Šel s poníkem na procházku, vyměnil ho za slivovici. Policisté muže našli v příkopu

ČTK ČTK
2. 12. 2020 15:25
Netradiční výměnný obchod mohl zřejmě za nasazení několika desítek policistů pátrajících po pohřešovaném čtyřiasedmdesátiletém seniorovi z Dřevnovic na Prostějovsku. Důchodce se ztratil poté, co si vyšel na procházku s poníkem, ani po pěti hodinách se však nevrátil domů. Pátrat po něm začali i policisté ze sousedního Jihomoravského kraje, seniora nakonec našli ležet opilého v příkopu u silnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Muž podle policie odešel z domu na procházku s poníkem odpoledne v sobotu 21. listopadu, jeho žena se na policii obrátila ve večerních hodinách s tím, že se vždy pohyboval v okolí bydliště. "Vzhledem k věku pohřešovaného, s ním souvisejícím zdravotním stavem a povětrnostním podmínkám policisté místně příslušného obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou okamžitě zorganizovali pátrací akci," uvedl mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Zapojeni byli i psovodi a policisté z Jihomoravského kraje.

O hodinu později muže našli v příkopu u Chvalkovic na Hané na Vyškovsku, jen pár kilometrů od jeho bydliště. "Prvotní podezření, že se stal obětí dopravní nehody, se vyloučilo. Policistům sám sdělil, že do příkopu spadl poté, co byl oslněn protijedoucím vozidlem. Když se prokázalo, že se jedná o pohřešovaného muže, bylo pátrání odvoláno," doplnil policejní mluvčí.

Dalším šetřením policisté zjistili, že vliv na pád muže do příkopu měl zřejmě také požitý alkohol. Provedenou dechovou zkouškou u zjevně opilého muže změřili hodnotu 1,8 promile alkoholu. Otázka absence poníka se přitom vyřešila vzápětí. Muž policistům přiznal, že koně vyměnil za láhev slivovice a tu potom vypil.

 

Právě se děje

před 15 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy