Smrt mladíka, kterého zavalila zeď, policie vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti

ČTK ČTK
7. 8. 2019 11:36
Hradečtí kriminalisté vyšetřují případ pádu cihlové zdi na mladíka ve sklepě domu v Třebechovicích pod Orebem pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Trestní řízení vedou proti neznámému pachateli. Mladý muž narozený v roce 2001 pod sutinami zemřel.
Hasiči tělo zavaleného mladíka vyprošťovali za pomoci těžké techniky.
Hasiči tělo zavaleného mladíka vyprošťovali za pomoci těžké techniky. | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Neštěstí se stalo v úterý dopoledne ve sklepě mimo půdorys domu v Hradecké ulici. Dům patří městu. Statika obytného domu narušena nebyla. Tělo vyprostili hasiči za pomoci těžké techniky po více než 12 hodinách v úterý okolo 22:00.

"V nejbližší době zadáme vypracování znaleckých posudků, zjištěné informace by měly vyšetřovatelům pomoci v objasnění příčiny tragické události a ozřejmit i mechanismus úmrtí muže. Policie také spolupracuje s dalšími subjekty veřejné správy," uvedla mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

Policie místo na rohu ulic Hradecká a Družstevní práce stále střeží a je zabezpečené. Zásah hasičů byl velmi komplikovaný a v okolí byla omezena doprava. "Byly rozebrány a odstraněny stropy části sklepního prostoru, a hasiči se tak dostali přímo k místu závalu. Při odstraňování stropů musel být narušen povrch v místě, kudy procházel chodník," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Pomocí sacího bagru ve spolupráci s hasiči odsáli asi čtyři krychlové metry suti a zeminy. "Hasiči poté zabezpečili místo zásahu a předali jej starostovi města. Provizorní výztuhy, kterými hasiči sklep stabilizovali, zůstanou na místě do doby, než se o zabezpečení prostor postará odborná firma," uvedla v noci na středu Götzová.

 

Právě se děje

Další zprávy