3. 2. 2023 12:29

Muži, který v centru Brna prodával několik let marihuanu, hrozí až deset let vězení

Muž v obchodě v centru Brna podle policie několik let prodával marihuanu, za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s drogami mu u soudu hrozí až deset let vězení. Na policejním webu o případu dnes informovala mluvčí Andrea Cejnková.

Kriminalisté s informací, že se v jedné z prodejen v centru města prodává marihuana, pracovali od prosince. Z prodeje drog následně obvinili třiatřicetiletého muže. "Pracoval ve specializovaném obchodě, ovšem mimo hlavní sortiment začal prodávat i vlastní vypěstovanou marihuanu. Z dalšího šetření vyšlo najevo, že se měl uvedené činnosti věnovat nejméně tři roky," uvedla mluvčí. Podle policie měl dotyčný mnoho odběratelů. Zájemcům sušinu konopí v prodejně vždy odvážil a účtoval si zpravidla 200 korun za gram.

Při domovní prohlídce mužova bytu kriminalisté našli pěstební stany vybavené vzduchotechnikou, hnojiva a další potřeby k pěstování konopí. "Dále se v bytě nacházely skleněné dózy s usušenou drogou o celkové hmotnosti přes čtyři kilogramy a také finanční prostředky získané z prodeje, asi 90 tisíc korun," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 30. 1. 2023 15:32

Policie zadržela muže, který v kanceláři v Brně ohrožoval okolí zbraní

V Brně v jedné z kancelářských budov v pondělí ráno vyhrožoval muž střelnou zbraní, policie ho zajistila. Vzhledem k podezřelým okolnostem vzniku požáru v jedné z místností případ v tuto chvíli prověřuje jako obecné ohrožení. Policie to uvedla na svém twitterovém účtu. Z budovy ráno evakuovala okolo 200 lidí. Na místo pak přivolala i pyrotechnika, aby prohlédl zavazadlo, které muž v budově zanechal. "Mimo dotčeného patra se provoz budovy vrátil do normálu. Na místě pracují kriminalisté, probíhá ohledání místa činu," uvedli policisté před 15:00.

Mluvčí záchranářů Michaela Bothová uvedla, že záchranáři na místo vyslali inspektora provozu a velkokapacitní sanitní vůz. "Z evakuovaných nikdo nevyžadoval naši péči," uvedla Bothová. V péči měli záchranáři podle ní pouze zadrženého muže. "Po kontrole zdravotního stavu jsme jej převezli do zdravotnického zařízení. Nejednalo se o zranění," řekla mluvčí.

Hasiči se v místě zabývali podle jejich mluvčího Jaroslava Mikošky drobnějším požárem. Vznikl podle něj v místnosti v 18. patře, uhasil jej samohasicí systém. Podle Mikošky zatím nelze říct, zda požár souvisí s událostí v budově. Příčina vzniku požáru není známa, škodu vyšetřovatel hasičů odhadl předběžně na 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
28. 1. 2023 12:31

Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku nejezdil kvůli silnému větru

Silný vítr dnes zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek lanovky z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu zůstal v provozu. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky. Kvůli silné námraze se dnes nerozjela sedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín.

Dnes před polednem rychlost větru na Sněžce v nárazech činila téměř 70 kilometrů v hodině. Na vrcholu hory bylo minus deset stupňů Celsia. Pocitová teplota byla kvůli větru na úrovni minus 20 stupňů, vyplývá z dat meteorologické stanice na poštovně Anežka na Sněžce.

Provoz ostatních lanovek v Krkonoších vítr neomezil.

Zdroj: ČTK
26. 1. 2023 20:42

Spolu, Piráti a STAN v Praze chtějí mít příští týden hotovou koaliční smlouvu

Vyjednávací týmy pražského Spolu, Pirátů a STAN chtějí mít na začátku příštího týdne hotový návrh koaliční smlouvy včetně příloh s programovými body, rozdělením kompetencí a koaličními mechanismy či ustanovením zastupitelských výborů. Dokumenty následně projednají stranické orgány a v případě Pirátů v referendu krajské fórum. Dořešit musí strany ještě kompetence radních. Novinářům to řekli zástupci stran. Vyjednávání o novém vedení hlavního města trvá čtyři měsíce, které uplynuly od komunálních voleb. Volby v Praze vyhrálo Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) před ANO a Piráty.

"Měli bychom být schopni do začátku příštího týdne konsolidovat veškeré dokumenty. Budeme na tom přes víkend intenzivně pracovat. Je zároveň ještě potřeba doladit některé detaily, ale to nám nebrání, abychom dokumenty začali připravovat tak, abychom je v průběhu příštího týdne mohli poslat do našich vnitrostranických struktur k dalšímu schválení," řekl zastupitel Zdeněk Zajíček (ODS).

Mezi dokumenty jsou návrh koaliční smlouvy a její přílohy, a sice programové body nové koalice, mechanismy jejího fungování nebo ustanovení jednotlivých zastupitelských výborů. "Poslední příloha je samozřejmě ta, která bude obsahovat rozdělení kompetencí jednotlivých členů rady," řekl Zajíček. Personální obsazení zatím strany neřešily.

Zdroj: ČTK
Pokračovat