Muž okradl zdravotní sestry z covidového oddělení v Náchodě. Policie žádá o pomoc

ČTK ČTK
1. 4. 2021 14:49
Policie pátrá po muži podezřelém z okradení zdravotních sester covidového oddělení jednotky intenzivní péče v nemocnici Náchod. Osm sester přišlo o peněženky s penězi, platebními kartami a osobními doklady. Škoda činí přes 10 tisíc korun.
Pátráme po muži, který úřadoval na Covid oddělení. Osm sester přišlo o peněženky s hotovostí, osobními doklady a platebními kartami. | Video: Policie ČR

Muž podle kamerových záznamů na oddělení postupně zkoušel kliky místností, až narazil na sesternu. V ní chvíli pobyl a pak spěšně z oddělení odešel. Na chodbě byl nalezen batoh, který by měl patřit neznámému muži. Později ho podle policie zaznamenaly kamery na nádraží, kde před 19:30 nastoupil do vlaku jedoucího směrem na Choceň.

Muž podezřelý z okradení zdravotních sester v nemocnici v Náchodě.
Muž podezřelý z okradení zdravotních sester v nemocnici v Náchodě. | Foto: Policie ČR

Policisté případ kvalifikovali jako zločin krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může být pachatel potrestán vězením až na osm let.

Policie při pátrání po neznámém muži žádá veřejnost o pomoc. Své poznatky mohou lidé volat na linku 158.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy