V Českých Budějovicích řádil divočák. Zranil ženu, zahnali ho až strážníci

Domácí Domácí
26. 11. 2018 12:15
V sobotu dopoledne pobíhal v centru Českých Budějovic divočák. Při svém řádění poškodil interiér jedné z prodejen a srazil ženu, která musela být převezena do nemocnice. Strážníkům se zjevně dezorientované divoké prase nepodařilo odchytit, tak se ho snažili aspoň zahnat za hranice města. "Když se prase dostalo k řece v blízkosti pivovaru na Lidické třídě, skočilo do vody a přeplavalo. Strážníkům se ho poté podařilo zahnat až do volné přírody v Roudném," doplnila mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková s tím, že dalším šetřením případu se bude zabývat policie.
Divočák řádil v Českých Budějovicích | Video: Městská policie České Budějovice
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy