasičům podle Hošáka komplikuje silný vítr. "Dalším nepříznivým faktorem je intenzivní žár při hoření i pokles tlaku v hydrantovém soustavě," uvedl Hošák. Vodu k zásahu vozí cisterny. Hasiči v noci ochlazovali zasaženou technologii, stroje i vyvážecí techniku.

Zdroj: ČTK
19. 3. 2020 10:42

Stavba Šantovka Tower nemůže být zahájena, soud přiznal odkladný účinek žaloby

Olomoucký krajský soud přiznal odkladný účinek žaloby vůči územnímu rozhodnutí pro stavbu kontroverzní výškové budovy Šantovka Tower v ochranném pásmu památkové rezervace v Olomouci. Nemůže být zatím zahájeno stavební řízení. Soud tak vyhověl bývalé ombudsmance Anně Šabatové, která v únoru podala žalobu na olomoucký magistrát. Jeho úředníci podle Šabatové porušili při rozhodování o Šantovce Tower několik zákonů. Informuje o tom Český rozhlas.

Odkladný účinek pro Šantovku Tower rozhlasu potvrdila soudkyně Zuzana Šnejdrlová. "Do skončení řízení před krajským soudem se pozastavují účinky napadeného rozhodnutí. Například nemůže být zahájeno stavební řízení," řekla soudkyně. Olomoucký magistrát už rozhodnutí soudu obdržel. "Vyjádření připravujeme s naší zastupující právní kanceláří," řekla mluvčí radnice Radka Štědrá.

Zdroj: ČTK
18. 3. 2020 18:34

Muž s nožem hrozil lidem v pražské tramvaji, policie ho postřelila do nohy

Muž s nožem vyhrožoval cestujícím v tramvaji na Rašínově nábřeží v Praze. Při zákroku proti němu policisté museli použít zbraň, aby ho zastavili, a střelili ho do nohy. Cestujícím se nic nestalo. Doprava ve směru k Vyšehradskému tunelu mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň zhruba od 16:45 stojí, vyplývá z informací dopravního podniku.

Policie přijala oznámení o ohrožování cestujících v tramvaji číslo 17 na linku 158. Podle mluvčí hlídka muže vyzvala, aby protiprávního jednání zanechal, ale on začal být ještě více agresivní. "Nakonec se proti hlídce s nožem v ruce rozeběhl. Policisté využili svého oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna," uvedla mluvčí pražské policie Lucie Drábková. Cestujícím, kteří byli události přítomni se nic nestalo, jsou v pořádku. Muže teď ošetřují lékaři a je omezen na osobní svobodě, dodala.

Pokračovat