Autobus na Kroměřížsku narazil do stromu. Devět lidí se zranilo, dva z nich vážně

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 6. 2019 18:12
Při nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku se ve čtvrtek zranilo devět lidí, všech osm dospělých cestujících i řidič. Dvě zranění jsou těžká, řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Dvacetiletou zraněnou ženu přepravil do zlínské nemocnice vrtulník. Nehoda se stala krátce po poledni. Silnice druhé třídy zůstává neprůjezdná, dopravu odklánějí policisté. Havarované vozidlo patří společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště.
Nehoda autobusu na Kroměřížsku
Nehoda autobusu na Kroměřížsku | Foto: KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE

"Osmadvacetiletý řidič linkového autobusu jel směrem od hlavního tahu I/50 na Střílky. Těsně před obcí najel na krajnici, ta se pod ním utrhla a vjel do příkopu, kde čelně narazil do stromu," řekla Kyšnerová. Sedm z devíti účastníků nehody podle ní utrpělo lehká zranění. O vyproštění lidí z autobusu se postarali hasiči, kteří je poté předali do péče záchranářů.

Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují. "U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol, byla negativní. Na autobuse vznikla předběžná škoda milion korun, na stromě pak 5000 korun," uvedla Kyšnerová.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan řekl, že kromě ženy transportované vrtulníkem převezli zdravotníci dva zraněné do nemocnice do Zlína, tři zraněné do Uherského Hradiště a tři do Kroměřížské nemocnice. Vrtulník vyslala Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, která na místo nehody poslala i pozemní posádku.

Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové bylo v nádrži autobusu v době nehody 250 litrů nafty, která z ní začala vytékat. "Hasiči uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Dále u vozidla provedli protipožární opatření," uvedla Javoříková. Po vyproštění autobusu jej odvezla odtahová služba. Policejní mluvčí Vladislav Malcharczik před 18:00 uvedl, že je silnice nadále uzavřena kvůli poškozenému stromu, do nějž vůz narazil. Podle Jednotného systému dopravních informací by omezení mohlo skončit až v pátek ráno.

Zástupce ředitele pro autobusovou dopravu ČSAD BUS Uherské Hradiště Ivan Kallus řekl, že autobus jel na pravidelné lince z Brna do Uherského Hradiště. Jednalo se podle něj o vůz značky MAN Lion´s Regio. "Autobus je šest roků starý, byl ve velmi dobrém stavu," uvedl Kallus. O příčinách nehody nechtěl spekulovat.

V uplynulých dnech došlo ve Zlínském kraji k nehodám dalších dvou autobusů. Ve středu 29. května se u Tlumačova srazil autobus městské hromadné dopravy s dodávkou, pět lidí utrpělo zranění. V úterý pak u Zlína shořel linkový autobus jedoucí na pravidelné lince do Luhačovic. Všech 15 cestujících i řidič z něj stihli včas vystoupit, nikomu se nic nestalo.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy