Spadlý strom zastavil v neděli vlaky u Chotýčan, cestující museli pokračovat autobusy

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 7. 2020 18:07
U jihočeských Chotýčan spadl v neděli dopoledne strom do trakčního vedení a provoz na železniční trati spojující Prahu s Českými Budějovicemi byl několik hodin přerušen. České dráhy (ČD) zajistily náhradní autobusovou dopravu. Omezení dopadlo asi až na 400 cestujících. Oprava trvala zhruba tři hodiny, od 12:50 byla trať opět průjezdná.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Strom do trakčního vedení spadl podle Illiaše kolem 9:45. Dotklo se to asi 300 až 400 cestujících v obou směrech. Byla zavedená náhradní autobusová doprava, v úseku Chotýčany-Budějovice, řekla Novotná.

Náhradní autobusová doprava fungovala i pro cestující z dalších rychlíků a expresu včetně spojů Plzeň-Brno.

 

Právě se děje

před 44 minutami

ČEZ dostal od úřadu pro jadernou bezpečnost povolení pro nový zdroj v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ toto pondělí získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) povolení k umístění nového jaderného zdroje v Dukovanech. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle firmy jde o jeden z nejvýznamnějších přípravných kroků před zahájením stavby a výběrem dodavatele. Příprava a zpracování dokumentace pro licenční řízení trvala pět let a její součástí bylo přes 200 odborných studií, analýz a rozborů, uvedl ČEZ.

SÚJB dnes na svém webu uvedl, že na posouzení žádosti spolupracoval tým inspektorů úřadu, specialistů Státního ústavu radiační ochrany a dalších expertů. Správní řízení trvalo téměř 12 měsíců. Byla při něm hodnocena zadávací bezpečnostní zpráva a další dokumenty, které se podle atomového zákona k žádosti přikládají. "Z hodnocení nevyplynuly žádné skutečnosti, které by vydání povolení bránily," řekla předsedkyně SÚJB Dana Drábová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy