Policie na Klatovsku našla havarované letadlo, dva lidé při pádu zemřeli

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 9. 2019 12:37
Policie našla v pátek kolem 9:00 v lesním porostu u obce Petrovice u Měčína na Klatovsku sportovní malé letadlo a dva mrtvé. Po pohřešovaném letadle, které vyslalo nouzový GPS signál ve čtvrtek kolem 20:30 v okolí Žinkov na jižním Plzeňsku, pátrala policie od noci. Do hledání se zapojily vrtulníky police a armády.
Záchranná akce na Plzeňsku
Záchranná akce na Plzeňsku | Foto: Policie ČR

Na palubě letadla byla osmatřicetiletá žena a třiašedesátiletý muž. "Příčinu nehody budeme zjišťovat ve spolupráci s odbornými znalci a pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod," dodala policejní mluvčí Martina Korandová.

Podle fotoreportéra přijeli odborníci z ústavu kolem poledne a začali s ohledáváním místa nehody. Havarované letadlo zůstalo částečně v polámaných větvích vzrostlých stromů, část trosek dopadla na zem.

Nehoda se stala na pomezí okresů Klatovy a Plzeň-jih. Petrovice jsou vzdušnou čarou asi šest kilometrů od místa, odkud se ve čtvrtek večer ozval nouzový signál. Klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová z místa nehody v pátek řekla, že malé sportovní letadlo žádalo ve čtvrtek večer o možnost přistání na letišti Chaloupky u Klatov. Tam ale už nedoletělo. Poslední signál GPS byl zaznamenán u Vojovic nedaleko Žinkov na Plzeňsku. Podle map je to od Vojovic do Chaloupek vzdušnou čarou asi 15 kilometrů.

Ještě večer začala pátrací akce. V noci se letadlo nepodařilo najít. Do pátrání se zapojili kromě vrtulníků také policisté z různých oddělení a policejní psovodi se psy. Vrak našli pátrači v pátek ráno z vrtulníku.

 

Právě se děje

Další zprávy