Regiony

8. 5. 2021 7:16

Klub pražských zastupitelů Spojených sil odvolal z funkce předsedy Pospíšila

Zastupitelé koaličních Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) v pátek odvolali z funkce předsedy zastupitelského klubu europoslance a šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila. Důvodem je jeho časové zaneprázdnění. Ve funkci ho nahradil předseda magistrátního výboru pro dopravu Pavel Richter (TOP 09). Potvrdilo to několik zastupitelů Spojených sil. Pospíšil byl spolu s Hanou Kordovou Marvanovou (STAN) lídrem kandidátky Spojených sil ve volbách v roce 2018. Pospíšil rozhodnutí respektuje a nadále se bude věnovat pražské politice a výkonu mandátu zastupitele.

Pro odvolání Pospíšila hlasovalo sedm ze 13 zastupitelů Spojených sil. O možném odvolání mluvilo už několik týdnů a důvodem byla mimo jiné právě Pospíšilova vytíženost jako poslance v Evropském parlamentu, tak ve vedení pražské TOP 09. Klub na magistrátu ani zastupitelstvo Pospíšil neopouští.

"Respektuji rozhodnutí. Mám čisté svědomí a odcházím nezhrzen. V žádném případě neodcházím z pražské politiky a nadále se plně budu věnovat výkonu mandátu zastupitele," řekl Pospíšil. Důvody odvolání považuje za zástupné a za mocenský boj v klubu. "Dál to ale nechci rozvádět. Stál jsem spolu s Hanou Marvanovou u zrodu Spojených sil, což je úspěšný politický projekt, a dál budu naplňovat politický program," dodal. V metropoli má silnou podporu pražské TOP 09, proto neodstoupil v uplynulých týdnech sám, ale čekal na odvolání, řekl.

Zdroj: ČTK
5. 5. 2021 12:43

V Unipetrolu se našla munice, policie uzavřela silnici mezi Mostem a Litvínovem

Policie uzavřela silnici I/27 mezi Mostem a Litvínovem kvůli nálezu zatím nezjištěné munice v objektu Orlen Unipetrolu. Odklání dopravu a evakuuje osoby, uvedla policie na svém Twitteru.

"Zatím tam operují pyrotechnici," řekla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Nález munice zřejmě nahlásil někdo ze zaměstnanců chemického závodu. Před dvěma lety se na Litvínovsku našla nevybuchlá americká letecká puma při výkopových pracích. O její zneškodnění, které trvalo zhruba dvě hodiny, se tehdy postarali pyrotechnici, evakuace nebyla nutná.

Zdroj: ČTK
4. 5. 2021 18:02

Při požáru a výbuchu v bioplynové stanici na Svitavsku se zranili tři lidé

Při dnešním požáru bioplynové stanice v Dětřichově u Moravské Třebové explodovala jedna nádrž s plynem, zranili se tři lidé. Na místě je devět jednotek hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Jedna z nádrží explodovala a silná plastová plachta umístěná na poškozené nádrži se rozletěla zhruba do stometrové vzdálenosti. Při explozi se zranily tři osoby, které se buď nadýchaly jedovatých zplodin hoření, nebo se popálily," uvedla Horáková. Výbuch nastal před příjezdem hasičů, zranění jsou zaměstnanci zemědělské společnosti, která bioplynovou stanici provozuje.

Zdroj: ČTK
3. 5. 2021 7:01

Kolize dvou lodí v Bangladéši si vyžádala nejméně 25 mrtvých

Nejméně 25 lidí přišlo o život dnes ráno při srážce dvou lodí na řece v centrální části Bangladéše. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní policii. Agentura Reuters píše o 26 obětech.

K neštěstí došlo na řece Padma, kde do sebe narazily motorový člun přepravující minimálně 30 cestujících a nákladní plavidlo převážející písek. "Zachránili jsme pět osob a vytáhli jsme z vody 25 mrtvých těl," sdělila AFP místní policie. Další lidé se podle ní pohřešují. Hasiči a místní obyvatelé zahájili záchrannou operaci.

Zdroj: ČTK
30. 4. 2021 7:45

Nahnutý sloup zastavil vlaky mezi Prahou a Dobřichovicemi

Kvůli nakloněnému sloupu trakčního vedení je přerušen provoz vlaků na frekventované trati mezi Prahou a středočeskými Dobřichovicemi. Správa železnic zjišťuje rozsah poškození, mezi Dobřichovicemi a pražským Smíchovem je zavedena náhradní autobusová doprava. Podle webu společnosti Ropid, která organizuje dopravu v Praze a středních Čechách, by se vlaky mohly znovu rozjet kolem 09:00.

Provoz na trati mezi hlavním městem a Berounem je přerušen zhruba od 06:50. "Nakloněný sloup trakčního vedení, zasahující do jízdního profilu traťové koleje," uvádí jako příčinu Ropid.

Společnost Správa železnic zjišťuje rozsah poškození, cestující vozí namísto vlaků náhradní autobusová doprava. Kvůli spadlým závorám se zpožďují také autobusové linky v okolí tratě, upozornil Ropid. Cestujícím z Černošic doporučuje využít linku 242 ze zastávky Dolnočernošická z druhého břehu řeky na Zbraslav a dále ostatní linky směr Smíchov.

České dráhy zatím musely zrušit dva rychlíky mezi Prahou a Berounem a jeden osobní vlak mezi hlavním městem a Řevnicemi. Dva expresy mezi Prahou a Plzní nabírají zpoždění v řádu desítek minut. 

Zdroj: ČTK
Aktualizováno 28. 4. 2021 11:33

Policie našla 14letého chlapce, hledaného kvůli vyšetřování násilného činu

Policie našla 14letého chlapce z Prahy, kterého od noci hledala v souvislosti s vyšetřováním násilného činu. Při vyhlášení pátrání uvedla, že chlapec může být zraněný a nevyloučila, že by mohl být ozbrojený. 

Policejní mluvčí Violeta Siřišťová ve středu ráno bez bližších informací řekla, že policie vyšetřuje závažný trestný čin, který se stal v Praze - Dolních Chabrech. "Od noci pracují krajští kriminalisté z 1. oddělení na objasnění násilného trestného činu, který se stal v Ploskovické ulici v Praze 8. V současné chvíli nebudeme k věci poskytovat další informace," uvedla.

Server Blesk.cz napsal, že podle prvotních informací tam 14letý chlapec pobodal kamaráda a jeho matku, poté utekl a pátrali po něm policisté. 

"Ošetřili jsme dvě osoby ve velmi vážném stavu," řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová a doplnila, že záchranáři byli na místě po půlnoci a zasahovali tam ve složení dvě záchranářské posádky, dva lékaři a jeden inspektor.

Zdroj: ČTK
Pokračovat