Ústí došla trpělivost s černou skládkou, tak nastražilo fotopast. Viníky zveřejnilo

Domácí Domácí
8. 5. 2021 15:57
Ačkoli mají lidé v Česku možnost zbavit se přebytečného harampádí ve sběrných dvorech, stále se najde spousta takových, kteří odpad, starý nábytek nebo pneumatiky raději pohodí vedle silnice. Právě na tyto lidi se rozhodl v rámci akce Čisté město zaměřit magistrát Ústí nad Labem. Hříšníky, kteří u silnice zakládali černou skládku, zachytila fotopast.

Ústečtí strážníci fotopast umístili koncem dubna na vytipované místo v obvodě Střekov, kde si poslední dobou občané stěžovali na vznik několika černých skládek.

"Během čtrnácti dnů, kdy zde byla fotopast nainstalována, bylo zjištěno čtrnáct osob, které zde svůj nepotřebný materiál složily," napsala ústecká městská policie na své webové stránky.

Na snímcích z nastražené fotopasti lze sledovat, jak se s návštěvou každého provinilce černá skládka zvětšovala. Lidé na místě zanechali vesměs komunální odpad, ale neváhali na trávu u cesty vyhodit staré pneumatiky, stoly, židle, sporák i ledničku.

"Všechny případy byly předány k dořešení příslušnému správnímu orgánu," napsali ústečtí policisté s tím, že další podobné akce budou pokračovat. 

Video: Popelář vysypal odpadky mezi mrtvá těla prasat (17. 1. 2020)

Popelář vysypal odpadky mezi mrtvá těla prasat | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 3 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy