Na Uherskohradišťsku ve čtvrtek naměřili 33,5 stupně, padlo několik rekordů

ČTK ČTK
30. 8. 2019 8:15
Na šesti místech v Česku teplota ve čtvrtek překonala nebo vyrovnala dosavadní rekord. Nejtepleji bylo v Bojkovicích na Uherskohradišťsku, kde meteorologové naměřili 33,5 stupně Celsia. Přes 33 stupňů teplota vystoupala také v Doksanech, Strážnici a Rychnově nad Kněžnou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Rekordy naměřili meteorologové na šesti stanicích, které zaznamenávají teploty déle než 30 let. Podle pracovnice ČHMÚ šlo o Tuhaň ve Středočeském kraji, kde teplota vystoupala na 32,2 stupně Celsia, dále o Průhonice a Křešice v Děčíně s 31,7 stupně, Rožnov pod Radhoštěm s 31,6 stupně, Děčínský Sněžník s 30,2 stupně a Karlovu Studánku s 27,2 stupně Celsia.

V místech, kde se ve čtvrtek vyskytly bouřky, se podle ČHMÚ ochladilo až o deset stupňů. Nejvydatnější déšť zkropil Krušné hory, Českomoravskou vrchovinu a střední Moravu.

Podle předpovědi meteorologů prázdniny v Česku skončí tropickými teplotami. O víkendu budou teploty odpoledne atakovat i 33 stupňů Celsia. S přibližující se zvlněnou studenou frontou lze v neděli očekávat přeháňky.

Začátek školního roku Česko zchladí, teploty vystoupí v Čechách maximálně na 21 stupňů, na Moravě až na 27 stupňů. Školáky čeká první školní den také déšť.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kancléř Mynář se v Pekingu setkal s čínským vicepremiérem

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se ve čtvrtek v Pekingu setkal s jedním z čínských vicepremiérů Chu Čchun-chuem. Informovala o tom tisková agentura Nová Čína, podle které Chu Čchun-chu ocenil návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru jako důkaz "hlubokého přátelství české vlády a lidu".

Chu Čchun-chu je čínským vicepremiérem zodpovědným za zemědělství, vodohospodářství, obchod a cestovní ruch. Mynář podle agentury Nová Čína vyjádřil v zastoupení prezidenta Zemana solidaritu s Čínou a ocenil "silná opatření", která Peking přijal, aby zastavil epidemii nového typu koronaviru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy