Na Uherskohradišťsku ve čtvrtek naměřili 33,5 stupně, padlo několik rekordů

ČTK ČTK
30. 8. 2019 8:15
Na šesti místech v Česku teplota ve čtvrtek překonala nebo vyrovnala dosavadní rekord. Nejtepleji bylo v Bojkovicích na Uherskohradišťsku, kde meteorologové naměřili 33,5 stupně Celsia. Přes 33 stupňů teplota vystoupala také v Doksanech, Strážnici a Rychnově nad Kněžnou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Rekordy naměřili meteorologové na šesti stanicích, které zaznamenávají teploty déle než 30 let. Podle pracovnice ČHMÚ šlo o Tuhaň ve Středočeském kraji, kde teplota vystoupala na 32,2 stupně Celsia, dále o Průhonice a Křešice v Děčíně s 31,7 stupně, Rožnov pod Radhoštěm s 31,6 stupně, Děčínský Sněžník s 30,2 stupně a Karlovu Studánku s 27,2 stupně Celsia.

V místech, kde se ve čtvrtek vyskytly bouřky, se podle ČHMÚ ochladilo až o deset stupňů. Nejvydatnější déšť zkropil Krušné hory, Českomoravskou vrchovinu a střední Moravu.

Podle předpovědi meteorologů prázdniny v Česku skončí tropickými teplotami. O víkendu budou teploty odpoledne atakovat i 33 stupňů Celsia. S přibližující se zvlněnou studenou frontou lze v neděli očekávat přeháňky.

Začátek školního roku Česko zchladí, teploty vystoupí v Čechách maximálně na 21 stupňů, na Moravě až na 27 stupňů. Školáky čeká první školní den také déšť.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy