reklama
 
 

Živě: Jsme připraveni jít do opozice, vzkázala ČSSD. Šéfem sněmovny se má stát Vondráček z hnutí ANO

Aktualizováno 23. 10. 2017 0:00
Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek po schůzi s hnutím ANO | Video: Tomáš Cetkovský, Tomáš Novák |  01:26
reklama
Je dobojováno, v sobotu skončily volby do Poslanecké sněmovny. Volební účast byla 61 %, více než před čtyřmi lety. Suverénně zvítězilo hnutí ANO, druhá byla ODS, třetí a čtvrté místo obsadily protisystémové strany - piráti a SPD. Jedinou dvoučlennou koalici by sestavilo ANO s ODS, která to momentálně vylučuje. Ve sněmovně je rekordních devět stran, křesla získaly i KSČM, KDU-ČSL, TOP 09 (s historicky nejmladším poslancem Dominikem Ferim) a STAN.

Živě: Jsme připraveni jít do opozice, vzkázala ČSSD. Šéfem sněmovny se má stát Vondráček z hnutí ANO

reklama
0:00
Aktuálně.cz

Volební víkend je za námi. Děkujeme za pozornost, pro dnešek ukončujeme naši online reportáž. S dalšími informacemi se vám přihlásíme v našem pondělním zpravodajství.

22:20
ČSSD

Volební lídr Lubomír Zaorálek po jednání řekl, že ČSSD chce prostor pro opoziční práci ve sněmovně. Vyjádřil se taky k možným změnám v jednacím řádu dolní komory, které navrhuje hnutí ANO.

"Jsou docela střízlivé a není to něco, co by představovalo revoluční změnu nebo nějaké omezení poslanců," komentoval Zaorálek.

Volby 2017 - Povolební jednání ANO - ČSSD - Chovanec Volby 2017 - Předseda ČSSD Milan Chovanec přichází na povolební jednání s hnutí ANO spolu s Lubomírem Zaorálkem.
22:11

Hnutí ANO sociálním demokratům na schůzce oficiálně oznámilo, že na post předsedy Poslanecké sněmovny nominují Radka Vondráčka.

"Jejich reakce mi připadala relativně pozitivní - že s tímto jménem nemají problém," popsal Jaroslav Faltýnek.

22:06

Hnutí ANO se podle Jaroslava Faltýnka kloní k tomu, aby zůstal stávající počet čtyř místopředsedů sněmovny, maximálně pěti.

"O vládě jsme se nebavili. ČSSD řekla, že je připravena jít do opozice, toto téma jsme tedy nerozvíjeli," doplnil Faltýnek.  

22:03

"Pan Chovanec a Zaorálek nám řekli, že vzhledem k výsledku ČSSD jsou připraveni jít do opozice," uvedl po jednání se zástupci sociální demokracie místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

21:58
Aktuálně.cz

Hnutí ANO Andreje Babiše se stalo jednoznačným vítězem voleb do Poslanecké sněmovny 2017. Nejvíc hlasů obdrželo ve všech krajích i ve všech okresech republiky.

Podívejte se na animovanou mapu, která pro vás odhalí, kdo tedy skončil v které části České republiky na druhém místě.

21:52

Radek Vondráček je současný místopředseda sněmovny. V novém volebním období by měl povýšit na předsedu.

21:50

Jednání mezi zástupci ČSSD a hnutí ANO skončilo.

21:48

Podle informací České televize by se mohl novým předsedou Poslanecké sněmovny stát Radek Vondráček z hnutí ANO.

Vondráček Radek Vondráček | Foto: DVTV
21:00
Aktuálně.cz

První úkol je jasný - budeme nutně potřebovat jasného prozápadního demokrata v čele země, na Hradě, píše v komentáři Jan Moláček.

20:57

Agentura Reuters si všímá, že sobotní výpadky webů Českého statistického úřadu způsobil útok hackerů.

20:47
Piráti

Předseda pirátů Ivan Bartoš zveřejnil SMS, kterou odpověděl Andreji Babišovi na blahopřání k volebnímu výsledku.

20:45
Aktuálně.cz

V exekuci bylo k prosinci roku 2016 dle údajů Exekutorské komory 834 tis. fyzických osob, situace se ale přenáší i na další blízké osoby a může tak dle odhadu expertů dopadat až na dva miliony osob. (…) Ekonomická nejistota je tak pro stále značnou část společnosti realitou. Pro posílení demokracie má tak dle mého soudu mnohem větší smysl posilování solidarity než postesky nad "nízkou inteligencí" elektorátu, píše v reakci na výsledek voleb ve svém blogu na Aktuálně.cz Martin Stanoev.

20:40
ČSSD

Schůzka mezi ČSSD a hnutím ANO o uspořádání sněmovny již začala.

Milan Chovanec a Lubomír Zaorálek míří na schůzi s hnutím ANO | Video: Tomáš Cetkovský
20:32
ČSSD

Za sociální demokracii schůzku s hnutím ANO přišel úřadující předseda Milan Chovanec a volební lídr, místopředseda Lubomír Zaorálek.

"Jdeme jednat o Parlamentu České republiky, proto je to na této půdě. Proto to není v Průhonicích ani nikde jinde," řekl novinářům při příchodu Chovanec. V Průhonicích má Babiš kancelář, ráno se tam sešel na stejné téma se zástupci KSČM. Má už za sebou také setkání s hnutím Starostové a nezávislí ve Sněmovně.

"Chceme jednat o rozdělení Parlamentu, a pokud budeme hrát opozici, tak chceme řešit naši důstojnou opoziční roli. Větší ambici nemáme," poznamenal Chovanec. 

20:23
ČSSD

Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec.

V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. 

20:21

Zítra vyjde speciální vydání povolebních Hospodářských novin.

20:17
ČSSD

Jednání v Poslanecké sněmovně mezi ČSSD a hnutím ANO začalo.

20:08
Výsledky

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb, ukázal průzkum společnosti Median.

Podle průzkumu většina lidí nemá obavy o budoucnost demokracie v zemi, dotázaným by ale vadilo, kdyby vládu měl vést trestně stíhaný člověk.

Trestnímu stíhání čelil předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš a první místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Oba byli obviněni z podvodu kvůli dotaci pro farmu Čapí hnízdo. Po volbách však získají opět imunitu a Sněmovna bude zřejmě znovu rozhodovat o jejich vydání k trestnímu stíhání.

20:00
ANO

Hnutí ANO v Jihomoravském kraji získalo ve sněmovních volbách v okresních městech preferenční hlasy pro lidi, kteří z regionu pocházejí nebo tam působí.

V polovině okresních měst mělo hnutí více než třicetiprocentní podporu voličů. V kraji ANO vyhrálo s podporou 27,4 procenta a v ČR zvítězilo s 29,64 procenta hlasů.

V Břeclavi mělo ANO 31,59 procenta, v Hodoníně 31,37 procenta a ve Znojmě 31,04 procenta. Ve Vyškově získalo 26,56 procenta, v Blansku 26,36 procenta a v Brně 24,55 procenta.

autoři: Domácí, ČTK | 21. 10. 2017 14:00

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy