Na Uherskohradišťsku ve čtvrtek naměřili 33,5 stupně, padlo několik rekordů

ČTK ČTK
30. 8. 2019 8:15
Na šesti místech v Česku teplota ve čtvrtek překonala nebo vyrovnala dosavadní rekord. Nejtepleji bylo v Bojkovicích na Uherskohradišťsku, kde meteorologové naměřili 33,5 stupně Celsia. Přes 33 stupňů teplota vystoupala také v Doksanech, Strážnici a Rychnově nad Kněžnou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Rekordy naměřili meteorologové na šesti stanicích, které zaznamenávají teploty déle než 30 let. Podle pracovnice ČHMÚ šlo o Tuhaň ve Středočeském kraji, kde teplota vystoupala na 32,2 stupně Celsia, dále o Průhonice a Křešice v Děčíně s 31,7 stupně, Rožnov pod Radhoštěm s 31,6 stupně, Děčínský Sněžník s 30,2 stupně a Karlovu Studánku s 27,2 stupně Celsia.

V místech, kde se ve čtvrtek vyskytly bouřky, se podle ČHMÚ ochladilo až o deset stupňů. Nejvydatnější déšť zkropil Krušné hory, Českomoravskou vrchovinu a střední Moravu.

Podle předpovědi meteorologů prázdniny v Česku skončí tropickými teplotami. O víkendu budou teploty odpoledne atakovat i 33 stupňů Celsia. S přibližující se zvlněnou studenou frontou lze v neděli očekávat přeháňky.

Začátek školního roku Česko zchladí, teploty vystoupí v Čechách maximálně na 21 stupňů, na Moravě až na 27 stupňů. Školáky čeká první školní den také déšť.

 

Právě se děje

Další zprávy