Řidička u Olomouce vjela do protisměru, po čelní srážce je 1 těžce zraněný, 6 lehce

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 9. 2020 19:59
Na silnici druhé třídy u Štěpánova u Olomouce se v pondělí odpoledne srazily dva osobní automobily. Na místě zasahovala i letecká záchranná služba.
Zásah záchranářů u nehody u Štěpánova.
Zásah záchranářů u nehody u Štěpánova. | Foto: Twitter/Hasiči Olomouc

Podle prvotních informací jeden člověk utrpěl těžké zranění a šest účastníků nehody přepravila zdravotnická záchranná služba k ošetření s podezřením na lehké zranění, sdělila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Silnice mezi Chomoutovem a Pňovicemi byla uzavřena, nehoda se stala před 16:00, kolem 18:00 byla silnice opět průjezdná.

"Podle prvotních informací přejela řidička fordu jedoucí ve směru od Chomoutova z prozatím přesně nezjištěných příčin v mírné pravotočivé zatáčce do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozem značky Hyundai, jehož řidič zůstal po nárazu ve vozidle zaklíněn a po svém vyproštění byl s podezřením na vážné poranění letecky transportován k ošetření do nemocnice," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 52 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad. Ten už ministerstvo připravuje, svůj postup při zakázce považuje resort nadále za správný.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Ministerstvo dopravy s rozhodnutí nesouhlasí a připravuje proti němu rozklad. "Svůj postup, včetně rozhodování o vylučování účastníků zadávacího řízení, jsme porovnávali s judikaturou předsedy ÚOHS, přičemž máme i nadále za to, že jsme postupovali správně," sdělilo ministerstvo ČTK.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy