Za útok sekerou na pošťáka v Aši hrozí mladíkovi výjimečný trest

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 12. 2019 18:47
Z pokusu o dvojnásobnou vraždu obvinili kriminalisté v Karlovarském kraji dvacetiletého muže, který je podezřelý z pátečního útoku na poštovního doručovatele a jeho přítelkyni v Aši. Podle policie je napadl úmyslně sečnou zbraní, přičemž chtěl získat majetkový prospěch. Oba těžce zranil. Obviněnému muži hrozí až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest.

Podle vyšetřovatelů si mladík pod falešnou identitou objednal na dobírku znehodnocenou historickou střelnou zbraň z 19. století v hodnotě několika desítek tisíc korun. V pátek pak v systému změnil původní místo doručení a doručovatele nasměroval k předání zásilky na odlehlý konec jedné ulice v Aši. Tam se vydával za kamaráda údajného adresáta a chtěl po doručovateli zásilku.

"Než mu ji však poštovní doručovatel stačil předat, napadl jej úderem sečného nástroje do horní části těla s úmyslem ho usmrtit. V útoku chtěl nejspíš pokračovat, ale napadenému muži se podařilo z místa utéci pro pomoc, čímž si nejspíš zachránil život," popsala událost policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Agresivní mladík podle ní zbraní útočil dál. Napadl spolujezdkyni pošťáka. I u ní podle policie směřoval útok na horní část těla a zamýšlel ji usmrtit. Poté si údajně vzal zásilku, pro kterou si přišel, a z místa utekl. Podle neoficiálních informací napadl doručovatele a jeho přítelkyni sekerou.

Oběma velmi těžce zraněným lidem poskytla první pomoc žena z nedalekého domu, která také zavolala záchrannou službu a policii. Muž a žena leží ve Fakultní nemocnici v Plzni. Administrátor nemocnice Matěj Novák v neděli řekl, že jsou ve stabilizovaném stavu.

Kriminalisté v pátek okamžitě zahájili rozsáhlé pátrání. Zapojily se do něj desítky policistů a psovodi se psy. Muže dopadli v sobotu před 02:00.

Okresní soud v Chebu ho dnes poslal na návrh kriminalistů do vazby. Vyplývá to z vyjádření policejní mluvčí Zuzany Týřové a informací policie na twitteru.

Podezřelý již byl v minulosti trestán. V roce 2017 ještě jako mladistvý s dalšími třemi mladíky přepadl dvě benzinové stanice v Aši, dodala Týřová.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda rozhodla o měsíc prodloužit termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě bude možné jej odevzdat do 3. května, v elektronické verzi do 1. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy