dron

Izraelská armáda dnes sestřelila dron libanonské protiizraelské organizace Hizballáh, který z Libanonu přelétl nad severní Izrael

Dříve dnes izraelští vojáci podle armády lokalizovali další dron Hizballáhu, který byl sestřelen u hranice s Libanonem před několika týdny.

"Budeme nadále jednat tak, abychom zabránili jakýmkoli snahám narušit izraelskou svrchovanost," stojí v prohlášení armády.

Izrael v uplynulých letech přiznal několik incidentů, při nichž při misích u libanonské hranice přišel o drony. K jejich sestřelení se přihlásil Íránem podporovaný Hizballáh. Ten s Izraelem bojoval naposledy v roce 2006 a je dominantní silou na jihu Libanonu u hranice s Izraelem. Militantní skupina prohlásila, že bude sestřelovat izraelské drony, které naruší libanonský vzdušný prostor.

Zdroj: ČTK

Rijád oznámil, že zničil čtyři drony vyslané jemenskými povstalci

Vojenská koalice pod velením Rijádu v pátek oznámila, že zlikvidovala čtyři drony naložené výbušninami, které vyslali na Saúdskou Arábii z Jemenu šíitští povstalci Húsíové. Povstalci naopak tvrdí, že cíle v Saúdské Arábii zasáhli. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle sdělení Rijádu byly bezpilotní letouny zneškodněny nad povstalci kontrolovanou částí Jemenu. Mluvčí Húsíů ale na Twitteru uvedl, že povstalci cíle v Saúdské Arábii zasáhli "s vysokou přesností". Konkrétně mělo jít o řídící věž letiště v Nadžránu, sklad zbraní na základně krále Chálida a další vojenské cíle.

Koalice ve středu oznámila, že zahájila novou vojenskou operaci namířenou proti Húsíům poté, co znásobili své přeshraniční útoky na Saúdskou Arábii.

Zdroj: ČTK
Pokračovat