Autobus na Kroměřížsku narazil do stromu. Devět lidí se zranilo, dva z nich vážně

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 6. 2019 18:12
Při nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku se ve čtvrtek zranilo devět lidí, všech osm dospělých cestujících i řidič. Dvě zranění jsou těžká, řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Dvacetiletou zraněnou ženu přepravil do zlínské nemocnice vrtulník. Nehoda se stala krátce po poledni. Silnice druhé třídy zůstává neprůjezdná, dopravu odklánějí policisté. Havarované vozidlo patří společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště.
Nehoda autobusu na Kroměřížsku
Nehoda autobusu na Kroměřížsku | Foto: KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE

"Osmadvacetiletý řidič linkového autobusu jel směrem od hlavního tahu I/50 na Střílky. Těsně před obcí najel na krajnici, ta se pod ním utrhla a vjel do příkopu, kde čelně narazil do stromu," řekla Kyšnerová. Sedm z devíti účastníků nehody podle ní utrpělo lehká zranění. O vyproštění lidí z autobusu se postarali hasiči, kteří je poté předali do péče záchranářů.

Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují. "U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol, byla negativní. Na autobuse vznikla předběžná škoda milion korun, na stromě pak 5000 korun," uvedla Kyšnerová.

Mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan řekl, že kromě ženy transportované vrtulníkem převezli zdravotníci dva zraněné do nemocnice do Zlína, tři zraněné do Uherského Hradiště a tři do Kroměřížské nemocnice. Vrtulník vyslala Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, která na místo nehody poslala i pozemní posádku.

Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové bylo v nádrži autobusu v době nehody 250 litrů nafty, která z ní začala vytékat. "Hasiči uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Dále u vozidla provedli protipožární opatření," uvedla Javoříková. Po vyproštění autobusu jej odvezla odtahová služba. Policejní mluvčí Vladislav Malcharczik před 18:00 uvedl, že je silnice nadále uzavřena kvůli poškozenému stromu, do nějž vůz narazil. Podle Jednotného systému dopravních informací by omezení mohlo skončit až v pátek ráno.

Zástupce ředitele pro autobusovou dopravu ČSAD BUS Uherské Hradiště Ivan Kallus řekl, že autobus jel na pravidelné lince z Brna do Uherského Hradiště. Jednalo se podle něj o vůz značky MAN Lion´s Regio. "Autobus je šest roků starý, byl ve velmi dobrém stavu," uvedl Kallus. O příčinách nehody nechtěl spekulovat.

V uplynulých dnech došlo ve Zlínském kraji k nehodám dalších dvou autobusů. Ve středu 29. května se u Tlumačova srazil autobus městské hromadné dopravy s dodávkou, pět lidí utrpělo zranění. V úterý pak u Zlína shořel linkový autobus jedoucí na pravidelné lince do Luhačovic. Všech 15 cestujících i řidič z něj stihli včas vystoupit, nikomu se nic nestalo.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Muž vyhrožoval útokem na nemocnici v Uherském Hradišti, policisté ho zadrželi

Osmapadesátiletý muž ve čtvrtek odpoledne telefonicky vyhrožoval, že by se v nemocnici v Uherském Hradišti mohlo stát to, co v úterý ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Policie ho zadržela a chce ho obvinit z šíření poplašné zprávy, navrhne také jeho vzetí do vazby. V případě odsouzení hrozí muži jeden rok až pět let vězení, řekl náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Bohdan Varyš.

V nemocnici v Ostravě v úterý dvaačtyřicetiletý muž zastřelil šest lidí, další člověk podlehl zranění později. Vrah asi tři hodiny po útoku v Děhylově na Opavsku spáchal sebevraždu.

Muž, který ve čtvrtek telefonicky vyhrožoval uherskohradišťské nemocnici, má podle policie devět záznamů v rejstříku trestů, a to násilného i majetkového charakteru. Na lince 158 krátce po 15:00 anonymně uvedl, že má zdravotní potíže a nikdo ho nechce vyslyšet. Do nemocnice vzápětí po telefonátu vyjelo několik policejních hlídek, některé vstupy do areálu byly uzamčeny. Policie muže z Uherskohradišťska dopadla zhruba dvě hodiny po telefonátu v bytě ve Zlíně, v dechu měl 1,96 promile alkoholu. Policisté zjistili, že muž nevlastní žádnou legálně žádnou zbraň.

Další zprávy