Zakázaná fotogalerie: Ve štábu Tomia Okamury. Co se dělo v místech, kde nechtěli "nepřizpůsobivé"

Zakázaná fotogalerie: Ve štábu Tomia Okamury. Co se dělo v místech, kde nechtěli "nepřizpůsobivé"
Předseda SPD Tomio Okamura se rozhodl kastovat novináře. Kdo byl k němu kritický, toho potrestal nevydáním akreditace.
Podle místopředsedy SPD Radima Fialy akreditaci nedostala tři média. My ale víme minimálně o osmi. Aktuálně.cz, iHned.cz, Hospodářské noviny, Respekt, DVTV, Info.cz, Seznam Zprávy, Reportéři ČT...
Přitom jsme chtěli pouze informovat. Tak, jako to děláme vždy. Třeba o nových poslancích, kteří za SPD usednou do sněmovny, a jejich příznivcích, kteří je tam dostali.
Markéta Dobiášová z Reportérů ČT měla smůlu. Zatímco její kolega ze zpravodajství ČT Jiří Hynek "prošel", novinářka se od zástupců hnutí ani nedozvěděla zdůvodnění.
Foto: Aktuálně.cz
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 10. 2017 18:10
Byl to jeden z incidentů volebního víkendu. Hnutí SPD Tomia Okamury odmítlo schválit akreditace některým médiím do svého volebního štábu. Začalo to obviňováním novinářů, že před volbami lhali či cenzurovali, a skončilo tím, že některé z přítomných kolegů lustrovala přivolaná policejní hlídka.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy