Policie odložila případ požáru haly na Klatovsku. Nemá důkazy, že byl založen úmyslně

ČTK ČTK
11. 10. 2020 15:41
Policie odložila případ vyhořelé haly plné sena a slámy v Plánici na Klatovsku. Velký požár se škodou přes čtyři miliony korun způsobil jedenáctiletý chlapec, který neuhasil nedopalek cigarety. Oheň, který zasáhl také osobní vůz, likvidovalo v polovině května jedenáct jednotek hasičů. Na místě rovněž zasahoval vrtulník.
V Lysé nad Labem na Nymbursku hořela výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí kovový nábytek.
V Lysé nad Labem na Nymbursku hořela výrobní hala společnosti Kovona, která vyrábí kovový nábytek. | Foto: ČTK

Policie to vyšetřovala jako přečin poškození cizí věci, řekla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. "Trestný čin, kterého se měl dopustit nezletilý, byl podle trestního řádu odložen, neboť nebylo prokázáno úmyslné zavinění," uvedla.

Objekt celý shořel, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu. Krmivo vyvezli a nechali dohořet na poli, na místě zasahovali až do druhého dne. "Vyšetřovatelé hasičů a policistů se psem na vyhledávání akcelerantů hoření zjistili, že v hale nezletilý nedostatečně uhasil nedopalek cigarety a došlo k jeho vznícení," uvedla Ladmanová. Původně byla škoda odhadnuta na více než osm milionů korun.

Místní dobrovolný hasič, který řídil cisternu, na cestě havaroval, když se střetl s osobním vozidlem. Jeho řidiče musela letecká záchranná služba převézt do Fakultní nemocnice v Plzni.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy