Muže, jehož tělo našli lidé na Českokrumlovsku, někdo zavraždil. Policie hledá svědky

ČTK ČTK
27. 11. 2018 15:41
Muže, jehož tělo nalezli lidé v neděli u Nové Pece na Českokrumlovsku, někdo zavraždil. Potvrdila to soudní pitva. Policie zatím nezná totožnost mrtvého, nevylučuje, že se může jednat o cizince. Lidé tělo našli na naučné stezce Schwarzenberský plavební kanál mezi rozcestím Raškov a Klápa. Policisté o tom informovali na svém webu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Pitva určila, že se jedná o staršího muže ve věku 65 až 75 let. Měřil 171 centimetrů a vážil 90 kilogramů. Měl světle modré oči a neměl vlastní zuby. "Muž prodělal operaci pravé kyčle, měl endoprotézu. U srdce měl muž trubičky pro rozšíření tepen. Pravděpodobně tedy prodělal infarkt," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kriminalisté pátrají po totožnosti a průběhu tragické události. Žádají svědky, kteří se o víkendu pohybovali v blízkosti místa nálezu, aby se jim ozvali. "Někdo muže postrádá nebo hledá.

Majitelé penzionů a hotelů v okolí v zavražděném mohou poznat svého hosta. Kdokoliv, kdo pohřešuje po víkendovém výletu staršího muže, ať také kontaktuje policisty. Někdo mohl zavražděného potkat, každá maličkost je důležitá. Někdo může v zavražděném poznat souseda, kterého již několik dní neviděl. Také tuto informaci policisté prověří," uvedl Matzner.

Kriminalisté přivítají i záběry z autokamer od řidičů, kteří v o víkendu projížděli kolem Nové Pece, Želnavy nebo Horní Plané.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy