V Jizerských horách se ráno procházel velbloud. Potkal ho šéf silničářů na inspekci

Domácí Domácí
Aktualizováno 13. 11. 2019 11:38
Šéf libereckých silničářů Petr Šén ve středu vyfotil nezvyklý úkaz. Na silnici mezi Hraběticemi a Bedřichovem v Jizerských horách potkal velblouda. Nález zvířete oznámil městské policii, která velblouda vrátila majiteli do minizoo v Hraběticích.
Velbloud na silnici mezi Bedřichovem a Hraběticemi v Jizerských horách.
Velbloud na silnici mezi Bedřichovem a Hraběticemi v Jizerských horách. | Foto: Petr Šén, Silnice LK

"Občas vás při kontrole silnic něco překvapí… První sníh nám do Jizerek přinesl na silnice velblouda," glosoval situaci na Facebooku šéf silničářů Petr Šén. Na velblouda narazil při kontrole údržby silnic v Jizerských horách, kde v noci poprvé v letošní sezoně nasněžilo.

"Musel jsem zastavit, protože šel rozvážně prostředkem silnice a díval se doleva doprava. Přišlo mi, že neví, kudy má jít. Pak mi docvaklo, že nechce jít na louku do sněhu, ale po silnici, která byla odklizená," popsal Šén.

Pak zavolal městskou policii, která velblouda vrátila majiteli - do minizoo v Hraběticích. Kolem osmé hodiny ráno majitel oznámil, že velbloud už je doma. "Pro nás to moc sranda nebyla. Naštěstí se nic nestalo a je vše v pořádku," uvedl.

Podle webových stránek minizoo v Hraběticích se samec velblouda dvouhrbého jmenuje Bak a je mu 13 let.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Rubljov vyhrál na antuce v Hamburku už třetí letošní turnaj

Ruský tenista Andrej Rubljov vyhrál před French Open antukový turnaj v Hamburku a v této sezoně, na půl roku přerušené koronavirem, slaví již třetí titul. Poprvé dobyl podnik kategorie ATP 500. Druhého nasazeného Řeka Stefanose Tsitsipase ve finále přehrál 6:4, 3:6 a 7:5.

Rubljov v generálce na antukový grandslam v Paříži předvedl v závěru skvělý obrat. V bitvě dvou dvaadvacetiletých hráčů totiž světová šestka Tsitsipas vedl v rozhodujícím setu už 5:3, ale rodák z Moskvy prokázal pevné nervy a vynahradil si zklamání z hamburské antuky z loňska, kdy finálový duel s Gruzíncem Nikolozem Basilašvilim prohrál.

Více titulů na okruhu ATP má letos jen světová jednička Novak Djokovič, a to o jeden. Rubljov na začátku sezony ovládl turnaje v Dauhá a Adelaide. Dnes 14. hráč žebříčku získal pátou trofej v kariéře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy