Dívka vypadla z pátého patra, matka po chvíli skočila za ní. Obě jsou ve vážném stavu

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 19. 2. 2020 15:56
Matka s desetiletou dcerou ve středu ráno vypadly z pátého patra sedmipatrového panelového domu v Těšínské ulici v Plzni-Doubravce. Nejprve dopadla na travnatou plochu před domem dívka a deset minut po ní vyskočila matka. Dítě s těžkým zraněním bylo při vědomí, žena utrpěla velmi vážné poranění hlavy a je v kritickém stavu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

"Dítě spadlo z pátého až šestého patra. Předávali jsme ho s těžkými zraněními, ale při vědomí a v relativně uspokojivém stavu," řekla mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová. Dívka má vážně zraněné nohy a hlavu. 

Na místo vzápětí dorazili záchranáři. Jeden z nich se podle mluvčí snažil přes balkon s devětatřicetiletou ženou v okně, v němž stála, navázat kontakt. Žena na něj ale vůbec nereagovala a ani se na něj nepodívala, koukala jen před sebe. Zhruba po deseti minutách vyskočila z okna. "Skočila a padla na hlavu, její zranění jsou velmi vážná, až kritická," uvedla mluvčí. 

Podle informací ČTK dívka neskočila o své vůli a matka jí k tomu pomáhala. Také MF Dnes uvedla, že žena svou dceru z okna vyhodila. Kdyby se tato informace potvrdila, šlo by o trestný čin.

"Policisté prověřují veškeré okolnosti pádu z okna dvou osob, ročník 2009 a 1981, aby mohli s jistotou říct, zda se jedná o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Odpoledne dodala, že vzhledem k nezletilé osobě nebude teď policie s ohledem na rodinu poskytovat žádné bližší informace.

Podle informací ženy, která bydlí ve stejném vchodě, šlo o velmi slušnou a milou rodinu se dvěma dcerami. Manžel byl velmi aktivní a pomáhal jako důvěrník ostatním lidem z domu. Událost si nedokáže vysvětlit. V domě se ale podle sousedky říká, že poslední dobou byla těžce zraněná žena ve špatném psychickém stavu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy