Policie ČR

Možná by vás to nenapadlo, ale Policie ČR je jedním z našich největších zaměstnavatelů a práce u ní není vůbec k zahození. Svým zaměstnancům totiž nabízí třeba kratší než standardní pracovní dobu a delší než standardní dobu dovolené. A k tomu ještě spoustu dalších výhod! Kromě toho od ledna chystají i zajímavé náborové příspěvky, takže jestli jste od malička snili o boji se zločinem, rok 2018 je tou nejlepší dobou se ke sboru přidat.

Pro víc informací mrkněte na:

--> policie.cz

Končící šéf liberecké policie Husák skončil několik dnů po oslavě v nemocnici

Končící liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák byl podle České televize náhle hospitalizován. ČT uvedla, že Husákovi se ráno udělalo zle na policejní stanici v Kořenově na Jablonecku, kolegové zavolali záchranáře. S podezřením na interní onemocnění ho do nemocnice přepravil vrtulník. Jeho stav je podle ČT vážný. "Podle informací, které mám k dispozici, je stav Vladislava Husáka stabilizovaný a věřím, že bude brzy v pořádku," reagoval policejní prezident Jan Švejdar.

Husák se minulý víkend zúčastnil oslavy v teplickém hotelu, Švejdar ho poté k 1. únoru odvolal. Husák požádal o dovolenou a poté měl působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Dál s ním pokračuje kázeňské řízení, které může vést až k propuštění ze služby či jinému, mírnějšímu trestu.

Sobotní oslava podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy v hotelu Prince de Ligne znamenala porušení několika vládních nařízení proti šíření koronaviru. Policejní prezident označil Husákovu účast na oslavě za neomluvitelnou. K vyvození osobní odpovědnosti Husáka vyzval kromě Švejdara také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Husák se hájil tím, že v hotelu měl domluvené setkání se šéfem Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a se současným místopředsedou Rady České televize Jiřím Šlégrem o sportovní unii.

Zdroj: ČTK

Policie nesmí bez soutěže odebrat pušky a samopaly od společnosti C.I.D. Zakázal to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Policie ČR nesmí odebrat pušky a samopaly od společnosti C.I.D., se kterou ministerstvo vnitra uzavřelo smlouvu. Její plnění zakázal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a potvrdil jej i předseda Petr Mlsna. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

Ministerstvo mělo samopaly a pušky včetně příslušenství a zaměřovačů od firmy odebrat na základě smlouvy, které ale nepředcházel tendr. "Není možné, aby zadavatel opakovaně uzavíral bez soutěže kupní smlouvy na základě téměř 20 let staré rámcové dohody, a dlouhodobě tak vylučoval soutěž o zakázku," odůvodnil rozhodnutí Mlsna.

Zdroj: ČTK
Pokračovat