Ekonomika

11. 9. 2019 16:48

Ryanair poprvé v historii uznal odbory. S německými piloty uzavřel mzdovou dohodu

Piloti nízkonákladové letecké společnosti Ryanair v Německu poprvé uzavřeli s vedením aerolinek mzdovou dohodu. Němečtí piloti Ryanairu uskutečnili v roce 2017 první stávku v těchto aerolinkách. Ta přispěla k tomu, že společnost poprvé ve své 32leté historii uznala odbory, aby tak odvrátila vážnější narušení letů.

Zdroj: ČTK
11. 9. 2019 12:35

Hongkongská burza chce koupit burzu v Londýně za 32 miliard liber

Provozovatel hongkongské akciové burzy Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) podal nabídku na převzetí londýnské burzy London Stock Exchange (LSE) za 31,6 miliardy liber (zhruba 915 miliard Kč). Spojením podniků by vznikl nový globální gigant v oblasti finančních trhů.

Zdroj: ČTK
10. 9. 2019 19:29

Sněmovna nehlasovala o rozšíření EET. Koalici chyběly hlasy, nepřišlo dost poslanců

Sněmovna se v úterý nedostala k hlasování o vládním návrhu na rozšíření elektronické evidence tržeb na další obory podnikání. Předlohu vetoval Senát a pro jeho přehlasování potřebovala vládní koalice alespoň 101 poslanců. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) řekla po schůzi novinářům, že koalici chyběli poslanci. Hlasovat by se podle ní mělo v úterý 24. září.

Opozice EET od počátku kritizuje a nesouhlasí ani s jejím rozšiřováním. "Vládní koalice vypadá po dnešku opravdu tragikomicky. Dnes nedokázala najít 101 pro svou vlajkovou loď EET a byla nucena sama obstruovat vlastní návrh," komentoval jednání na sociálních sítích předseda ODS Petr Fiala.

10. 9. 2019 10:42

Soudní dvůr EU dal Polsku za pravdu. Zrušil schválené rozšíření plynovodu OPAL

Soudní dvůr Evropské unie vyhověl stížnosti Polska na Evropskou komisi kvůli tomu, že v roce 2016 Rusku umožnila rozšíření kapacity plynovodu OPAL, který přes Německo přepravuje ruský plyn i do Česka. Soud rozhodnutí komise zrušil a konstatoval, že rozhodnutí bylo přijato v rozporu se zásadou energetické solidarity.

Zdroj: ČTK