V Jizerských horách se ráno procházel velbloud. Potkal ho šéf silničářů na inspekci

Domácí Domácí
Aktualizováno 13. 11. 2019 11:38
Šéf libereckých silničářů Petr Šén ve středu vyfotil nezvyklý úkaz. Na silnici mezi Hraběticemi a Bedřichovem v Jizerských horách potkal velblouda. Nález zvířete oznámil městské policii, která velblouda vrátila majiteli do minizoo v Hraběticích.
Velbloud na silnici mezi Bedřichovem a Hraběticemi v Jizerských horách.
Velbloud na silnici mezi Bedřichovem a Hraběticemi v Jizerských horách. | Foto: Petr Šén, Silnice LK

"Občas vás při kontrole silnic něco překvapí… První sníh nám do Jizerek přinesl na silnice velblouda," glosoval situaci na Facebooku šéf silničářů Petr Šén. Na velblouda narazil při kontrole údržby silnic v Jizerských horách, kde v noci poprvé v letošní sezoně nasněžilo.

"Musel jsem zastavit, protože šel rozvážně prostředkem silnice a díval se doleva doprava. Přišlo mi, že neví, kudy má jít. Pak mi docvaklo, že nechce jít na louku do sněhu, ale po silnici, která byla odklizená," popsal Šén.

Pak zavolal městskou policii, která velblouda vrátila majiteli - do minizoo v Hraběticích. Kolem osmé hodiny ráno majitel oznámil, že velbloud už je doma. "Pro nás to moc sranda nebyla. Naštěstí se nic nestalo a je vše v pořádku," uvedl.

Podle webových stránek minizoo v Hraběticích se samec velblouda dvouhrbého jmenuje Bak a je mu 13 let.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy