reklama
 
 

Na Českokrumlovsku hořela pila, škoda je několik desítek milionů

26. 4. 2019 8:25
V Mirkovicích na Českokrumlovsku hořela v noci na dnešek pila. Oheň zasáhl objekt, stroje i uskladněný materiál. Škoda činí podle odhadů desítky milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči na místě likvidovali oheň od půlnoci přibližně do 6:00 a nyní požár dohašují.

"Rozvoj požáru byl natolik rychlý a intenzivní, že v zasaženém objektu hořelo prakticky všechno, od budovy jako takové až po stroje, zařízení a vnitřní vybavení. V hořícím objektu nikdo nebyl, nepotvrdila se ani přítomnost tlakových láhví," uvedla mluvčí Vendula Matějů.

Hasiči kvůli rozsahu ohně vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu, který přísluší jen velkým případům. Na místě zasahovalo devět jednotek hasičů a použili více než 300 tisíc litrů vody.

Oheň zasáhl část výroby, administrativní budovu, uskladněnou štěpku, piliny a desky. Hasiči zásahem zabránili tomu, aby se plameny rozšířily na další budovy a materiál.

S ohledem na způsobenou škodu jde o největší požár v letošním roce v Jihočeském kraji. Příčiny jeho vzniku hasiči zjišťují.

autor: ČTK | 26. 4. 2019 8:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama