Ústí došla trpělivost s černou skládkou, tak nastražilo fotopast. Viníky zveřejnilo

Domácí Domácí
8. 5. 2021 15:57
Ačkoli mají lidé v Česku možnost zbavit se přebytečného harampádí ve sběrných dvorech, stále se najde spousta takových, kteří odpad, starý nábytek nebo pneumatiky raději pohodí vedle silnice. Právě na tyto lidi se rozhodl v rámci akce Čisté město zaměřit magistrát Ústí nad Labem. Hříšníky, kteří u silnice zakládali černou skládku, zachytila fotopast.

Ústečtí strážníci fotopast umístili koncem dubna na vytipované místo v obvodě Střekov, kde si poslední dobou občané stěžovali na vznik několika černých skládek.

"Během čtrnácti dnů, kdy zde byla fotopast nainstalována, bylo zjištěno čtrnáct osob, které zde svůj nepotřebný materiál složily," napsala ústecká městská policie na své webové stránky.

Na snímcích z nastražené fotopasti lze sledovat, jak se s návštěvou každého provinilce černá skládka zvětšovala. Lidé na místě zanechali vesměs komunální odpad, ale neváhali na trávu u cesty vyhodit staré pneumatiky, stoly, židle, sporák i ledničku.

"Všechny případy byly předány k dořešení příslušnému správnímu orgánu," napsali ústečtí policisté s tím, že další podobné akce budou pokračovat. 

Video: Popelář vysypal odpadky mezi mrtvá těla prasat (17. 1. 2020)

Popelář vysypal odpadky mezi mrtvá těla prasat | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy