Nehodu u Mníšku, při níž zemřela matka a dvě děti, nezpůsobila řidička úmyslně

ČTK ČTK
11. 8. 2020 14:42
Policejní vyšetřování neprokázalo, že loňskou nehodu s třemi mrtvými u Mníšku na Liberecku způsobila úmyslně řidička osobního vozu, která byla jednou z obětí střetu s popelářským vozem. Nehodu nepřežily ani její dvě děti předškolního věku, které s ženou ve voze cestovaly. Policie případ vyšetřovala pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Na základě zjištěných důkazních prostředků na místě tragické dopravní nehody, výsledků znaleckých expertíz a zkoumání soudních znalců byl případ odložen z důvodu nepřípustnosti trestního stíhání," uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Osobní auto se mezi Libercem a Frýdlantem srazilo s popelářským vozem loni na konci října v levotočivé zatáčce. Na místě zemřela matka a jedno z dětí. Druhé zemřelo při leteckém transportu do nemocnice. Řidič popelářského vozu utrpěl zranění.

Některá média po nehodě zveřejnila video ze sociálních sítí, v němž mladá žena tvrdila, že je dcerou zemřelé ženy a domnívala se, že k nehodě nedošlo k náhodou. Podle Robovského ale vyšetřovatelé nic takového nezjistili. "Kromě jiného nebylo prováděnými šetřeními prokázáno, že řidička dopravní nehodu způsobila úmyslně," dodal policejní mluvčí.

Video: Simulovaná srážka autobusu a vlaku

Podívejte se na simulovanou srážku vlaku s autobusem a následnou akci záchranných složek. | Video: Kristýna Pružinová
 

Právě se děje

Další zprávy