Vedení ČSSD odmítlo kandidátku do voleb v Ústeckém kraji. Důvody nevíme, říká šéf

ČTK ČTK
4. 7. 2020 15:14
Předsednictvo ČSSD odmítlo koaliční kandidátku s hnutími Ústecké fórum občanů (UFO), ProMOST a nezávislými do podzimních voleb v Ústeckém kraji. Bez ohledu na to projekt nazvaný Lepší Sever pokračuje, sdělil Miroslav Andrt, předseda Krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji.
Lídrem kandidátky je náměstek ústeckého hejtmana Martin Klika (ČSSD).
Lídrem kandidátky je náměstek ústeckého hejtmana Martin Klika (ČSSD). | Foto: ČTK

Lídrem zatím nepodpořené kandidátky je náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD), druhé místo obsadila náměstkyně primátora Ústí nad Labem Věra Nechybová (UFO) a třetí primátor Mostu Jan Paparega (ProMOST). Vyjádření předsedy ČSSD Jana Hamáčka ČTK shání. Krajské volby se uskuteční 2. a 3. října.

"Zvláštní je, že ani neznáme důvody, které k tomuto rozhodnutí vedly. Výsledek hlasování respektujeme, ale budeme chtít od našich vrcholových představitelů a členů předsednictva, kteří návrh našeho kraje odmítli, aby nám toto své nestandardní rozhodnutí a zásah do autonomie kraje vysvětlili," uvedl Andrt.

Spekuluje se, že grémium kandidátku nepodpořilo i proto, že na ní jsou lidé spojeni s dříve pravicovými stranami jako bývalý děčínský primátor Vladimír Raška, který v roce 2016 opustil ODS. "Chtěli jsme kandidátku takovou, aby byla silná, abychom na ní měli osobnosti, lidi, kteří mají zkušenosti, z tohoto důvodu jsme do koaličního projektu šli," řekl ČTK na začátku tohoto týdne Klika. Cílem je podle něj vyhrát volby.

Nepodaří-li se schválit podobu kandidátky, kterou navrhl kraj, mohlo by ji sestavit grémium strany. Tvoří jej předseda a místopředsedové, šéfové poslaneckého a senátorského klubu, místopředseda Senátu Milan Štěch a šéf Ústřední kontrolní komise Roman Váňa. "V nejbližší možné době svoláme krajské předsednictvo ČSSD, kam pozveme i členy nejužšího vedení ČSSD," uvedl Andrt.

V Ústeckém kraji tvoří vládnoucí koalici KSČM s ČSSD a SPD-SPO. V opozici jsou ANO a ODS.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Senát USA schválil zákaz aplikace TikTok na vládních zařízeních

Americký Senát dnes schválil návrh zákona, který federálním zaměstnancům zakazuje používat čínskou aplikaci pro sdílení krátkých videí TikTok na vládních zařízeních. Informovala o tom agentura Reuters. Bílý dům v poslední době hrozí, že aplikaci ve Spojených státech zakáže úplně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ozbrojenec drží tři rukojmí v bance v Le Havru, další tři propustil

Ozbrojený muž dnes zajal šestici rukojmích v jedné z bank v severofrancouzském městě Le Havre. Během vyjednávání s policií tři rukojmí propustil, informovala francouzská média. Podle zdrojů televizní stanice RTL se domáhá osvobození Palestinců vězněných Izraelem.

Na místě zasahuje zvláštní policejní jednotka, která uzavřela okruh 500 metrů kolem banky v přístavním městě. Podle zdrojů RTL je 34letý muž policii znám v souvislosti se svým radikálním smýšlením.

Policii se propuštění tří rukojmích podařilo dosáhnout po několika hodinách vyjednávání, přičemž nikdo nebyl zraněn.

Zdroj: ČTK
Další zprávy