V Českých Budějovicích řádil divočák. Zranil ženu, zahnali ho až strážníci

Domácí Domácí
26. 11. 2018 12:15
V sobotu dopoledne pobíhal v centru Českých Budějovic divočák. Při svém řádění poškodil interiér jedné z prodejen a srazil ženu, která musela být převezena do nemocnice. Strážníkům se zjevně dezorientované divoké prase nepodařilo odchytit, tak se ho snažili aspoň zahnat za hranice města. "Když se prase dostalo k řece v blízkosti pivovaru na Lidické třídě, skočilo do vody a přeplavalo. Strážníkům se ho poté podařilo zahnat až do volné přírody v Roudném," doplnila mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková s tím, že dalším šetřením případu se bude zabývat policie.
Divočák řádil v Českých Budějovicích | Video: Městská policie České Budějovice
 

Právě se děje

před 44 minutami

Pražské letiště loni odbavilo 3,66 miliony pasažérů, o 79 procent méně

Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79 procent. Zároveň je to nejnižší počet cestujících za posledních 25 let. Loňský rok bezprecedentně narušila koronavirová krize, před ní provoz rostl. Letiště, které kvůli ztrátám muselo i propouštět, v letošním roce očekává postupně obnovování dopravy.

Vloni se tak přerušila série od roku 2013, kdy na letišti provoz nepřetržitě rostl až k rekordním 17,8 milionu cestujících v roce 2019.

Před krizí přitom letiště očekávalo pro rok 2020 další růst, ten se však zastavil na jaře po vypuknutí pandemie koronaviru. Ta během jarních měsíců snížila počet cestujících o více než 99 procent. V létě sice provoz postupně rostl ke zhruba 600.000 cestujících za červenec a srpen, stále však byl hluboko pod normálem. Krize navíc na podzim znovu zesílila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy