Žena vešla se svým nevidomým otcem pod kola kamionu, muž zemřel. Dostala podmínku

ČTK ČTK
26. 5. 2021 17:08
Podmíněný roční trest se zkušební lhůtou na jeden rok vyměřil Okresní soud Plzeň-město sedmatřicetileté ženě za usmrcení z nedbalosti. Žena loni v březnu doprovázela svého nevidomého otce po Plzni a na rušné Klatovské třídě s ním vstoupila mimo přechod přímo pod nákladní automobil. Nevidomý muž utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. Ženě hrozilo až šestileté vězení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: iStock

Žena se o šestapadesátiletého otce, který podle její výpovědi vůbec neviděl, už několik let starala sama. V osudný den ho doprovázela z úřadu práce. Přijeli tramvají a vystoupili na tramvajový ostrůvek, odkud chtěli přejít na chodník. Žena už dříve řekla, že se před přecházením rozhlédla na obě strany.

Nehodu zachytil i městský kamerový systém, podle něhož vstoupila s otcem do silnice na jedné z nejrušnějších plzeňských křižovatek U Práce v době, kdy už měla auta na semaforu zelenou. Přecházela asi osm metrů od přechodu pro chodce v době, kdy na semaforu pro chodce svítila červená.

Kamion, který chodce zachytil, byl až druhé vozidlo, které se od semaforu rozjelo. Po nárazu ženu odhodil stranou, muž skončil zaklíněný pod vozem. "Bylo evidentní, že řidič kamionu už nebyl schopen nehodě zabránit," konstatoval soudce. Žena podle soudu závažně porušila povinnost chodce.

Trestem pro ženu byl podle něj fakt, že přišla o otce. Soud jí mohl trest odpustit. Neudělal to ale kromě jiného proto, že si vinu vůbec nepřipouští, a řekla, že smrt jejího otce zavinil řidič kamionu. Po nehodě na něj podle jeho výpovědi na místě křičela, že je vrah.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy