Zakázaná fotogalerie: Ve štábu Tomia Okamury. Co se dělo v místech, kde nechtěli "nepřizpůsobivé"

Zakázaná fotogalerie: Ve štábu Tomia Okamury. Co se dělo v místech, kde nechtěli "nepřizpůsobivé"
Předseda SPD Tomio Okamura se rozhodl kastovat novináře. Kdo byl k němu kritický, toho potrestal nevydáním akreditace.
Podle místopředsedy SPD Radima Fialy akreditaci nedostala tři média. My ale víme minimálně o osmi. Aktuálně.cz, iHned.cz, Hospodářské noviny, Respekt, DVTV, Info.cz, Seznam Zprávy, Reportéři ČT...
Přitom jsme chtěli pouze informovat. Tak, jako to děláme vždy. Třeba o nových poslancích, kteří za SPD usednou do sněmovny, a jejich příznivcích, kteří je tam dostali.
Markéta Dobiášová z Reportérů ČT měla smůlu. Zatímco její kolega ze zpravodajství ČT Jiří Hynek "prošel", novinářka se od zástupců hnutí ani nedozvěděla zdůvodnění.
Foto: Aktuálně.cz
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
22. 10. 2017 18:10
Byl to jeden z incidentů volebního víkendu. Hnutí SPD Tomia Okamury odmítlo schválit akreditace některým médiím do svého volebního štábu. Začalo to obviňováním novinářů, že před volbami lhali či cenzurovali, a skončilo tím, že některé z přítomných kolegů lustrovala přivolaná policejní hlídka.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy