reklama
 
 

Další selhání na kolejích. Rychlík u Tábora projel návěst stůj, nikomu se nic nestalo

7. 3. 2019 18:54
Rychlík z Českých Budějovic projel ve čtvrtek odpoledne návěst u obce Chotoviny. "Pozdě odpoledne projel jeden z rychlíků návěst stůj," řekl webu iRozhlas.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati z Prahy na České Budějovice je u Tábora přerušený, cestující převážejí autobusy. Podle webu Českých drah by měl být provoz obnoven kolem 18:30. Nehoda se vyšetřuje.

Mluvčí drah řekl webu iRozhlas.cz, že rychlík dobržďoval, ale před návěstí nestačil zastavit. "Návěst minul asi o 50, možná 70 metrů, na kterých už zastavoval, ale nestihl dobrzdit před návěstidlem," uvedl Šťáhlavský.

Počet mimořádných událostí na železnici letos prudce vzrostl, za první dva měsíce jich inspektoři museli řešit už 220, meziročně o čtvrtinu více. Poslední případ se stal v úterý v Brně na hlavním nádraží, kde se srazily dva vlaky. Podle Drážní inspekce bylo 22 cestujících zraněno. Záchranné složky evakuovaly z vlaků 250 lidí.

Drážní inspektor: Strojvedoucí si někdy hrají s mobily, za nehody může lidský faktor

Vlaků není třeba se bát, za většinu nehod může selhání konkrétního člověka, strojvedoucí si hrají s mobilními telefony, ale nikdo nám to nepřizná | Video: Daniela Drtinová |  17:34

autor: ČTK | 7. 3. 2019 18:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama