Auto v Plané na Tachovsku spadlo z mostu. Pro zraněné musel vrtulník

ČTK Domácí ČTK, Domácí
11. 8. 2019 11:41
V noci na neděli spadlo v Plané na Tachovsku auto z mostu. Nehoda si vyžádala tři zraněné, jeden z nich utrpěl zranění těžké. Na místě zasahovaly vrtulník a několik vozů záchranné služby. Zda v nehodě sehrál roli alkohol, zatím není jasné.
Auto se třemi muži skončilo na střeše pod mostem (ilustrační snímek).
Auto se třemi muži skončilo na střeše pod mostem (ilustrační snímek). | Foto: Shutterstock

"Pětatřicetiletého muže převezl vrtulník s těžkým zraněním, ale při vědomí, na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice. Další dva muži se středně těžkým zraněním byli převáženi pozemní cestou. Vzhledem k mechanismu úrazu také na pohotovost," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Vítězslav Sladký.

Muži jeli po silnici první třídy od Plané na Novou Hospodu, tedy po přivaděči na dálnici D5. Nehoda se stala u křižovatky se silnicí druhé třídy II/239, kde teče Plánský potok.

Škoda Octavia měla sjet těsně před velkým mostem mimo komunikaci pod přemostění, kde se převrátila na střechu.

"S ohledem na zdravotní stav mužů nebyly provedeny dechové zkoušky, ale u všech byl vyžádán odběr krve. Policisté dále zjišťují všechny okolnosti havárie," řekla policejní mluvčí Markéta Fialová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy