Policisté na Šumpersku prověřovali vloupání, uvnitř domu našli pěstírnu konopí

ČTK ČTK
16. 6. 2021 10:12
Takzvanou indoor pěstírnu konopí objevili v těchto dnech policisté v neobydleném rodinném domě v jedné z obcí na Šumpersku. Hlídka na pěstírnu narazila náhodou, když prověřovala možné vloupání. Z obavy o zdraví nájemníka domu vstoupili policisté do domu a podle zápachu našli pěstírnu se 144 rostlinami a sušenou hmotou. Osmatřicetiletému pěstiteli nyní hrozí až pětiletý trest vězení.

Hlídka prověřovala možné vloupání do domu na základě oznámení. "Policisté na místě zjistili, že je objekt skutečně otevřený a s největší pravděpodobností se v něm nachází osoba, která má dům v pronájmu. Na volání hlídky se však nikdo neozýval, a tak policisté z obavy, zda se dotyčnému něco nestalo, vstoupili dovnitř. To už ale ucítili jim dobře známý zápach konopí," popsala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Policisté vzápětí narazili na překvapeného muže, který se je podle policejní mluvčí snažil co nejrychleji vyprovodit před dům. "Osmatřicetiletého pěstitele jsme zadrželi a při následné domovní prohlídce zajistili kompletní zařízení určené k pěstební činnosti uvnitř objektu, a to společně se 144 kusy rostlin konopí setého v různých fázích růstu, ale také již zpracované rostliny konopí v podobě sušené rostlinné hmoty," dodala policejní mluvčí.

Veškerými okolnostmi tohoto případu se nadále zabývají kriminalisté. Muž byl již obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, stíhán je na svobodě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy