Prezident Zeman s manželkou hlasovali pro Ringo Čecha. Ve svém okrsku byli jediní

ČTK ČTK
22. 10. 2017 17:27
Prezident Miloš Zeman se v pátek novinářům pochlubil, že "volil Čecha". Na mysli měl svého přítele Františka Ringo Čecha, který byl superlídrem prezidentské Strany práv občanů. Jak se ukázalo, Zeman a jeho manželka Ivana byli jediní, kdo v tomto volebním okrsku SPO dali hlas. Celkově partaj dostala 0,36 procenta hlasů.
Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou volí v pražských Stodůlkách.
Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou volí v pražských Stodůlkách. | Foto: Vondrouš Roman

Praha - Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana byli ve svém volebním okrsku jediní, kdo hlasovali pro Stranu práv občanů (SPO), jejímž čestným předsedou prezident je, upozornil server Blesk.cz. Zeman v rozhovoru se serverem řekl, že svým hlasem pro SPO chtěl udělat radost volebnímu lídrovi strany Františku Ringo Čechovi.

Zeman po odevzdání hlasu novinářům s poukazem na volební slogan SPO řekl, že "volil Čecha". Stejně se podle něj zachovala i jeho manželka. Ve volební místnosti, kde odevzdali hlas, byli jediní dva, kdo SPO podpořili. "Já mám Frantu Ringo Čecha nesmírně rád, je to můj dobrý přítel a chtěl jsem mu udělat radost," řekl k tomu v neděli Zeman.

SPO získala celostátně zhruba 18 500 hlasů, což odpovídá 0,36 procenta voličů. Před čtyřmi lety, kdy strana ve svém názvu měla ještě dodatek Zemanovci, získala SPO 1,51 procenta hlasů.

Našli jsme fotku, kde Ji​ří​ Schelinger​ ​antichartu​ už téměř podepisuje. Jak to tedy je? František Ringo Čech trpí ztrátou paměti? | Video: dvtv
 

Právě se děje

Další zprávy