Vlak Leo Expressu narazil u Přerova do návěstidla. Hasiči evakuovali 150 cestujících

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 7. 2020 19:51
Vlak společnosti Leo Express v sobotu narazil v Prosenicích na Přerovsku zřejmě do železničního návěstidla. Cestovalo v něm kolem 150 lidí, nikdo nebyl zraněn, uvedli olomoučtí hasiči na svém Twitteru.
Evakuace cestujících ze soupravy Leo Expressu.
Evakuace cestujících ze soupravy Leo Expressu. | Foto: HZS Olomouckého kraje

Informaci potvrdil mluvčí společnosti Leo Express Emil Sedlařík, podle kterého nebyl zraněn ani strojvedoucí. Doprava na hlavní trati mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála zhruba od 11:00, provoz byl plně obnoven před 19:00, sdělila mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Vlak podle Sedlaříka stál kvůli avizované poruše na trakčním vedení, poté dostal informaci, že se může rozjet, rozjel se a spadlo na něj v nízké rychlosti trakční vedení. Na vlaku bylo poškozeno sklo a sběrač, proto nemohl pokračovat. "Nešlo o chybu dopravce," uvedl Sedlařík. Cestující podle něj přepravily náhradní autobusy.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že nehoda se stala kolem poledne. Škoda je podle něj předběžně určena na milion korun.

Podle webu ČD byla v místě v omezeném počtu zavedena náhradní autobusová doprava, řada spojů byla zrušena.

Lehce poškozená souprava Leo Expressu.
Lehce poškozená souprava Leo Expressu. | Foto: HZS Olomouckého kraje
 

Právě se děje

před 58 minutami

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy