Autobus na Kroměřížsku narazil do stromu. Devět lidí se zranilo, dva z nich vážně

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 6. 2019 18:12
Při nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku se ve čtvrtek zranilo devět lidí, všech osm dospělých cestujících i řidič. Dvě zranění jsou těžká, řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Dvacetiletou zraněnou ženu přepravil do zlínské nemocnice vrtulník. Nehoda se stala krátce po poledni. Silnice druhé třídy zůstává neprůjezdná, dopravu odklánějí policisté. Havarované vozidlo patří společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště.
Nehoda autobusu na Kroměřížsku
Nehoda autobusu na Kroměřížsku | Foto: KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE

"Osmadvacetiletý řidič linkového autobusu jel směrem od hlavního tahu I/50 na Střílky. Těsně před obcí najel na krajnici, ta se pod ním utrhla a vjel do příkopu, kde čelně narazil do stromu," řekla Kyšnerová. Sedm z devíti účastníků nehody podle ní utrpělo lehká zranění. O vyproštění lidí z autobusu se postarali hasiči, kteří je poté předali do péče záchranářů.

Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují. "U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol, byla negativní. Na autobuse vznikla předběžná škoda milion korun, na stromě pak 5000 korun," uvedla Kyšnerová.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan řekl, že kromě ženy transportované vrtulníkem převezli zdravotníci dva zraněné do nemocnice do Zlína, tři zraněné do Uherského Hradiště a tři do Kroměřížské nemocnice. Vrtulník vyslala Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, která na místo nehody poslala i pozemní posádku.

Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové bylo v nádrži autobusu v době nehody 250 litrů nafty, která z ní začala vytékat. "Hasiči uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Dále u vozidla provedli protipožární opatření," uvedla Javoříková. Po vyproštění autobusu jej odvezla odtahová služba. Policejní mluvčí Vladislav Malcharczik před 18:00 uvedl, že je silnice nadále uzavřena kvůli poškozenému stromu, do nějž vůz narazil. Podle Jednotného systému dopravních informací by omezení mohlo skončit až v pátek ráno.

Zástupce ředitele pro autobusovou dopravu ČSAD BUS Uherské Hradiště Ivan Kallus řekl, že autobus jel na pravidelné lince z Brna do Uherského Hradiště. Jednalo se podle něj o vůz značky MAN Lion´s Regio. "Autobus je šest roků starý, byl ve velmi dobrém stavu," uvedl Kallus. O příčinách nehody nechtěl spekulovat.

V uplynulých dnech došlo ve Zlínském kraji k nehodám dalších dvou autobusů. Ve středu 29. května se u Tlumačova srazil autobus městské hromadné dopravy s dodávkou, pět lidí utrpělo zranění. V úterý pak u Zlína shořel linkový autobus jedoucí na pravidelné lince do Luhačovic. Všech 15 cestujících i řidič z něj stihli včas vystoupit, nikomu se nic nestalo.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy