Vyhodím do vzduchu bytový dům, hrozil muž v Ostravě. Před policisty zapálil plyn

ČTK ČTK
15. 3. 2021 13:45
Šestatřicetiletý muž v Ostravě-Michálkovicích chtěl podle policie vyhodit do vzduchu bytový dům. Vyhrožoval zabitím sebe i dalších obyvatel. Přeřezal hadici přivádějící plyn ke sporáku, kterou pak zapálil. Policisté jej včas zadrželi, deset obyvatel domu evakuovali.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Událost se stala minulý týden. Policisté na místo vyjeli k oznámenému útoku na ženu a její dceru. Na místě našli zraněnou osmatřicetiletou ženu a její osmnáctiletou dceru. "Ta policistům řekla, že je napadl přítel matky, který pak utekl do podkrovního bytu," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. Z okna pak i na policisty podle Michalíkové pokřikoval a tvrdil, že zabije sebe i ostatní.

Policisté při cestě k bytu už na schodišti cítili silný zápach plynu. Dveře bytu, kde muž byl, pak vyrazili s pomocí beranidla. "Při vstupu do bytu cítili ještě silnější zápach plynu. Na místě pak zadrželi muže, který přeřezal hadici přívodu plynu k plynovému sporáku. Tuto následně před policisty navíc zapálil, čímž mohlo dojít k výbuchu plynu," řekla mluvčí.

Policisté muže zadrželi, uzavřeli přívod plynu a z domu evakuovali deset lidí. Nikdo z nich neutrpěl žádné zranění. Při dechové zkoušce se ukázalo, že muž je opilý, přístroj naměřil dvě promile alkoholu. Kriminalisté muže, který je nyní ve vazbě, obvinili z obecného ohrožení. Ve vězení může strávit až osm let.

Zapálením unikajícího plynu vyvrcholily dlouhodobé sousedské spory v roce 2013 ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Problémový soused Antonín Blažek se tak podle policie tehdy mstil. Šest lidí zemřelo, 11 dalších bylo zraněno. Výbuch dům zcela zdemoloval, poškodil i další dva sousední vchody. Viník, který na dvou místech pustil a pak i zapálil plyn, na místě zemřel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy