Policie obvinila matku dětí, které zemřely při požáru v Havířově

ČTK ČTK
17. 2. 2021 12:01
V souvislosti s loňským požárem bytu v Havířově na Karvinsku, při kterém zemřely dvě děti, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti jejich dvaačtyřicetiletou matku. V bytě nechala potomky samotné a byt při odchodu zamkla. V případě odsouzení může žena strávit ve vězení až deset let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Třípokojový byt začal hořet 18. května. Uvnitř nechala matka tři děti. "Musela si být vědoma, že nezletilé děti nemůže nechat bez dohledu. Obviněná také si měla být vědoma, že o dva dny dříve před tragickou událostí přeživší nezletilou přistihla v dětském pokoji při manipulaci se zapalovačem se snahou zapálit svíčku," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

Podle policie ale žena neprovedla žádná bezpečnostní opatření v domácnosti, aby dětem zabránila v přístupu k zapalovači. Při odchodu byt zamkla a klíče nechala zavěšené na klice na vnitřní straně vchodových dveří. Dětem tak ztížila rychlé opuštění bytu.

Podle výsledků vyšetřování příčinou požáru nebyla závada na elektroinstalaci či spotřebičích. "Podle expertiz se ohnisko požáru nacházelo v dětském pokoji. Závěry jednoznačně potvrdily, že příčinou vzniku požáru v bytě byla hra dětí s ohněm," doplnila. Při požáru zemřely dvě děti ve věku asi tři a pět let, třetí, zhruba devítileté dítě se podařilo zachránit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy