Vyhodím do vzduchu bytový dům, hrozil muž v Ostravě. Před policisty zapálil plyn

ČTK ČTK
15. 3. 2021 13:45
Šestatřicetiletý muž v Ostravě-Michálkovicích chtěl podle policie vyhodit do vzduchu bytový dům. Vyhrožoval zabitím sebe i dalších obyvatel. Přeřezal hadici přivádějící plyn ke sporáku, kterou pak zapálil. Policisté jej včas zadrželi, deset obyvatel domu evakuovali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Událost se stala minulý týden. Policisté na místo vyjeli k oznámenému útoku na ženu a její dceru. Na místě našli zraněnou osmatřicetiletou ženu a její osmnáctiletou dceru. "Ta policistům řekla, že je napadl přítel matky, který pak utekl do podkrovního bytu," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. Z okna pak i na policisty podle Michalíkové pokřikoval a tvrdil, že zabije sebe i ostatní.

Policisté při cestě k bytu už na schodišti cítili silný zápach plynu. Dveře bytu, kde muž byl, pak vyrazili s pomocí beranidla. "Při vstupu do bytu cítili ještě silnější zápach plynu. Na místě pak zadrželi muže, který přeřezal hadici přívodu plynu k plynovému sporáku. Tuto následně před policisty navíc zapálil, čímž mohlo dojít k výbuchu plynu," řekla mluvčí.

Policisté muže zadrželi, uzavřeli přívod plynu a z domu evakuovali deset lidí. Nikdo z nich neutrpěl žádné zranění. Při dechové zkoušce se ukázalo, že muž je opilý, přístroj naměřil dvě promile alkoholu. Kriminalisté muže, který je nyní ve vazbě, obvinili z obecného ohrožení. Ve vězení může strávit až osm let.

Zapálením unikajícího plynu vyvrcholily dlouhodobé sousedské spory v roce 2013 ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Problémový soused Antonín Blažek se tak podle policie tehdy mstil. Šest lidí zemřelo, 11 dalších bylo zraněno. Výbuch dům zcela zdemoloval, poškodil i další dva sousední vchody. Viník, který na dvou místech pustil a pak i zapálil plyn, na místě zemřel.

 

Právě se děje

Další zprávy