Muž v Brně napadl dvě strážnice, skončily v nemocnici. Hledá ho policie

ČTK ČTK
25. 5. 2021 15:53
Neznámý muž v centru Brna napadl dvě městské policistky, které se zraněními hlavy skončily v nemocnici. Je podezřelý z násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví, v případě odsouzení mu hrozí až čtyři roky vězení. Policie žádá o pomoc veřejnost.
Několik dnů hledají brněnští kriminalisté agresivního pachatele tvrdého útoku na dvě strážnice městské policie. | Video: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Muž na strážnice zaútočil v pátek 14. května nedaleko brněnského hlavního nádraží. Strážnice si ho podle policie všimly, když močil na veřejnosti, a na místě se pokusily přestupek vyřešit.

"Jenomže s tím se rozhodně hrubián nechtěl spokojit a zasahující ženy v uniformě počastoval nadávkami nejhrubšího zrna. Jakmile se odcházejícího výtržníka snažily zastavit, dostalo se jim nečekané odpovědi v podobě několika úderů pěstí do obličeje," uvedl mluvčí Petr Vala.

Doplnil, že po napadení musely obě zraněné ženy se zlomeninami vyhledat lékařské ošetření ve Vojenské nemocnici.

Foto: Policie ČR

Mluvčí strážníků Jakub Ghanem uvedl, že muž se snažil odejít a po výzvě k zastavení se náhle otočil a prudce s jednou ze strážnic mrštil o zeď. "Druhá strážnice hned přistoupila blíž, aby ho zastavila a pomohla své kolegyni, jenomže okamžitě dostala ránu pěstí do spánku. Po úderu upadla na zem a agresivní útočník ji chtěl ještě jednou uhodit, ale první napadená strážnice mu v tom navzdory svému otřesení zvládla zabránit," uvedl Ghanem s tím, že od agresora dostala další úder do tváře.

Muž pak utekl k hlavnímu nádraží. "Strážnice, kterou muž napadl dvakrát, má dvě zlomeniny v obličeji. Druhé kolegyni lékaři diagnostikovali zlomeninu prstu a otřes mozku," uvedl Ghanem.

Foto: Policie ČR

Na základě kamerových záznamů policisté hledají česky mluvícího muže ve věku kolem 35 let, vysokého asi 180 centimetrů. Měl světle hnědé vlnité vlasy po ramena a uprostřed pěšinku. Oblečený byl do modrošedé bundy pod pas, tmavých kalhot a pod bundou měl šedou mikinu s kapucí. Na nohou měl sportovní boty a v ruce batoh tmavé barvy. Informace o muži lze policii sdělit na tísňové lince 158.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Studená fronta přinesla do Česka intenzivní sněžení, objevily se i zimní bouřky

Českem přechází studená fronta, kterou dopoledne provázelo místy intenzivní sněžení a prudký vítr. Ojediněle se objevily i zimní bouřky, informovali dnes na facebooku pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu. Už dříve varovali, že sněžení v kombinaci se silným větrem může hlavně v místech nad 500 metrů nad mořem vytvářet nebezpečné sněhové jazyky, na horách závěje, a to až do pátečního večera.

"V souladu s předpovědí přechází naše území podružná studená fronta v podobě výrazného pásu intenzivního sněžení, kdy se na této linii ojediněle vyskytují zimní bouřky," uvedli meteorologové a přidali několik fotografií z webových kamer. Další snímky zachycující dopolední sněhovou vánici lidé sdíleli na sociálních sítích.

Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní, každou zimu jich bývá několik. "Nečekejte ale klasické letní blýskavice - zimní bouřky jsou o mnoho decentnější," upozornili meteorologové.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

V Česku ubylo lidí v příjmové chudobě, předloni jich bylo meziročně asi o 100 tisíc méně

Domácnosti si předloni v prvním roce epidemie příjmově polepšily, a to hlavně díky penězům od státu. V roce 2020 nejrychleji rostl příjem seniorům, zjistil Český statistický úřad (ČSÚ). Lidí v příjmové chudobě předloni ubylo. Bylo jich asi 900 tisíc, meziročně tedy o 100 tisíc méně. Míra příjmové chudoby klesla z 9,5 na 8,6 procenta, uvedl ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Z osobností světové politiky důvěřují Češi nejvíce slovenské prezidentce Čaputové, naopak nejvyšší nedůvěru má ruský prezident Putin, uvedl výzkum

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Česká filharmonie kvůli nakaženým hráčům ruší koncerty s Shekuem Kannehem-Masonem

Kvůli koronaviru ruší Česká filharmonie tři koncerty plánované na 20. až 22. ledna v pražském Rudolfinu. Britský violoncellista Sheku Kanneh-Mason měl pod taktovkou Jakuba Hrůši zahrát Koncert pro violoncello a orchestr e moll Edwarda Elgara. Peníze za vstupné orchestr vrátí v plné výši. "Držitelé vstupenek budou kontaktováni zákaznickým servisem, popřípadě se na něj mohou sami obrátit," říká mluvčí orchestru Luděk Březina.

Na začátku týdne se u filharmonika, který se připravoval na pondělní koncert Komorního orchestru České filharmonie, objevilo potvrzení nemoci covid-19. To si vynutilo změnu programu. Ve středu přibyl další případ a orchestr se z preventivních důvodů rozhodl vystoupení zrušit. Ve středu přibylo v Česku 25 989 nově potvrzených případů koronaviru, zhruba o 2500 méně než v úterý, kdy byl nárůst rekordní za celou dobu epidemie.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent

Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve čtvrtek to oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V Česku vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.

O rok dříve, tedy v prosinci 2020, byla eurozóna ještě v deflaci minus 0,3 procenta. Míra inflace v Evropské unii před rokem činila 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy